Together Magazyn » Aktualności » Weekendowe wydarzenia 1-2 lipca
Wydarzenia trójmiasto

Weekendowe wydarzenia 1-2 lipca

Jeśli lubicie rzeczy, które nie tylko są ładne, ale też funkcjonalnie zaprojektowane, koniecznie odwiedźcie festiwal Gdynia Design Days. Nie zabraknie tu wydarzeń zarówno dla młodszych, jak i starszych entuzjastów nowoczesnego projektowania. W ten weekend znajdzie się też coś dla fanów muzyki i sportu – sprawdźcie nasze propozycje rodzinnych imprez!

Świat dobrze zaprojektowany, czyli Gdynia Design Days

Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Gdynia Design Days. To idealna okazja, aby wspólnie poznać fascynujący świat nowoczesnego designu. Dzięki bezpłatnym warsztatom zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i tych nieco starszych, będzie można połączyć naukę z zabawą. Uczestnicy interaktywnych zajęć, takich jak „Sztorm na plaży”, „Potwory z morskich głębin” i „Plaża robotów”, pod okiem prowadzących wyczarują rysunkową plażę, stworzenia zamieszkujące podwodny świat oraz roboty sterowane za pomocą tabletów. W programie jest także kilka ciekawych ekspozycji, np. „Elementarz designu” – wystawa prezentująca najlepsze polskie projekty wzornicze. Wśród 100 projektów, obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z designem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet najsmaczniejszy polski smakołyk Ptasie Mleczko i gumowe kółko Ringo.

Muzyka dla dużych i małych

Edukacja muzyczna od najmłodszych lat to rzecz ważna i potrzebna. Z takiego założenia wyszli twórcy festiwalu Baltic Souvenir, czyli imprezy, w ramach której zaprezentowane zostaną widowiska będące połączeniem muzyki i teatru. Na scenie Muszli Koncertowej na sopockim molo wystąpią profesjonalni muzycy z Trójmiasta w składzie symfonicznym i kameralnym, aktorzy, dyrygent i solistka.

Pierwszego dnia będzie można obejrzeć „Śpiewającą Lokomotywę” – kompilację najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima w znakomitej oprawie muzycznej i aktorskiej. Bajkowe kostiumy wraz z niecodziennymi rekwizytami stworzą wspaniałe tło dla słowno-muzycznych zmagań.
Wśród wykonawców usłyszymy: Aleksandrę Lis, Ewę Olszewską, Bogdana Smagackiego oraz Bajkową Orkiestrę Symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, z koncertmistrzem – Natalią Walewską. Całość prowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w rolę śpiewającego dyrygenta.

Drugiego dnia festiwalu w Muszli Koncertowej odbędzie się letnia odsłona popularnego widowiska muzyczno-teatralnego z cyklu „Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku dla dzieci”: „Vivaldi na wakacjach”. Jest to interaktywny koncert z udziałem aktorów i muzyków, w którym sam Vivaldi pod postacią teatralnej lalki na oczach słuchaczy tworzy swoje wiekopomne dzieło, snując przy tym pełne humoru opowieści. W sposób łatwy i przyjemny wprowadza odbiorców w świat własnej muzyki. Dodatkową atrakcją koncertu są piosenki oparte na motywach „Czterech Pór Roku” – kompozycje Piotra Salabera do słów Mariusza Trzaski.

Dorośli mogą natomiast wybrać się na niedzielny koncert Pawła Domagały, który odbędzie się w sopockich Tarasach. Ten uzdolniony aktor, znany z wielu polskich seriali i filmów, wydał niedawno debiutancką płytę „Opowiem ci o mnie”. Warto sprawdzić, jak wypadną na żywo te melodyjne, popowe kompozycje, opowiadające o miłości, wierze i poszukiwaniu własnej życiowej drogi.

Czas na sport: piłka nożna, rower, a może hulajnoga?

Emocje związane z rozgrywkami Ekstraklasy już za nami. Reprezentacja po pokonaniu 3:1 Rumunii również odpoczywa, zatem można w pełni skoncentrować się na sobotnim turnieju dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”. Na boisku przy ulicy Traugutta 29 będą mieli okazję spróbować swoich sił wszyscy ci, dla których piłka nożna jest prawdziwą pasją – także zespoły rodzinne. Zapisy będą trwać w sobotę, 1 lipca, od godz. 9.00.

Ciekawą formą weekendowej aktywności mogą być Gdańskie Rodzinne Zawody na Kółkach. W Gdańskim Ośrodku Sportu (ul. Grunwaldzka 244) będzie można wziąć udział m.in. w wyścigu wózków w chodzie i w biegu, wyścigu na hulajnogach i rowerkach, a także wyścigach rowerowych na 400 i 800 metrów. To doskonała okazja do rodzinnego spędzenia czasu z korzyścią dla zdrowia i kondycji.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń