Together Magazyn » Aktualności » Pięć powodów, dla których warto wykorzystać motywy roślinne we wnętrzach

Pięć powodów, dla których warto wykorzystać motywy roślinne we wnętrzach

Rokiem 2017 będzie rządzić zieleń – zgodnie z wyborem instytutu Pantone „Odświeżający i ożywczy odcień zieleni jest symbolem nowego początku”. W Pixers nie możemy się z tym nie zgodzić – zieleń to kolor wiosny, pączkujących drzew i świeżej trawy; jest zarazem uspokajająca i energetyzująca. Dlatego proponujemy wprowadzić więcej motywów roślinnych we wnętrzach, a oto kilka dobrych powodów.


Zielony jest zdrowy

Zielone warzywa są naładowane witaminami, rośliny w to naturalne filtry powietrza, a zieleń we wnętrzach relaksuje i pomaga odpocząć oczom. Dlatego każdy zielony element w wystroju pozytywnie wpłynie na nasz nastrój.

Stwórzmy w domu własną oazę

Znane powiedzenie głosi, że „mój dom to moja twierdza”, ale czy nie byłoby przyjemniej powiedzieć „mój dom jest moją oazą”? Otulenie ścian mieszkania roślinnymi motywami bez wątpienia pomoże nam stworzyć naszą prywatną oazę, w której będziemy mogli zapomnieć o świecie na zewnątrz.

Wnieśmy odrobinę natury do miejskiego życia

W natłoku codziennych obowiązków nie zawsze znajdziemy czas na krótki spacer, który pozwala odpocząć i oczyścić umysł. Wprowadzenie zieleni do mieszkania nie zastąpi odpoczynku na łonie natury, ale da nam chociaż jego namiastkę.

Zielony się wyróżnia

Zielony kolor nie jest najpopularniejszy w wystroju wnętrz, ale dzięki temu mocno się wyróżnia. Roślinny motyw potrafi stworzyć piękny kontrast ze stonowanym wnętrzem – ożywić je, a zarazem nadać mu zacisznego charakteru.

W zgodzie z naturą

Bycie eko jest nie tylko modne, ale w dłuższej perspektywie korzystne dla naszej planety. Dlatego warto segregować śmieci, oszczędzać surowce i wybierać produkty nieszkodliwe dla środowiska. Roślinne motywy będą nam przypominać, że warto troszczyć się o środowisko, aby móc się nim cieszyć.

Oceń