Together Magazyn » Aktualności » Zamieszkać w sercu miasta

Zamieszkać w sercu miasta

Chyba każdy mieszczuch czasami ma dość zgiełku miasta. Czasami marzymy o chwili wytchnienia z dala od realiów cywilizacji. Jednak nie da się ukryć, że kupno mieszkania w sercu miasta ma wiele zalet, których próżno szukać na peryferiach. Dla osób, które nie wyobrażają sobie nowego życia z dala od tętniących życiem dzielnic, przygotowaliśmy przegląd kilku ciekawych ofert.


SPEKTRUM

Położona na gdańskim Przymorzu inwestycja Spektrum to propozycja dewelopera Euro Styl. Niewątpliwym jej atutem jest bardzo dogodna lokalizacja – nieopodal Parku Regana, który bezpośrednio sąsiaduje z pasem nadmorskim. Rodzice z dziećmi na pewno nie będą więc mogli narzekać na brak miejsca do aktywnej rekreacji i dla siebie, i dla swoich pociech. Warto nadmienić, że mieszkańcy nowych domów będą mogli na co dzień cieszyć się przepięknym widokiem na Zatokę Gdańską. Godna uwagi jest inwestycja w bezpieczeństwo – drzwi antywłamaniowe, monitoring oraz domofony w podglądem wideo.


IMPULS 2

Kolejną inwestycją realizowaną przez Euro Styl jest Impuls 2. To dwa nowe budynki, w których zostanie oddanych do użytku 201 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. W przypadku tej inwestycji zwraca uwagę niezwykle dogodne położenie – na gdańskiej Zaspie przy ul. Hynka, w pobliżu przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej. Przyszli mieszkańcy zyskają wygodny dostęp do galerii handlowych we Wrzeszczu, infrastruktury miejskiej i wielu innych udogodnień. Oba budynki będą wyposażone w energooszczędne i cichobieżne windy, hale garażowe, w których, poza miejscami postojowymi dla aut, znajdą się także pomieszczenia rowerowe oraz komórki lokatorskie. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadają balkony ze szklanymi balustradami, a część mieszkań parterowych – wydzielone ogródki.


HARMONIA OLIWSKA

Bezpośrednie sąsiedztwo Parku Oliwskiego, jednego z najpiękniejszych miejsc w Trójmieście, to niewątpliwa zaleta osiedla Harmonia Oliwska – inwestycji dewelopera Inpro. Warto nadmienić, że osiedle zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wpisywać się w otoczenie zieleni i współtworzyć przestrzeń rekreacji z połączeniu ze słynnym parkiem. Jednocześnie dogodne połączenia komunikacyjne zapewnia bliskość głównej arterii Trójmiasta – al. Grunwaldzkiej. W każdym z czterech budynków będą się znajdować windy i piwnice. We wszystkich etapach zaprojektowano własne place zabaw. Osiedle będzie też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.


NOWA LĘBORSKA

Osiedle Nowa Lęborska to kolejna propozycja dla osób, które cenią sobie dobre skomunikowanie z innymi dzielnicami Trójmiasta. Jest to inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski. Wystarczy wspomnieć, że od przystanku SKM Gdańsk-Przymorze Uniwersytet będzie dzielić mieszkańców zaledwie 700 m. Również zmotoryzowani bez problemu dotrą do najważniejszych arterii komunikacyjnych. Inwestycję tworzy pięć budynków mieszkalnych cztero- i siedmiokondygnacyjnych. W ofercie dostępne są różnorodne mieszkania o powierzchni do 94 m kw. Każde z nich wyróżnia się ciekawym układem architektonicznym i dogodnym rozplanowaniem. Nowoczesną architekturę budynków uzupełniają nasłonecznione balkony. Wszystkie budynki wyposażone będą w cichobieżne windy oraz wielostanowiskowe garaże podziemne.


GARNIZON

Mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, i nie tylko oni, doskonale pamiętają czasy, gdy przy ul. Słowackiego stacjonowało wojsko – tzw. niebieskie berety. Obecnie po przeszłości pozostały wspomnienia i architektura, na nowo zaadaptowana dla potrzeb gdańszczan. Osiedle Garnizon to inwestycja dewelopera Hossa. W tym nowym, niejako odzyskanym dla mieszkańców fragmencie miasta uwagę zwraca odważna, nietuzinkowa i oryginalna architekura, która odzwierciedla poszanowanie historii. Oryginalne formy zieleni, oświetlenia czy małej architektury zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby tej inwestycji. Wrzeszcz to oczywiście jeden z salonów Gdańska, który nie wymaga większej rekomendacji. To idealne miejsce dla osób chcących zamieszkać w sercu miasta, a jednocześnie w miejscu z duszą.

Oceń