Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Jak spędzić wakacje w Karkonoszach z dziećmi?
wodospad w Karpaczu

Jak spędzić wakacje w Karkonoszach z dziećmi?

Wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie. Wybór odpowiedniego transportu i noclegu to dopiero początek – równie ważne jest znalezienie miejsca, które spełni oczekiwania zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych członków rodziny. Takim kierunkiem są Karkonosze. Położone w południowo-zachodniej Polsce, oferują wiele atrakcji dostosowanych do potrzeb całej rodziny. Które z nich warto wziąć pod uwagę przy planowaniu swojego urlopu? Sprawdźmy to!

Karkonoskie Tajemnice – z wizytą u Ducha Gór

Zacznijmy od Karpacza, w którym czeka na Was… jeden z siedmiu nowych cudów Polski! To Karkonoskie Tajemnice, multimedialna ekspozycja poświęcona karkonoskim legendom, w szczególności sylwetce legendarnej postaci Ducha Gór. Dzięki interaktywnym elementom, bazującym na grze światła, dźwięku i zapachu, możecie poznać na własnej skórze, na czym polega magia Karkonoszy. Takie przyswajanie wiedzy spodoba się każdemu – wszystkie dzieci będą zachwycone!

Western City Ściegny – pozdrowienia z Dzikiego Zachodu

Dla jednych podziemne tajemnice, dla drugich – wizyta na Dzikim Zachodzie! Nie musicie wyjeżdżać za wielką wodę – wystarczy zostać jeden dzień dłużej w Karpaczu, aby spędzić niesamowite chwile w parku rozrywki Western City Ściegny. Czeka tu na Was mnóstwo atrakcji – od przejażdżek konnych, przez kowbojskie pokazy, po naukę strzelania z łuku. A to wszystko w rytmie muzyki country. Nic, tylko przyjeżdżać!

Sztolnie Kowary – lekcja historii w nowoczesnym wydaniu

Czas wolny w Karkonoszach możecie spędzić również… po ziemią. A dokładniej w Kowarach, gdzie znajdziecie jedną z największych kopalni uranu w Polsce. Zwiedzanie podziemnych korytarzy odbywa się na trzy sposoby: trasą turystyczną, trasą ekstremalną oraz trasą nurkową, dostępną wyłącznie dla profesjonalnych nurków. Nieważne, którą opcję wybierzecie – wszystkie zapewnią Wam ciekawą lekcję historii, a także przygodę, która na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Park Miniatur  – Dolny Śląsk w wersji mini

Nie tylko kopalnie – w Kowarach znajdziecie także Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Jak sama nazwa wskazuje, obejrzycie tutaj modele najbardziej znanych dolnośląskich budowli. Zamki, pałace, klasztory, a nawet szlaki i schroniska górskie – wszystko wiernie odtworzone w skali 1:25. Przed udaniem się w dalszą podróż, nie zapomnijcie skoczyć do parkowej kawiarni na kawę i pyszne ciastko. Takim słodyczom trudno się oprzeć!

Po dniach pełnych wrażeń, nic nie sprawia większej przyjemności niż relaks w komfortowych warunkach. W Tremonti Hotel Karpacz czeka Was wypoczynek na najwyższym poziomie. To hotel spa w Karkonoszach, w którym każdy poczuje się jak w siódmym niebie. I dlatego nie czekajcie dłużej, ale już dziś zaplanujcie swoje wakacje w górach. Moc pozytywnych wspomnień gwarantowana!

Oceń