Together Magazyn » Aktualności » W poszukiwaniu świątecznego nastroju. Rodzinna wyprawa za granicę

W poszukiwaniu świątecznego nastroju. Rodzinna wyprawa za granicę

Czy nastroju świątecznego trzeba poszukiwać? Takie pytanie może się wydawać dziwne, skoro wraz z początkiem grudnia atmosfera świąt jest obecna niemal wszędzie – w sklepach, biurach i na ulicach. Czasami warto jednak poszerzyć swoje horyzonty i zdecydować się na zmianę otoczenia w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Jaki obrać kierunek?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba sprecyzować, na czym najbardziej nam zależy. Wielu rodziców pragnie pokazać dzieciom wielowymiarowy rodzaj świąt i to, jak są one odbierane w odmiennych kulturach. Inne rodziny marzą o promieniach słońca w środku zimy. Wśród osób, które wyjeżdżają w okresie Bożego Narodzenia za granicę, nie brakuje oczywiście również miłośników białego szaleństwa, którzy lubią oddać się swojej np. na alpejskich stokach.

Świąteczny wjazd za granicę może być niezapomnianą przygodą i najlepszym prezentem gwiazdkowym dla całej rodziny. Co prawda, nie można go opakować i postawić pod choinką, ale w zamian zyskujemy znacznie więcej – wyjątkowe wrażenia na długie lata. Zanim jednak podejmiemy decyzję, jaki obrać kierunek, trzeba usiąść przy jednym stole i wypowiedzieć swoje wyjazdowe marzenia. W końcu Boże Narodzenie to czas spełniania marzeń!

Wyspy Kanaryjskie, czyli wakacje przez cały rok

Archipelag Wysp Kanaryjskich cieszy się coraz większym powodzeniem wśród osób, które wybierają świąteczne wyjazdy. Warto podkreślić, że na Teneryfę, Gran Canarię czy Fuerteventurę można dotrzeć samolotem bezpośrednio z Gdańska, co ma duże znaczenie praktyczne, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Każdy, kto chociaż raz tutaj zawitał, zawsze chce wracać – do przyjaznego klimatu, kolorowych plaż, znakomitych hoteli i wielu innych atrakcji, które uwielbiają starsi i młodsi turyści. Wyspy Kanaryjskie to miejsce, gdzie wakacje nigdy się nie kończą!

Egzotyczny wymiar świąt

Jeśli czujemy, że popadamy w świąteczną rutynę, a zarazem chcemy zaprezentować dzieciom prawdziwie egzotyczny wymiar świąt, warto wykupić wycieczkę na Dominikanę, Kubę, Zanzibar, do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Omanu. Wylot do tych krajów jest możliwy z Warszawy, jednak zmotoryzowani turyści mogą liczyć na darmowe parkingi tuż przy lotnisku. Powyższe destynacje nie bez powodu cieszą się coraz większym powodzeniem. Niezależnie od tego, który wymiar egzotyki nas interesuje, okres świąt Bożego Narodzenia sprzyja poszukiwaniu świątecznego nastroju na całym świecie, z dala od rodzimego śniegu i mrozu. Zdecydowanie warto śledzić oferty wycieczek organizowanych w tym czasie. Nie brakuje w nich propozycji dla całych rodzin. To może być prawdziwy wyjazd życia, który będzie można wspominać przez wiele lat!

Coś dla tradycjonalistów…

choć nie do końca, skoro mówimy o świętach. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia bez śniegu, a białe szaleństwo jest naszym żywiołem, warto wybrać się do Włoch. Znakomite ośrodki narciarskie i doskonała infrastruktura hotelowa na pewno umilą nam pobyt, a moc atrakcji oferowanych dla najmłodszych sprawi, że wszyscy wrócą ze stoków z uśmiechem. Warto również wybrać mniej standardowe kierunki, jak Sierra Nevada w Hiszpani czy Andora.

***

Niezależnie od tego, jaką podejmiemy decyzję odnośnie do wyboru kierunku świątecznego wyjazdu za granicę, możemy mieć pewność, że będzie to słuszna decyzja. Czasami warto odmienić swoje życie, choćby tylko na kilka dni, by pełniej cieszyć się z możliwości bycia razem.

Oceń