Together Magazyn » Aktualności » Aktywne wakacje na portugalskiej Maderze

Aktywne wakacje na portugalskiej Maderze

Jak zaplanować aktywne, niezapomniane wakacje? To bardzo łatwe. Trzeba wybrać kierunek, który zapewni mnóstwo atrakcji na każdy dzień! Strzałem w dziesiątkę jest Madera – portugalski archipelag położony na Oceanie Atlantyckim. To będą niezapomniane chwile dla całej rodziny lub spędzone z paczką przyjaciół. Gotowi?

Madera to raj na ziemi. Średnia temperatura, jaka panuje tam w ciągu roku, to 24 stopnie Celsjusza. Niektórzy mówią, że na Maderze trwa wieczna, ciepła wiosna. A gdzie koniecznie trzeba się udać, żeby spędzić czas aktywnie? Naszym wyborem jest między innymi bajeczna stolica Funchal. Polecamy kilka atrakcji, które uwielbiają  podróżni z całego świata. Madera przyciąga, jak magnes!

 

  • Zjeżdżalnia z góry Monte

 

Pamiętacie czasy, gdy zabawa sprawiała wam niesamowitą radość? W Funchal już dawno wymyślono sposób, aby przywołać dziecięcy uśmiech na każdej twarzy, bez względu na wiek. Macie tam możliwość zjechać na wielkich, wiklinowych saniach z góry Monte! Tradycja ta sięga wieków. Kiedyś tymi saniami wożono kuracjuszy lub transportowano żywność. Teraz to niesamowita frajda dla przyjezdnych! Zasada jest dokładnie taka sama, jak w przypadku zjazdu na sankach, choć będzie was asekurować dwóch panów w słomianych kapeluszach, zwanych `Carreiros do Monte`. Wiklinowe sanie, do których wsiądziecie, pomkną w dół, z prędkością nawet 50 km/h! Cała trasa ma około 2 km. Jedynie, czego nie da się zmierzyć, to radości. Jak myślicie, ile jej doświadczycie w trakcje przejażdżki?

01AGFPJC - Levadas, Dschungel, Rabacal, Maderia, Portugal
01AGFPJC – Levadas, Dschungel, Rabacal, Maderia, Portugal

 

  • Lewady, czyli spacer inny niż wszystkie

 

Aktywne wakacje na Maderze nie mogą się obejść bez długich spacerów. Te na Maderze zalicza się do wyjątkowych za sprawą lewad. Tą nazwą określa sieć kanałów irygacyjnych, służących do transportu wody deszczowej z północy na południe. Łącznie cała trasa liczy sobie aż 300 km! Wzdłuż lewad opracowano specjalne szlaki dla pieszych, którzy przy tej okazji mogą podziwiać widoki. Spacer może trwać od dwóch do pięciu godzin!

 

  • Przygoda w lesie laurowym

 

Wyprawa do lasu laurowego, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO będzie niezwykłą przygodą dla całej rodziny. Oszałamiające widoki, piękno przyrody to znakomicie spędzony, aktywny czas! A do tego będziecie mieli szansę dotknąć liścia bobkowego, czyli znanej na całym świecie przyprawy…

 

Madera skrywa wiele atrakcyjnych tras i przepięknych, malowniczych widoków. Trudno się tam nudzić, każdego dnia można obrać inny kierunek, poznając cuda natury. Nie ma się nad czym zastanawiać. Korzystając z oferty, którą znajdziecie na www.itaka.pl, wybierzcie wakacje na Maderze i odliczajcie chwile do najlepszego lata w waszym życiu!

[caption id="attachment_72030" align="aligncenter" width="750"]01AGETX3 - Monte Toboggan Run, Funchal, Madeira, Portugal 01AGETX3 - Monte Toboggan Run, Funchal, Madeira, Portugal[/caption]

[kk-star-ratings align="left" reference="auto" valign="bottom"]