Together Magazyn » Edukacja » Warsztaty Mikołajkowe w EduParku

Warsztaty Mikołajkowe w EduParku

Magiczne eksperymenty i świąteczne zagadki – to temat Warsztatów Mikołajkowych zorganizowanych w tym roku przez Gdański EduPark – centrum edukacji dla dzieci
i młodzieży.

Zajęcia skierowane do maluchów od 4 do 12 roku życia pomogły odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące świąt Bożego Narodzenia. W jaki sposób św. Mikołaj przeciska się przez kominy? Jak można wznieść w powietrze obciążony prezentami zaprzęg? Czy to wszystko zasługa magii, czy może chemii, fizyki i biologii? Na Mikołajkowych Warsztatach w EduParku dzieci mogły samodzielnie poszukać odpowiedzi na te pytania. Pod okiem animatorów, wyposażone w odpowiednie narzędzia i stanowiska doświadczalne, maluchy zamieniły się w badaczy z prawdziwego zdarzenia. Dzięki przeprowadzanym eksperymentom, uczestnicy warsztatów poznali prawa rządzące przyrodą oraz radość z ich odkrywania.

Misją EduParku, działającego w Gdańskim Parku Technologicznym jest pobudzanie
u dzieci ciekawości świata raz uzmysłowienie im, że nauki ścisłe to więcej niż szkolny przedmiot. Nauka poprzez działanie jest znacznie skuteczniejszą formą zdobywania wiedzy od uczestnictwa w lekcji, dlatego głównym zadaniem animatorów jest zapewnienie swoim podopiecznym dobrej zabawy i wesołej atmosfery.

Mikołajkowe Warsztaty stały się okazją do sprawdzenia czy ogień może palić się pod wodą lub czy mydlane bańki można połączyć ze sobą w dowolny kształt np. w brodę św. Mikołaja. Na zakończenie, dzieci mogły również udekorować bombki, które zabrały do domu, aby ozdobić nimi choinki.

Zajęcia w EduParku pozwoliły maluchom spojrzeć na święta z innej perspektywy, zamieniły odrobinę magii na kilka praw chemii, biologii i fizyki, dzięki czemu, radosnego oczekiwania na prezenty nie zakłóca już obawa o to, czy to trudne zadanie, na pewno się Mikołajowi uda.

Oceń