Together Magazyn » Aktualności » Wakacje nad wodą – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wakacje nad wodą – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wakacje nad wodą – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zbliżają się wakacje a wraz z nimi czas spędzania rodzinnych urlopów nad wodą.

Żeby wszystko się udało – rodzice zrelaksowali się, a dzieci miały dobrą zabawę, spełniony musi zostać jeden warunek – należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Reguł i przepisów dotyczących kąpieli wodnych jest wiele. W interesie każdego, a głównie rodzica, powinno być, aby zasady bezpieczeństwa znać, przestrzegać ich i od najmłodszych lat uczyć ich dzieci. Tych najważniejszych jest kilka i chociaż teoretycznie znamy je wszyscy to z ich przestrzeganiem bywa różnie. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność w połączeniu z przestrzeganiem zasad publikowanych m. in. na stronach Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mogą sprawić, że rzadziej dochodzić będzie do wypadków, a tym samym zmniejszy się liczba ludzkich dramatów i rodzinnych tragedii.

Przed niebezpieczeństwem związanym z nieprzewidywalnym żywiołem, jakim jest woda, dzieci może w pewnym stopniu uchronić umiejętność pływania i znajomość zasad bezpiecznej zabawy w wodzie. Ponieważ rodzice nie zawsze posiadają wiedzę i niezbędne umiejętności do nauki techniki pływania, warto skorzystać z profesjonalnych zajęć w szkole pływania z doświadczeniem w pracy z dziećmi.

W szkole pływania dla niemowląt, dzieci i młodzieży Alicji Pęczak ALICE SWIM w Trójmieście realizowany jest autorski program „Od niemowlaka do pływaka”. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów z przygotowaniem pedagogicznym dziecko może już od najmłodszych lat rozpocząć przygodę z pływaniem i poprzez zabawę w wodzie przygotowywać się do nauki stylów pływackich.

Lekcje rozpoczynają się od tzw. pływania elementarnego. Najmłodsi amatorzy pływania, wykonując ćwiczenia z wykorzystaniem ciekawych przyborów pływackich, pokonują lęk przed wodą oraz świetnie się bawią, dzięki czemu szybciej uczą się pływać stylami sportowymi oraz doskonalą poszczególne elementy techniki” powiedziała nam Agnieszka Bator, manager ALICE SWIM, mama Martyny i Alberta.

Przechodząc przez kolejne etapy szkolenia w ALICE SWIM, dzieci nabywają umiejętności pływania różnymi technikami pływackimi oraz poznają zasady zachowania się na pływalni i w wodach otwartych. Sprawne i świadome dziecko to mniejsze zagrożenie dla siebie, ale i dla innych uczestników kąpieli wodnych” akcentuje Pani Agnieszka.

ALICE SWIM WASZE DZIECI NASZA PASJA!

www.aliceswim.pl

Oceń