Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Śledzenie numeru telefonu – jak śledzić komórkę
telefon w dłoni

Śledzenie numeru telefonu – jak śledzić komórkę

Kwestia lokalizacji telefonu czasem wzbudza kontrowersje, jednak nie musi dotyczyć tylko bezprawnego obserwowania swojej drugiej połówki czy nadzoru rodzicielskiego dzieci. Śledzenie numeru telefonu może być przydatne w przypadku zagubienia swojego smartfona lub w podobnych sytuacjach, gdy nie mamy pewności, gdzie jest, gdzie aktualnie przebywa nasze urządzenie. W dzisiejszym artykule sprawdzimy dostępne opcje lokalizowania telefonów komórkowych za darmo i przez internet.

5 sposobów na zlokalizowanie zgubionego telefonu

Jak śledzić numer telefonu komórkowego? W awaryjnej sytuacji można korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi do lokalizowania smartfona, jednak w pierwszej kolejności należy być świadomym, co mamy do dyspozycji. Poniżej znajdziesz pięć skutecznych sposobów na śledzenie telefonu:

  1. Znajdź mój telefon – opcja dostępna dla użytkowników systemu Android i iOS pod nieco inną nazwą. Pozwala śledzić lokalizację telefonu na mapie w iCloud i Google. Z pomocą tego narzędzia można szybko wyczyścić dane z telefonu i zabezpieczyć go, by nie wpadł w niepowołane ręce.
  2. Aplikacje lokalizacyjne – w sieci dostępne są aplikacje do śledzenia telefonu po GPS, BMS i numerze telefonu. Konkurencja jest duża tym bardziej, że nie każda firma gwarantuje sukces w poszukiwaniu.
  3. Kradzież i policja – organy ścigania mogą pomóc namierzyć telefon, jednak zazwyczaj się tak nie dzieje. Lokalizacja telefonu jest możliwa tylko dla poważnych przestępstw i nie jest ogólnodostępna dla każdego, kto zgubił swój smartfon.
  4. Pomoc firm trzecich – istnieje szansa, by skorzystać z pomocy firm trzecich, trudniących się w namierzaniu telefonu na przeróżne sposoby. Zazwyczaj to poważne firmy, które mają odpowiednie narzędzia i wiedzę do realizacji tego typu działań.
  5. Programy antywirusowe – specjalne zabezpieczenia telefonu na wypadek zagubienia i kradzieży mogą okazać się przydatne w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Zazwyczaj działają podobnie jak usługa znajdowania telefonu Samsung, Android i iPhone.

Warto być świadomym, dlaczego odpowiednia ochrona urządzenia i świadomość na wypadek różnych losowych zdarzeń jest ważna. Telefon to dane osobowe, bankowe, zdjęcia i inne wrażliwe informacje, które warto odpowiednio zabezpieczać.

Lokalizacja smartfona przez Google

Zastanawiasz się, jak namierzyć lub jak śledzić numer telefonu z systemem Android? Jest to możliwe dzięki wbudowanej opcji lokalizowania urządzenia: Znajdź mój telefon. To darmowa usługa w opcjach Google. Pozwala ustalić lokalizację lub ostatnią lokalizację smartfona, którego użytkownik jest połączony z kontem Google. To wygodna funkcja pierwszego wyboru, którą warto przetestować, bo być może powi szybko i bezpłatnie odnaleźć swoją zagubioną komórkę.

Lokalizacja iPhone Apple

Namierzanie i śledzenie nr telefonu, a dokładniej konta użytkownika iCloud jest możliwe dla każdego posiadacza sprzętu marki Apple. Za darmo i w kilka chwil można rozpocząć śledzenie numeru telefonu za darmo na mapie, która ukaże ostatnią pozycję i trasę smartfona. Z poziomu tej apki można blokować dostęp do telefonu, wyświetlać wiadomości i w razie potrzeby wyzerować dane.

Zdaniem ekspertów, Find my iPhone od Apple to świetne narzędzie pierwszej pomocy w przypadku zagubionego telefonu komórkowego. Namierzanie telefonu za pomocą tej opcji uratowało sytuację wielu osób w przeszłości. Upewnij się, czy jest aktywna i dostępna na twoim smartfonie!

Namierzanie po IMEI

Namierzanie telefonu za pomocą numeru IMEI (International Mobile Equipment Identity) jest możliwe, ale zazwyczaj jest to działanie przeprowadzane przez odpowiednie organy ścigania i operatora telefonii komórkowej z powodów bezpieczeństwa i zgodności z przepisami prawa. IMEI to unikalny numer identyfikacyjny przypisany każdemu urządzeniu mobilnemu. Pozwala na jego śledzenie i zablokowanie w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Aplikacja do namierzania Cell-Track.pl

Narzędziem, które jest przedstawicielem aplikacji do śledzenia telefonów przez numer telefonii komórkowej, jest lokalizator telefonu po numerze Cell-Track.pl. Jak śledzić numer telefonu w Cell-Track? Ta aplikacja bez instalacji może spróbować ustalić położenie telefonu komórkowego po numerze w kilka chwil. Na stronie usługi znajdziesz instrukcję, jak śledzić numer telefonu: należy wpisać numer do śledzenia, a mapa z lokalizacją ma być wyświetlona po chwilowej analizie danych.

Namierzanie wyłączonego lub rozładowanego telefonu

Zastanawiasz się, jak śledzić czyjś numer telefonu przy wyłączonym telefonie? Wiele funkcji nie działa, jeśli smartfon nie ma połączenia z internetem lub jest rozładowany. W takiej sytuacji można skorzystać z ostatniej lokalizacji sprzętu, można oczekiwać na sygnał od osoby, która znajdzie i naładuje telefon lub możesz również skontaktować się z operatorem telefonii komórkowej i zgłosić zgubienie telefonu. Operator może pomóc w określeniu ostatniej znanej lokalizacji urządzenia lub podjąć odpowiednie kroki w razie znalezienia urządzenia.

Co zrobić, gdy nie da się odzyskać telefonu?

Oczywiście sprawę można zgłosić na policję, a smartfon zablokować i zdalnie wymazać z niego wszystkie dane. To jedyny sposób w sytuacji, gdy zawodzą wszystkie wspomniane wyżej narzędzia i pomysły.

5/5 – (1 głosów)