Together Magazyn » Aktualności » Wielkanocne inspiracje prezentowe
Maly-konstruktor-junior

Wielkanocne inspiracje prezentowe

Biorąc pod uwagę pandemię, z którą zmagamy się od ponad roku, te Święta Wielkanocne zdają się bardziej wyczekiwane niż kiedykolwiek dotąd. Na samą myśl o wspólnym spędzeniu czasu w gronie najbliższych na naszych ustach pojawia się uśmiech. Jest on tym większy, gdy pomyślimy o prezentach, które uszczęśliwiają nie tylko obdarowywanych, ale często nawet bardziej wręczających trafione upominki.

Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowych prezentów. Dlatego w tym roku warto postawić na rozwiązania, które młodszych oderwą od lekcji on-line, a tych nieco starszych od pracy zdalnej i ekranów komputerów. Świetną, angażującą rozrywkę dla całej rodziny zapewniają gry planszowe i zabawki kreatywne. Dzięki nim możemy przenieść się do świata zabawy, w którym nie istnieją żadne zmartwienia.

Dla najmłodszych

Najwięcej prezentów trafia zazwyczaj do maluchów. Warto zadbać o to, aby wśród tony łakoci i pięknych ubranek pojawiły się także zabawki, które pomogą zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Nauka poprzez zabawę od lat jest uznawana za jedną z najlepszych metod. Wiedzą o tym także producenci gier, którzy chętnie współpracują z uznanymi ekspertami, aby dostarczyć produkt, który nie tylko angażuje, ale także kształtuje odpowiednie postawy. Tak jest w przypadku gry „W Kółko” autorstwa Doroty Zawadzkiej. Poprzez proste ćwiczenia dzieci rozwijają między innymi myślenie krytyczne, analizowanie i doskonalą komunikację.

Nawlekaj-nie-czekaj-fotomontaz--x

W dorosłym życiu niezbędne są umiejętności z zakresu wielu dziedzin, dlatego warto, by od najmłodszych lat postawić na zróżnicowany rozwój. Pomagają przy tym całe serie gier i zabawek, które prowadzą dzieci poprzez podstawy matematyki, gramatyki, geografii i prezentują uroki świata w różnych perspektywach. W wyprawie do świata kolorów, kształtów, liczb i wyrazów towarzyszą antropomorficzne zwierzęta, które stają się dla maluchów najlepszymi przyjaciółmi. Może nim być symbolizująca mądrość „Sówka Mądra Główka” lub wierny druh „Słonik Balonik”. Z nimi dziecko będzie się wzorowo rozwijać i świetnie bawić.

Najlepsze rozwiązania to te, które sprawdzają się od wielu lat. Tak jest w przypadku puzzli, na których wychowało się wiele pokoleń. To często świetna zabawa nie tylko dla maluchów, ale także dla ich rodziców. Warto postawić na tematyczne układanki z serii „Zabawa i Nauka”, które sprawdzą się w przypadku dzieci w wieku 2-5 lat. Szczególnie zwracają uwagę puzzle dla tych najmłodszych, które łączone są za pomocą specjalnej falki, wykorzystującej naturalny ruch dłoni, jakim jest zsuwanie.

Sówka Mądra Główka

-Tabliczki-Małe-i-Duże-Zwierzątka-rekwizyty

Zabawa i Nauka

-x-

Początek przygody z planszówkami

Kluczem do wręczenia udanego prezentu jest odrzucenie drogi na skróty. Jeśli jakiś upominek sprawdził się świetnie rok i dwa lata temu to tym razem może być zupełnie nietrafiony. Zwłaszcza w przypadku dzieci, które błyskawicznie wyrastają z prostych zabawek. Dlatego warto zainteresować się planszówkami, które są proste, ale nie banalne. Wśród propozycji, które mogą zachwycić młodych graczy warto wyróżnić „Kwaki Rozrabiaki” oraz „Złap Robala”. Obie pozwalają dzieciom poczuć, że ich decyzje mają wpływ na rozgrywkę i stanowią świetne wprowadzenie w świat coraz bardziej zaawansowanych gier planszowych.

ABF

Nowa zabawka powinna być dla dziecka wyzwaniem, które będzie wymagało nieco wysiłku, ale i da dużo satysfakcji. Zwłaszcza dla bystrzaków, którzy znudzili się już prostymi łamigłówkami. Dla wyjątkowo spostrzegawczych sprawdzi się „Klik Klak”, a dla młodych entuzjastów liczb „Sudoku”. Chcąc dodać dziecku odwagi przed wystąpieniami publicznymi i ułatwić mu kontakt z rówieśnikami, warto zainteresować się „Opowieściami Dziwnej Treści – Pieczątki”. Ta gra świetnie rozwija kreatywność, wyobraźnię i umiejętności komunikacyjne. A to wszystko za sprawą pieczątek, które tworzą kanwę, na bazie której uczestnicy muszą tworzyć historie.

Kwaki rozrabiaki

-Kwaki-rozrabiaki-rekwizyty

Złap robala

-Zlap-robala-rekwizyty

Sudoku

-Sudoku-x-Owoce-pud-

Opowieści dziwnej treści – pieczątki

-Opowiesci-Dziwnej-Tresci-Pieczatki-pud

Klik Klak

-Klik-Klak-rekwizyty

Coś dla całej rodziny

Jaki jest najlepszy prezent? Taki, który da mnóstwo frajdy całej rodzinie! Jeśli dla Ciebie również najwyższą wartością Świąt jest wspólnie spędzony czas, to warto pomyśleć o grze, która wciągnie wszystkich, niezależnie od wieku. To nieprawda, że takie propozycje nie istnieją i albo rodzice będą się niemiłosiernie nudzić, albo dzieci szybko zbojkotują grę, która jest dla nich za trudna.

Test na najbardziej spostrzegawczą osobę w rodzinie? Tylko z „Kropka w Kropkę” i „Mam Cię”. Nietuzinkowy wyścig z zaskakującymi przeszkodami odmieniającymi losy gry u boku rycerzy lub morskich wilków? Sprawdź „Ucieczka z Lochu” i „Piraci”. Na fanów zwierząt czekają „Folwark Marzeń”, „Kukułcze Jajo” i „Wyścig do Spiżarni”. A jeśli najlepszą zabawą jest dla Was pojedynek intelektualny, to warto sprawdzić „Programator” i „Heksagon”.

Kropka w kropkę

-Kropka-w-kropke-NORMAL-

Mam Cię

-MAM-CIE-rekwizyty

Folwark Marzeń

-Folwark-Marzen-rekwizyty

Programator

-Programator-rekw

Ucieczka z lochu

-Ucieczka-z-lochu-rekw

Piraci

-Piraci-rekwizyty

Kukułcze jajo

-Kukulcze-Jajo

Wyścig do spiżarni

-Wyscig-do-spizarni-box-z-rekwizytami

Gry dla młodzieży i dorosłych

Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno o dobry, zaskakujący prezent dla młodzieży i dorosłych. Warto pomyśleć o grach, które mogą przywrócić cudowne wspomnienia młodości i pomóc odnaleźć w sobie dziecko.

Najlepiej sprawdzą się propozycje, w których jedna partia nie trwa pół dnia, instrukcja nie zajmuje 50 stron, ale gra jest niezwykle wciągająca i nie nudzi nawet po kilkudziesięciu rozgrywkach. Te wysokie wymagania spełniają między innymi „Gdybyś Był” i „Zgrana Para”. Obie dostarczają mnóstwo zabawy, pobudzają wyobraźnię i zachwycą zarówno tych, którzy regularnie sięgają po planszówki, jak i totalnych laików.

ABF

Próbując przełamać bariery pomiędzy młodszymi i starszymi członkami rodziny, warto poszukać gier międzypokoleniowych, które stanowią świetną okazję do wspólnej zabawy i intelektualnej rozrywki. Fanom gier słownych przypadnie do gustu „Gimatriks”, który zmusza uczestników nie tylko do tworzenia jak najdłuższych wyrazów, ale także dopasowywania ich wartości do wylosowanych liczb. A dla kombinatorów, którzy lubią pogłówkować nad planszą, warto wręczyć „Fuzję”, „Cztery do wygranej” lub „Quartis”. Te gry świetnie wpływają na umiejętności logicznego, przestrzennego i strategicznego myślenia, dając także szansę, by zmierzyć się o wygraną.

Gdybyś Był

-Gdybys-Byl-rekwizyty

Zgrana Para

-Zgrana-Para

Gimatriks

-Gimatriks-zielony

Quartis

-Quartis-rekwizyty

Cztery do wygranej

-Cztery-do-wygranej

Fuzja

-Fuzja-rekw

Zabawa pod gołym niebem

Przed nami ciepłe miesiące, które chętnie spędzimy na świeżym powietrzu, odreagowując pandemiczne restrykcje. Aby w pełni wykorzystać ten czas, warto zadbać o świetną zabawę, która nie tylko poprawi samopoczucie nasze i naszych najbliższych, ale także zadba o formę fizyczną. „Sport&Fun” to seria gier ruchowych nie tylko dla dzieci. Wyciskajcie „Siódme Poty”, strzelajcie w 10 i rzucajcie podkową w „Uni”. Te proste, ale wciągające gry uatrakcyjnią nie jeden wypad do parku lub za miasto.

Siódme poty

-SPORT-Fun-Siodme-Poty

Zabawki kreatywne

Czasami sam proces tworzenia daje więcej radości i satysfakcji niż efekt końcowy. Osobom, które uwielbiają projektować, składać, kombinować, budować i malować warto wręczyć prezent, który pochłonie ich na długie godziny i pozwoli wyzwolić pokłady kreatywności.

Dla fanów motoryzacji i majsterkowania idealnie sprawdzą się pojazdy z serii Mały Konstruktor i Mały Konstruktor Junior. Pozwalają samodzielnie lub wspólnie łączyć kolejne elementy i cieszyć się końcowym efektem. W przypadku nieco młodszych dzieci sprawdzą się także „Składaki Drewniaki”. Drewniane pojazdy po złożeniu mogą posłużyć przy innych zabawach, a dołączone kredki i naklejki pozwalają nadać im indywidualny charakter. A wychodząc poza pojazdy, warto zainteresować się rurkami 3D „Montino”. Pozwalają one dzieciom zbudować niemal każdą konstrukcję, a jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia.

W przypadku dziewczynek, które przejawiają duże umiejętności plastyczne, warto pomyśleć o prezentach, które lepiej trafią w ich gusta. Jedną z takich propozycji są filcowe torebki do samodzielnego wykonania i ozdobienia. Dzieci nie tylko ćwiczą motorykę małą, ale mogą stworzyć dla siebie rzecz, która służy jako torebka, rekwizyt do innych zabaw lub ozdoba pokoju. Mali artyści pozytywnie zareagują także na piaskowe malowanki, które pozwalają każdemu wykonywać wspaniałe obrazki, niezależnie od umiejętności plastycznych.

Mały Konstruktor

straz d

Mały Konstruktor Junior

MKJ bolid d

Montino

-Montino-

Składaki drewniaki

-Składaki-Drewniaki-Rider-rekw

Piaskowe Malowanki

piaskowe-malowanki-sowa-i-slon-

Moja Torebka

-Torebka-Słoneczko-Rekwizyty

Dla seniorów

Syropy pełne witamin, kwiaty, czekoladki – to prezenty, od których w domach naszych rodziców aż uginają się półki. Może warto pomyśleć o czymś nietuzinkowym, co pozytywnie ich zaskoczy i da dużo radości? Takim prezentem z pewnością będą gry z serii „Terapia”, które udowadniają, że planszówki nie mają żadnych ograniczeń wiekowych i mogą świetnie służyć zarówno dzieciom, jak i seniorom. Produkty z tego zestawu cechują proste zasady, które szybko przyswoją nawet osoby latami nie grające w żadne gry. „Terapia” pomaga utrzymać sprawność intelektualną i poza dobrą zabawą samemu lub z przyjaciółmi i rodziną, stanowi zestaw ćwiczeń pomocnych w rehabilitacji osób cierpiących na chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera, zespół Tourette’a czy reumatoidalne zapalenie stawów, a także pacjentów po udarze, bądź borykających się ze schorzeniami cywilizacyjnymi.

Terapia

-Pamięć-sensoryczna-rekw
Oceń