Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wyjątkowy mały dom – zobacz ciekawe projekty!
x Dom w kosaccach NA

Wyjątkowy mały dom – zobacz ciekawe projekty!

Projekty małych domów cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Inwestorów. Różnorodna, bogata i pełna przemyślanych rozwiązań oferta kolekcji małych domów Pracowni ARCHON+ sprawia, że poszukujący swojego wymarzonego projektu znajdą go na pewno. Zróżnicowane pod względem powierzchni zabudowy, stylu czy wymagań działki projekty małych domów parterowych, projekty domów z poddaszem użytkowym czy projekty domów z garażem zaspokoją wymagania wymagających Klientów, będąc odzwierciedleniem ich potrzeb.

Każdy projekt domu, w tym także projekt małego domu powinien być wygodny, bezpieczny oraz dawać swoim mieszkańcom poczucie spokoju i spełnienia. Projekty Pracowni ARCHON+ zaspokajają te potrzeby dzięki bogatemu doświadczeniu architektów, co przekłada się na przemyślane, funkcjonalne i zaskakujące rozwiązania funkcjonalne. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi projektami małych domów Pracowni ARCHON+.

Dom w lipiennikach – nowoczesny, pięknie doświetlony dom parterowy

x Dom w lipiennikach

Projekt małego domu parterowego, który w pełni wykorzystuje dostępną przestrzeń i udowadnia, że dzięki niecodziennej aranżacji wnętrz, opartej na jasnych kolorach, miękkich tkaninach, elementach drewnianych przełamanych cegłą i betonem, można osiągnąć efekt przytulnego, nowoczesnego wnętrza. Prosta forma budynku doskonale współgra z dwuspadowym dachem pokrytym antracytową dachówką. Projekt elewacji z akcentem naturalnej, drewnianej okładziny bardzo dobrze komponuje się z jasnym kolorem tynku, a antracytowy kolor stolarki okiennej uzupełnia projekt elewacji. Zaproponowany program użytkowy domu daje domownikom wygodne warunki do wspólnego spędzania czasu, a także do prywatności, relaksu i pracy wymagającej skupienia. Część dzienna domu skąpana jest w słońcu dzięki dużym, przesuwnym przeszkleniom z możliwością wyjścia na taras. Dzięki temu przestrzeń użytkowa domu ulega powiększeniu o dodatkowe miejsce do wypoczynku czy wspólnego spożywania posiłków. Salon naturalnie łączy się z jadalnią z miejscem na duży, rodzinny stół, a ta z kolei z kuchnią, którą subtelnie oddziela od pozostałej części barek śniadaniowy. Do kuchni z zaprojektowaną wysoką zabudową przynależy wygodna spiżarnia. Okno narożne w kuchni wprowadza do domu jeszcze więcej światła. Duże okna sprawiają, że domownicy przebywając w strefie dziennej mogą obcować z zielenią i zmieniającym się w ciągu dnia krajobrazem. Przytulnego klimatu dodaje wnętrzom kominek. Część prywatna domu składa się z trzech sypialni: dwóch ustawnych pokoi dla dzieci oraz sypialni rodziców z własną garderobą oraz z bezpośrednim wyjściem na taras. Program funkcji Domu w lipiennikach uzupełnia łazienka z wanną, prysznicem oraz miejscem na dwie umywalki, toaleta w sąsiedztwie strefy dziennej oraz kotłownia gazowa z możliwością aranżacji pralni.

Dom w malinówkach 11 – funkcjonalny, ekonomiczny w budowie dom z poddaszem użytkowym

x Dom w malinowkach

Projekty domów z poddaszem użytkowym, są szczególnie lubiane przez inwestorów, a Dom w malinówkach 11 przyciąga wzrok ciekawym, nowoczesnym projektem elewacji. Użyty materiał – naturalna okładzina drewniana, która akcentuje wejście główne domu w połączeniu z ciemnymi elementami tynku oraz jego jasnym kolorem dla kontrastu, prezentuje się bardzo ciekawie. Antracytowa stolarka okienna oraz dwuspadowy dach w tym samym kolorze, którego prosta konstrukcja wpływa na ekonomiczną realizację, dopełniają projekt. Wnętrze “Domu w malinówkach 11” jest wygodne i funkcjonalne. Dzięki otwartej strefie dziennej dom zyskuje na przestronności, którą dodatkowo podkreśla bezpośrednie wyjście na narożny taras. Dzięki temu domownicy zyskują dodatkowe miejsce do spędzania wolnego czasu czy spożywania posiłków w ciepłe dni. Salon pomieści dużą sofę narożną oraz rodzinny stół jadalniany. Kuchnia jest dodatkowo doświetlona oknem z widokiem na front domu, przy którym znajduje się strefa do zmywania naczyń. Na parterze domu zaprojektowano dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję pokoju gościnnego, pracowni lub pokoju zabaw dla dzieci. Program funkcjonalny parteru dopełnia łazienka z oknem oraz kotłownia gazowa. Na poddaszu domu znajduje się prywatna część domowników, a w niej trzy ustawne, pięknie jasne sypialnie z miejscem na duże szafy ubraniowe oraz naturalnie doświetlona łazienka z bogatym programem funkcjonalnym. W projekcie Domu w malinówkach 11 znalazło się także miejsce na bardzo wygodne, podnoszące komfort użytkowania domu pomieszczenie gospodarcze pełniące funkcję pralni z miejscem na suszarkę i szafy do przechowywania prania.

Projekt domu Dom w zdrojówkach – mały dom z garażem jednostanowiskowym

x Dom w zdrojowkach

Dom w zdrojówkach to projekt małego domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, wnętrza domu są funkcjonalne oraz wygodne dla jego mieszkańców. Elegancki projekt domu podkreśla jasna elewacja w dwóch uzupełniających sie kolorach, kamienna okładzina podkreślająca wejście główne oraz strefę tarasową, duże przeszklenia i dekoracyjne portfenetry. Dwuspadowy dach w antracytowym kolorze współgra z kolorem stolarki okiennej, drzwi wejściowych oraz bramy garażowej. Prosta konstrukcja domu sprawia, że jego budowa będzie szybka i ekonomiczna. Strefa dzienna domu posiada zaprojektowany kominek i przyciąga uwagę dużym, narożnym oknem w salonie. Wrażenie robi także jadalnia zlokalizowana tuż przy przesuwnych przeszkleniach. Bezpośrednie wyjście na taras z tej części domu zwiększa jego przestrzeń użytkową, a taras stanowi doskonałe miejsce do aranżacji na nim letniej jadalni, kącika kawowego lub miejsca do odpoczynku. Bezpośrednie wyjście na taras możliwe jest także z kuchni, co stanowi duży atut projektu. Kolejnym jest przynależąca do kuchni spiżarnia, która ułatwia organizację pracy oraz utrzymanie porządku. Z holu Domu w zdrojówkach znajduje się wejście do niewielkiej toalety, a z wiatrołapu właściciele mogą przejść do garażu i dalej do kotłowni. Poddasze domu to część prywatna domowników w której zaprojektowane zostały cztery jasne i ustawne pokoje: sypialnia główna z przynależącą do niej garderobą oraz 3 pozostałe sypialnie z przeznaczeniem na pokoje dla dzieci, gabinet lub pokoje gościnne. Naturalnie doświetlona łazienka z miejscem na dwie umywalki i narożną wannę pozwoli się odprężyć po ciężkim dniu. Program funkcjonalny uzupełnia pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na pralnię z suszarnią.

Dom w lucernie 10 – przyciągający uwagę projekt, idealny do realizacji na wąskich działkach

x Dom w lucernie

Projekt tego jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym przykuwa wzrok zaproponowaną stylistyką elewacji. Dwa kolory tynku – jasny oraz ciemniejszy, akcentujący poddasze idealnie współgrają z naturalną, drewnianą okładziną eksponującą wejście główne z podcieniem i strefę tarasu. O komfort domowników spędzających na nim czas zadba zaprojektowana drewniana pergola, która może stanowić doskonałą podporę dla roślin pnących. Ten nowoczesny projekt małego domu wieńczy dwuspadowy dach w antracytowym kolorze, nawiązujący do koloru stolarki okiennej. Otwarta strefa dzienna domu daje duże możliwości zagospodarowania przestrzeni. Salon z bezpośrednim wyjściem na taras naturalnie łączy się z jadalnią z miejscem na rodzinny stół zlokalizowany przy dużym oknie. Kuchnia z funkcjonalnym barkiem śniadaniowym i optymalną ilością miejsca do pracy posiada przynależną do niej spiżarnię co ułatwi organizację oraz utrzymanie porządku. W pobliżu schodów prowadzących do strefy prywatnej znajduje się toaleta. Z wiatrołapu mieszkańcy mogą przejść do jednostanowiskowego garażu, z którym sąsiaduje kotłownia z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz domu. Na poddaszu Domu w lucernie 10 znajdują się trzy jasne, wygodne sypialnie z miejscem na duże szafy ubraniowe. Łazienka z oknem pomieści narożną wannę oraz duży prysznic. Program funkcjonalny poddasza uzupełnia pomieszczenie gospodarcze z funkcją pralni.

Dom w cieszyniankach – nowoczesny dom parterowy z garażem jednostanowiskowym

x Dom w cieszyniankach

Wyjątkowy projekt domu parterowego, który zapewni domownikom maksimum komfortu i wygody dzięki funkcjonalnie zaprojektowanemu wnętrzu. Na jednym poziomie znajdują się wszystkie, niezbędne dla domowników pomieszczenia. Reprezentacyjna strefa dzienna domu jest wyraźnie oddzielona od strefy prywatnej domowników, co zapewni komfort spędzania czasu. Salon z bezpośrednim wyjściem na taras posiada dużą, narożną sofę, oraz kominek zachęcając do relaksu. Centralnie zlokalizowana jadalnia z miejscem na duży stół zapewnia wygodę podczas wspólnego spożywania posiłków, a sąsiadująca z nią kuchnia z wysoką zabudową stanowi królestwo do przygotowywania posiłków. Uwagę zwraca znajdująca się w niej wyspa, która służy jako dodatkowe miejsce do jedzenia lub dodatkowy blat roboczy. W strefie nocnej dla domowników zaprojektowane zostały trzy sypialnie, wszystkie z dużą ilością miejsca do przechowywania. Sypialnia główna posiada bezpośrednie wyjście na taras, a dwa pozostałe pokoje mogą pełnić funkcję pokoi dla dzieci, gabinetu czy pokoi gościnnych. Projekt małego Domu w cieszyniankach Pracowni ARCHON+ posiada dużo funkcjonalnych rozwiązań poprawiających komfort funkcjonowania w domu, wykorzystując do maksimum dostępną przestrzeń. Znalazło się w niej miejsce dla spiżarni, garderoby a także pomieszczenia gospodarczego z funkcją pralni. Program funkcji domu uzupełnia niewielka toaleta oraz naturalnie doświetlona łazienka z miejscem na wannę, prysznic i dwie umywalki. Nowoczesny charakter budynku podkreśla projekt elewacji. Jasny tynk w połączeniu z elementami z betonu architektonicznego, czterospadowym dachem z płaską dachówką oraz duże przeszklenia nadają mu wyjątkowego stylu.

Oceń