Together Magazyn » Więcej » Warsztaty świąteczne w Kużni Talentów

Warsztaty świąteczne w Kużni Talentów

W tym roku, z okazji Bożego Narodzenia, agencja artystyczna „Kuźnia Talentów” przygotowała specjalne warsztaty świąteczne. Od 7 do 21 grudnia, dzieci od 2 roku życia mogły wziąć udział w zajęciach, które łączyły przygotowania do świąt z rozwojem artystycznym.

Każda z zaplanowanych aktywności została dostosowana do wieku uczestników. Kuźnia Talentów to miejsce w którym liczy się kreatywność, warsztaty miały więc nauczyć uczestników jak przygotować oryginalne ozdoby świąteczne czy drobne upominki, które będą miały osobisty charakter i przywołają miłe wspomnienia. Maluchy m.in. wycinały, kleiły i dekorowały kartki świąteczne według własnych pomysłów, aby wręczyć lub wysłać je potem swoim bliskim wraz ze świątecznymi życzeniami. Dzieci nauczyły się również trudnej sztuki budowania lampionów,
a nawet szycia czapek oraz skarpet, które miały oczekiwać na św. Mikołaja powieszone w ważnym miejscu domu. Zajęcia wciągnęły nawet tych uczestników, którzy nigdy nie mieli do czynienia z igłą i nitką. Dla uzdolnionych wokalnie, oraz tych, którzy brakiem głosu się nie przejmują, zorganizowano także zajęcia z kolędowania. Wspólna nauka najbardziej znanych świątecznych pieśni, podkreśliła atmosferę świąt i była świetną zabawą dla całej grupy.

Kuźnia Talentów nie zapomniała również o mamach, dla których powstały specjalne zajęcia bożonarodzeniowe. Aby Panie mogły w nich uczestniczyć, dla ich pociech przygotowano kącik zabaw. Podczas gdy dzieci wesoło spędzały czas w swoim towarzystwie, mamy mogły nauczyć się tworzenia unikalnych wieńców na drzwi i stroików inspirowanych nowoczesnymi pomysłami florystycznymi.

Rozwijanie kreatywności to jeden z głównych celów działania Kuźni Talentów. W ramach świątecznych warsztatów powstało mnóstwo niepowtarzalnych dekoracji, dzięki którym dom każdego z uczestników będzie wyglądał w te święta naprawdę wyjątkowo.

Oceń