Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wiosenne zapachy świec
świeca z pięknym wiosennym zapachem

Wiosenne zapachy świec

Po długiej zimie nie sposób nie cieszyć się z coraz śmielej poczynających sobie promieni słońca, wszechobecnego śpiewu ptaków, soczystej zieleni traw oraz feerii barw i zapachów kwiatów. Nie da się nie kochać wiosny… A czy jest możliwe zatrzymanie jej? Marek Hłasko w jednym ze swych opowiadań napisał: „Może ktoś powiedzieć – wiosna przemija. Nieprawda, wiosna nigdy nie przemija żyje w nas cały rok. Przecież w naszym życiu ciągle jest wiosna”. I rzeczywiście, w sercu można mieć wiosnę przez cały czas. Warto zaprosić ją także do swojego domu. Pomogą Ci w tym świece zapachowe na wiosnę marki Bispol.

Marzec – wiosna, ach to ty!

Marzec to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia, a zima oddaje władzę wiośnie. Topniejące śniegi i lody to znak, że możesz jej już wypatrywać, że znajduje się tuż za rogiem… Aż w końcu zauważysz, że „rano niespodzianie zapukała do Twych drzwi” jak śpiewał kiedyś Marek Grechuta. Powietrze ma inny zapach, a coraz żywsza zieleń trawy, poprzetykana pierwszymi kwiatami pozytywnie nastraja i dodaje nadziei. Wiosna i zieleń to doskonałe połączenie. I do niego właśnie nawiązują świece zapachowe na wiosnę w prostym szkle z wzorem o nazwie, jakżeby inaczej, Wiosenna Zieleń. Kiedy zapalisz taką świecę, poczujesz m.in. aromaty lilii, kwiatu wiśni, jaśminu, słodkiego groszku, piżma, mandarynki i drewna.

Kwiecień – wszystko kwitnie wkoło…

W kwietniu, pierwszym w całości wiosennym miesiącu, ta pora roku rozgaszcza się już na dobre, choć oczywiście pogoda nadal bywa zmienna i kapryśna. Tak czy siak widzisz, że „wiosna wkoło, rozkwitły bzy (…) drzewa strzeliły pąkami” dokładnie tak jak w piosence Skaldów. Przyroda wybudziła się z zimowego snu już całkowicie, wszystko dookoła zakwita: w sadach, parkach, na łąkach, w ogrodach i na miejskich klombach. Zresztą to przecież od tego wszechobecnego kwitnienia pochodzi nasza słowiańska nazwa tego miesiąca. Jeśli chodzi o wiosenne zapachy świec, to na kwiecień proponujemy tę o nazwie Biały Rozkwit w prostym szkle z wzorem. Po jej zapaleniu w Twoim domu unosić będą się m.in. wonie róży, lnu, kumaryny, pomarańczy i bergamotki.

Maj – wiosna kwiaty rozdaje

I wreszcie mamy maj, kiedy to wiosna trwa w najlepsze, rozpieszczając Cię długimi, ciepłymi dniami i rozkwitającymi drzewami i kwiatami. Tak jak w piosence Małgorzaty Ostrowskiej, cały „świat pachnie majem” i nie da się tego przegapić! Nic dziwnego, że niejedna osoba uważa ten miesiąc za najpiękniejszy ze wszystkich dwunastu. W maju jest też i przeczucie nadchodzącego lata, czego wyrazem jest choćby to, że mlecze – jak to określił Nabokov – przeobrażają się ze słońc w księżyce. Ten wyjątkowy czas celebrowania pełni wiosny, a także każdy inny dzień, w którym zapragniesz przywołać majową atmosferę, uświetnią Ci świece Aura Kwiatowa Świeżość. Pachną one m.in. fiołkiem, różą, lilią, jaśminem, frezją, piżmem, jabłkiem, brzoskwinią, wanilią i cedrem.

Pięknych i godnych polecenia świec zapachowych na wiosnę jest naprawdę wiele, trudno jednak napisać o wszystkich z nich. Więcej cudownych, świeżych zapachów kojarzących się z tą porą roku znajdziesz w linii Powiew wiosny marki Bispol. Ciekawe, który z nich będzie Twoim numerem jeden.

5/5 – (1 głosów)