Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Tropikalne Wakacje marzeń – Rajskie Seszele i herbaciane wzgórza Sri Lanki
seszele rajskie wyspy

Tropikalne Wakacje marzeń – Rajskie Seszele i herbaciane wzgórza Sri Lanki

Miłośnicy tropikalnego klimatu i białych plaż uwielbiają rajskie wyspy Oceanu Indyjskiego. Seszele i Sri Lanka należą właśnie do takowych. To niewielkie wyspiarskie państwa położone na krystalicznie turkusowych i ciepłych wodach oceanu od lat zachwycają podróżnych swą dziewiczą przyrodą i niebywale malowniczymi krajobrazami. Archipelag Seszeli geograficznie należy do kontynentu afrykańskiego; położony jest około 1600 km od wschodniego wybrzeża Czarnego Lądu. Z kolei Sri Lanka to „łza z policzka Indii” pod względem lokalizacyjnym należy do kontynentu indyjskiego.

Kameralne Seszele i zrównoważona turystyka

Głównym powodem, dla którego turyści marzą aby pojechać na Seszele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele to kameralna atmosfera, brak hoteli-molochów, czarujące granitowe zatoczki i ustronne plaże z pochylonymi palmami. Podróżni mogą korzystać z wielu atrakcji wysp: od wędrówek i wspinaczek w lasach deszczowych po górskich szlakach, wygrzewania się w słońcu na zachwycających plażach, nurkowania z butlą czy fotografowania. Seszele składają się z około 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego a dwa główne archipelagi to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne.  32 wyspy wulkaniczne charakteryzują się większym rozmiarem i urozmaiconą, górzystą rzeźbą terenu z płaskim terenem przy wybrzeżu. Wyspy na atolach pochodzenia koralowego są zazwyczaj niezamieszkane; cechuje ich płaski teren wznoszący się niewiele ponad taflą oceanu. Z wysp koralowych warto wspomnieć o Farquhar, Amirantach i Aldabra. Aldabra; na tym ostatnim znajdziemy największą kolonię żółwi olbrzymich, liczącą około 152 tysięcy osobników

Prywatna wyspa North Island Seszele

Archipelag Seszeli jest uważany za jednego ze światowych liderów w kwestii ekologicznych projektów i prowadzenia zrównoważonej turystyki. Projekty hotelowe są oceniane pod względem ich zgodności z ustawowymi normami ochrony środowiska aby utrzymać naturalne środowisko w najlepszej formie. Seszele są jednym z wiodących krajów świata z największym odsetkiem obszarów chronionych. Prawie połowa całkowitej powierzchni kraju jest pod ochroną, a wiele wysp i atoli leży w strefie morskich rezerwatów. W kraju występuje trzy lądowe parki narodowe i pięć narodowych parków na terenie morskim. Najstarszy z nich to powstały w 1973 roku Narodowy Park Morski Sainte Anne, oobejmujący sześć wysp u wybrzeży Mahé. Na terenie parku znajdują się lęgowiska żółwi jastrzębich.

Zwiedzanie Sri Lanki „szyte na miarę” – plantacje herbaty i luksusowe hotele

Jeśli marzą Wam się egzotyczne wycieczki objazdowe to gorąco zachęcamy do odwiedzenia Sri Lanki. Bogactwo kulturowe i różnorodność atrakcji jak malownicze plantacje herbaty, parki przyrody, smaczna kuchnia i aż 8 monumentów historycznych z listy dziedzictwa UNESCO to największe atuty Cejlonu. Podczas pobytu na wyspie na pewno warto udać się do Negombo, które obfituje w różne zabytki m.in.: świątynie buddyjskie, kościoły, a także pozostałości po dawnym forcie holenderskim.

Sri Lanka to największy producent herbaty na świecie; z jej uprawy miejscowi uczynili prawdziwą sztukę. Dziś wizyty na plantacjach i w fabrykach herbaty Halpewatte Tea Factory i Nuwburgh Estate to nieodłączny element zwiedzania wyspy. Zielone uprawne wzgórza zlokalizowane za Kandy sięgają 1890 m n.p.m. a Nuwara Elija o pięknej kolonialnej architekturze to lankijska stolicą herbaty. Nuwara Elija to także świetna baza wypadowa do wędrówek po okolicy i wycieczek na pobliskie plantacje jak na przykład Dilmah, Labookellie Tea Estate czy Dambatenne Tea Factory koło Haputale. To miejsca, gdzie rosną najbardziej wartościowe i cenione drzewka herbaciane. Obserwacja kobiet zbierających liście do worków na plecach to świetna okazja do fotografowania.

Poznaj atrakcje i najlepsze hotele Sri Lanki https://carter.eu/blog/sri-lanka-luksusowe-wycieczki-i-najlepsze-hotele/

Wybierając najlepszą opcję wypoczynku lub zwiedzania na wyspach warto skorzystać z propozycji butikowego biura podróży CARTER® www.carter.eu , które proponuje osobiście sprawdzone miejsca noclegowe. Rezerwacja najlepszych hoteli i wycieczek fakultatywnych z biurem jest wygodna i korzystniejsza cenowo. Prestiżowe biuro podróży CARTER® działa nieprzerwanie już od 2003 – zadzwoń i sprawdź naszą jakość!


Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

5/5 – (2 głosów)