Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy warto zatrudnić fotografa na komunię? Wyjaśniamy
szczęśliwa dziewczynka z mamą w dniu komunii świętej

Czy warto zatrudnić fotografa na komunię? Wyjaśniamy

Twoja pociecha w maju przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej? Dla katolika to niezwykle ważne wydarzenie. To właśnie wtedy dzieci po raz pierwszy w swoim życiu przyjmują Eucharystię. Nic dziwnego, że wiele osób pragnie świętować ten moment w gronie rodziny i przyjaciół. Warto również upamiętnić te chwile na zdjęciach. Zastanawiasz się, czy wynająć fotografa, czy polegać na kadrach uchwyconych samodzielnie? Sprawdź!

Większość rodziców ma smartfon z aparatem. Za jego pomocą można bez trudu zrobić zdjęcia, które ostrością nie odbiegają od tych wykonanych z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia. Ponadto w Internecie można znaleźć wiele poradników ze wskazówkami, jak prawidłowo fotografować. A to oznacza, że bez problemu można samodzielnie zrobić zdjęcia pociechom podczas tej uroczystości. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy warto w ogóle zatrudniać fotografa na komunię. Okazuje się jednak, że może to być sensowne rozwiązanie.

Czy fotograf na komunii to dobry pomysł?

Zatrudnienie profesjonalisty do robienia zdjęć daje wiele korzyści.

  • Fotograf zadba, aby dziecko miało zdjęcia ze wszystkich kluczowych momentów w trakcie uroczystości. Dzięki temu zatrzymasz najważniejsze chwile z pierwszego przyjęcia Eucharystii na zawsze, i to bez konieczności biegania między ławkami w kościele.
  • Profesjonalista dysponuje urządzeniami, które dobrze pracują nawet przy trudnym oświetleniu. Dlatego powstałe fotografie będą pełne naturalnych kolorów, wszystkie szczegóły będą na nich dobrze widoczne i zostanie zachowana doskonała ostrość. Warto wywołać takie zdjęcia w dużym formacie. Będą pięknie się prezentować na ścianie!
  • Fotograf zatroszczy się o to, aby pociecha miała wykonane ujęcia ze wszystkimi członkami rodziny i przyjaciółmi. Dzięki temu po przyjęciu każdy gość otrzyma pamiątkę z tego ważnego wydarzenia.
  • Profesjonalista uchwyci wyjątkowe momenty z tego dnia – te, które często umykają w ferworze przygotowań. Może uwiecznić np. dziecko pogrążone w modlitwie, łzę spływającą po policzku mamy, czy dumny uśmiech dziadka. Ponadto fotograf może uchwycić istotne detale, np. wianuszek, biżuterię, różaniec czy książeczkę, o których często się zapomina. Takie zdjęcia będą wspaniałym dopełnieniem kroniki z tego wyjątkowego dnia.

Oddanie obowiązku robienia zdjęć fotografowi sprawia też, że możesz w 100% skupić się na dziecku, a także na gościach. Dzięki temu masz pewność, że nie ominą Cię żadne ważne chwile, a pociecha będzie widzieć Twój uśmiech zamiast obiektu telefonu.

Jak wykorzystać zdjęcia z komunii?

Po komunii otrzymasz od kilkudziesięciu do kilkuset zdjęć. Jeśli masz możliwość, warto poprosić fotografa o wywołanie zdjęć na profesjonalnym papierze z oferty foto.fujifilm.pl. Tego typu papier fotograficzny cechuje się najwyższą jakością: gwarantuje najlepsze parametry odwzorowania obrazu, najwyższej jakości głębię i znakomite nasycenie barw. Zdjęcia wywołane na papierze profesjonalnym będą cieszyć swoją trwałością przez lata.

Zastanawiasz się, co zrobić ze zdjęciami z komunii? Ujęcia z bliskimi warto wywołać i wręczyć im na pamiątkę. Z pewnością docenią ten gest i będą z przyjemnością wspominać wspólne chwile.

Natomiast pozostałe fotografie można wykorzystać do stworzenia pamiątkowego mini albumu z komunii. Warto w tym celu wykorzystać produkt z kartami, na które można przyklejać odbitki, a także np. suszone kwiatki z wianuszka. W takiej książce można zamieścić także cytaty z Ewangelii, a także wierszyk, który recytowało dziecko. Dzięki temu pamiątka nabierze bardzo osobistego charakteru i nawet po latach będzie wzbudzać wiele emocji.

Fotograf na komunii to gwarancja, że wszystkie najważniejsze momenty zostaną uchwycone. Dlatego nie rezygnuj z profesjonalisty w tak ważnym dniu.

5/5 – (1 głosów)