Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zimowe zaręczyny nad Bałtykiem. 3 miejsca w Trójmieście, które będą strzałem w 10
gdzie-zareczyc-sie-w-trojmiescie

Zimowe zaręczyny nad Bałtykiem. 3 miejsca w Trójmieście, które będą strzałem w 10

Jest takie miejsce, którego klimat sprawia, że w sercu robi się ciepło nawet w chłodne dni. Zaśnieżona plaża, drewniane molo albo malownicze uliczki to idealna sceneria, aby wręczyć jej zaręczynowy pierścionek. Jeśli więc szukasz pomysłu na romantyczne oświadczyny, zimowy Bałtyk będzie jak znalazł! Sprawdź, gdzie się oświadczyć i jak zorganizować zimowe zaręczyny w Trójmieście!

Czy oświadczyny nad Bałtykiem to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! Szczególnie teraz – zimą nad morzem spokojnie jest nawet tam, gdzie w sezonie jest dużo turystów. Puste, trójmiejskie plaże zachęcają do romantycznych spacerów we dwoje. Można na nich czuć się całkowicie swobodnie. Jeśli wciąż jeszcze nie miałeś okazji się o tym przekonać, koniecznie to zmień!

Co przyda Ci się na zimowe zaręczyny nad Bałtykiem?

  1. Oczywiście pierścionek zaręczynowy.
  2. Kwiaty? Czemu nie! Nie są najważniejsze, ale to dobry pomysł. Miły gest, a poza tym – kto nie lubi ich dostawać?
  3. Jeśli nie jesteś z Trójmiasta – dwa bilety na pociąg do Gdańska. Oprócz zaręczynowych rekwizytów weź ze sobą jeszcze ciepłą czapkę, dobry humor – i w drogę!

Gdzie warto zaplanować zaręczyny w Trójmieście?

Klimatycznych miejscówek jest tutaj naprawdę sporo. Są wśród nich takie, które przyciągają szczególnie. Te 3 trójmiejskie lokalizacje będą strzałem w dziesiątkę!

zareczyny-nad-baltykiem-gdzie

Romantyczne Orłowo

Czyli „zaręczynowa mekka” rzut beretem od Sopotu i centrum Gdyni. Orłowo świetnie nadaje się na romantyczny spacer, a tym bardziej na randkę połączoną z oświadczynami. To także ulubiona miejscówka… ślubnych fotografów! Jeśli więc lubisz robić zdjęcia, koniecznie zabierz ze sobą aparat, a przy okazji urządzicie sobie zaręczynową sesję plenerową:

  • w zabytkowym parku na Kolibkach,
  • na molo w Orłowie
  • …albo pod klifem.

Szukasz sposobu, aby podarować jej pierścionek bez udziału publiczności? Przespacerujcie się kawałek plażą w stronę Kamiennego Potoku – to jedno z piękniejszych, mniej uczęszczanych miejsc.

Klimatyczne gdańskie Śródmieście

Romantyczne miejsca w Gdańsku? Urocze kawiarenki na Długiej, Piwnej i Lawendowej od samego rana czekają na zakochanych. Chwyćcie więc kawę na wynos i wybierzecie się na zimowy spacer malowniczymi uliczkami Głównego Miasta. Jeśli obecność innych ludzi podczas oświadczyn będzie dla Was krępująca, Długi Targ zamień na jakiś romantyczny zaułek.

Co powiesz na Mariacką?

Rozpoznasz ją od razu po zabytkowych przedprożach, które ciągną się przez całą długość uliczki. W dawnych pomieszczeniach piwnicznych pochowały się tu małe sklepiki z pamiątkami, artystycznym rękodziełem i bursztynem. W sezonie tłoczna i gwarna Mariacka – teraz jest cicha i spokojna. Kolorowe kamieniczki wyglądają genialnie zarówno w słoneczny poranek, jak i w szare popołudnie. A także wieczorem – w ciepłym świetle ulicznych latarni. Gdy jeszcze zima dopisze i z nieba sypnie śniegiem, to miejsce jest jak z bajki!

Molo w Brzeźnie – Bałtyk w pigułce

Zazwyczaj spacerujecie w stronę Sopotu? Tym razem dla odmiany wybierzcie się do Brzeźna. Przymarzniętą plażą, nadmorską promenadą albo parkiem Reagana. Poza weekendem spacerowiczów jest tutaj naprawdę niewielu – czyli kolejny plus dla Ciebie! Poza tym pierścionek zaręczynowy wręczany na drewnianym molo to scena jak z filmu. Żeby było jeszcze romantyczniej:

  • zajrzyjcie na chwilę do kameralnej tawerny,
  • znajdźcie zaciszny stolik przy kominku,
  • zamówcie zimową herbatę lub pachnący goździkami grzaniec.

Albo przespacerujcie się prosto przed siebie zaśnieżonym deptakiem. Podziwiając romantyczne cotton-ballsy i kolorowe lampki, które w witrynach nadmorskich kawiarni wiszą przez cały rok – nie tylko w święta.

A może masz inny pomysł albo miejsce, gdzie warto się zaręczyć? Wybierz więc takie, z którym macie związane szczególne wspomnienia – będzie idealne, bo po prostu Wasze. Spędźcie ten dzień tak, jak chcecie i bawcie się dobrze!

pierscionki-zareczynowe-aclari-diamonds

A co z pierścionkiem zaręczynowym?

Nie mów, że wciąż jeszcze go nie masz? Zaręczynową biżuterię w różnym stylu oraz zróżnicowanych przedziałach cenowych znajdziesz w salonie ACLARI. Zamiast więc odkładać jubilera na ostatnią chwilę, zajrzyj tam już dziś. Dzięki temu będziesz miał czas rozeznać się w kolekcjach i coś wybierzesz. W razie wątpliwości postaw na klasykę – złoty pierścionek z jednym diamentem to sprawdzony wybór. Elegancki i ponadczasowy!

Oceń