Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Chcesz kupić nowy telefon komórkowy dla swojego dziecka?
mckaela-taylor-grhjiueab -unsplash

Chcesz kupić nowy telefon komórkowy dla swojego dziecka?

Obecnie jest już normą, że dzieci posiadają telefony komórkowe. Dzięki temu mogą kontaktować się z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami oraz być użytkownikami internetu. Coraz mniej osób odmawia swoim dzieciom posiadania tego gadżetu, co jest w zupełności zrozumiałe w XXI wieku.

Jaki zatem model telefonu jest odpowiedni dla dziecka? Czy telefony dla dzieci powinny mieć jakieś specjalne funkcjonalności, których nie mają zwykłe telefony? Gdzie najlepiej jest kupić telefon komórkowy? Zastanówmy się nad tym i przeanalizujmy możliwe odpowiedzi.

Jak tanio kupić telefon komórkowy dla dziecka

Najlepszym sposobem na zakup telefonu w atrakcyjnej cenie, jest znalezienie rabatów, które można zrealizować w danym sklepie. Z pomocą przyjdzie Ci Rtv Euro Agd kod rabatowy oraz Neonet kod rabatowy. Dzięki nim dokonasz zakupu telefonu w niskiej cenie, która będzie odbiegać od normalnej ceny rynkowej. Oczywiście przed zakupem upewnij się, czy dany model telefonu jest odpowiedni dla Twojego dziecka.

Inny sposób na tani zakup telefonu komórkowego, to skorzystanie z sezonowych promocji. Najlepszym czasem na wszelkiego rodzaju zakupy w galeriach handlowych, jest okres tuż po Nowym Roku, na samym początku stycznia. Wówczas kończy się świąteczne szaleństwo zakupowe, ludzie kupują mniej i zaczyna się czas wielkich obniżek. Jest to moment w roku, w którym można upolować promocję nawet na poziomie 80%.

Oczywiście jednym ze świetnych momentów w roku na zakupy jest także coraz bardziej popularny w naszym kraju Black Friday. W czasie tego dnia także możesz kupić telefon w niższej cenie niż w pozostałe dni w roku. Pamietaj, aby nie robić większych zakupów w okresie przedświątecznym, a także w okolicach walentynek, ponieważ w tym czasie ceny niemal wszystkiego idą znacznie w górę.

Jakie funkcje powinien mieć telefon przeznaczony dla dziecka

Upewnij się, czy w danym modelu telefonu można zainstalować funkcje związane z ochroną rodzicielską. Czym są tego typu funkcje? Dzięki nim będziesz mógł ustawić na telefonie swojego dziecka hasło, a następnie wykluczyć odpowiednie serwisy i aplikacje, a nawet wybrać godziny, w których można korzystać z telefonu. System także samodzielnie wykluczy wszelkie strony związane z pornografią lub innymi treściami nieodpowiednimi dla nieletnich.

W ten sposób możesz uniemożliwić swojemu dziecku przeglądanie konkretnych stron internetowych czy instalowanie danego rodzaju aplikacji. Przykładowo aplikacje, takie jak Tinder nie powinny znajdować się na telefonie osoby niepełnoletniej. Dzięki funkcji ochrony rodzicielskiej możesz zablokować możliwość zainstalowania tej aplikacji na telefonie Twojego dziecka.

Możesz zareagować również w takiej sytuacji, gdy Twoje dziecko spędza zbyt wiele czasu przed telefonem. Za pomocą ochrony rodzicielskiej możesz tak dobrać ustawienia w telefonie, aby wyłączył się on po godzinie 22:00 i zaczął być aktywny dopiero po 8:00 rano. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dziecko nie spędza zbyt dużo czasu przed ekranem urządzenia.

Oceń