Cafe Wywiadówka

Często marzenia młodych ludzi brutalnie rozbijają się o polską rzeczywistość. Brak wsparcia ze strony państwa, trudności z zaistnieniem na rynku pracy, czy też na scenie kulturalnej oraz problemy finansowe. Trudności te prowadzą do rezygnacji z marzeń, a przecież to one nadają sens życiu młodzieży.

Studenci z Gdańska mimo takich przeciwności, powołali do życia innowacyjny projekt – Cafe Wywiadówka. Zakłada on otwarcie kawiarni, która będzie pełniła zadanie ogólnopolskiego centrum kulturalnego. „W naszej kawiarni przede wszystkim skupimy się na promowaniu młodych talentów. Będziemy organizowali kameralne koncerty – meetingi, odczyty poezji czy prozy, wystawy i inne happeningi kulturalne. Nie zabraknie również wywiadów ze znanymi postaciami, związanymi z kulturą oraz show-biznesem. Dodatkowym atutem będą regały pełne książek, do których klienci będą mogli dokładać własne pozycje” – tak krótko opisuje projekt jego autorka – Martyna Słapek.

Kawiarni będzie towarzyszył portal internetowy, na którym pojawiać się będą wszystkie wywiady, foto-relacje i reportaże utrwalające wydarzenia z kawiarni. Realizowane one będą przez studentów i młodych ludzi, aby ci mogli nabyć doświadczenia, co zarazem przyczynić się może do rozwiązania tego problemu wśród nowych pracowników. Autorka pomysłu przede wszystkim stawia na rozwój ludzi dopiero co wstępujących na rynek pracy. Wierzy, że głównym filarem naszego państwa jest właśnie młodzież.

Jednak, aby projekt mógł powstać, potrzebne są duże nakłady finansowe. Cafe Wywiadówka bierze udział w konkursie „Pomysł na Firmę”, w którym ma szanse wygrać nawet 100 tys. zł. Aby tego dokonać potrzebne są głosy, które można oddawać na: LINK Przejście do kolejnego etapu wiąże się z uplasowaniem w pierwszej pięćdziesiątce. Autorka projektu sama mówi – „Będę szczęśliwa jeśli przedostanę się do kolejnego etapu. Otrzymam szansę napisania biznesplanu pod okiem specjalistów. A to już o krok bliżej do realizacji samego pomysłu.”

Realizowanie marzeń wymaga wyrzeczeń, ale jak widać nie brak ludzi odważnych. Projekt ten, tym bardziej jest godny uwagi, gdyż stawia nie tylko na realizację swoich marzeń, ale większej zbiorowości. Pomóżmy młodym ludziom i oddajmy głos!

Oceń