Together Magazyn » Aktualności » Przedszkole Mega Mocni

Przedszkole Mega Mocni

Przedszkole Mega Mocni w Gdańsku na Suchaninie jest obecnie w trakcie realizacji – otwarcie planowane jest na wrzesień 2017 roku. Autorami projektu wnętrz przedszkola są: Karolina Golec, Radosław Czerniejewski i Filip Chojnacki, czyli Pracownia CGL z Gdyni, która specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci. Projekt wnętrz przedszkola o profilu muzycznym zakładał stworzenie niepowtarzalnej, nieco baśniowej przestrzeni, radykalnie odrywającej się od stereotypowego wizerunku przedszkola.

 

Organiczne formy i płynne kształty, połączone z czarno-białą kolorystyką, zaakcentowane zostały mocnymi zieleniami. Koncepcja plastyczna opiera się również na różnorodnym zastosowaniu linearnego rysunku „fal”, który powstał w wyniku studium kształtów i form, konotujących abstrakcyjne skojarzenia z muzyką. Pozwoliło to stworzyć spójne, ale i urozmaicone przestrzenie. Wnętrza nawiązują również dialog z przeszłością, poprzez nietypowe wykorzystanie klasycznych mebli w stylu retro, wykonanych z giętego drewna.

Charakterystyczne i ekspresyjne efekty tworzą zabudowy w formie zmultiplikowanych elementów, o miękkich kształtach. Uzyskane wrażenie ruchu i płynności form było próbą odniesienia się do muzycznego rytmu i świata dynamicznych dźwięków.

04_PRZEDSZKOLE MEGA MOCNI_NOSKOWSKIEGO.jpg

Oceń