Strona główna » Art. zewnętrzny » To wcale nie musi być trudne, czyli jak uzyskać Kindergeld

To wcale nie musi być trudne, czyli jak uzyskać Kindergeld

W wielu przypadkach sprawy administracyjne są trudne dla wielu osób nawet w Polsce. Nie każdy ma przyjemność często organizować sprawy urzędowe, a ilość niezbędnych dokumentów i informacji bywa naprawdę przytłaczająca. Jeśli przychodzi nam organizacja podobnych spraw za granicą, tym bardziej staramy się ich unikać. Jeśli jednak jesteś rodzicem, warto dowiedzieć się, jak uzyskać Kindergeld, ponieważ może być to ogromne wsparcie finansowe dla Twojej rodziny – zwłaszcza jeśli masz więcej niż jedno dziecko.

Najważniejsze kwestie i dokumentacja

Na samym początku musisz zebrać niezbędną dokumentację i spełniać wszystkie warunki, które umożliwiają Ci otrzymanie świadczenia. Pamiętaj jednak, że proces ten trwa często naprawdę długo, dlatego należy zebrać wszystkie niezbędne informacje i dokumenty, by nie musieć niczego zmieniać i dosyłać, gdyż sama taka czynność może wydłużyć oczekiwania o kilka miesięcy.

Teoretycznie od 2019 procedura została skrócona, lecz jeśli chcesz wiedzieć jak uzyskać Kindergeld, warto zapoznać się z tematem jeszcze przed czasem, gdy możesz się o niego ubiegać. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i nerwy. Przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj wybranej, pobranej i wypełnionej dokumentacji, ponieważ w zależności z jakiego tytułu uzyskujesz pieniądze na terenie Niemiec, musisz sięgnąć po właściwy druk.

Dodatkowe informacje

Warto zaznaczyć, że rodzice mogą również ubiegać się o dodatek Kinderzuschlag. Jest to wsparcie, które mogą otrzymać opiekunowie dziecka, jeśli ich dochody nie przekraczają 900 Euro (w przypadku samotnych rodziców 600 Euro). Do dochodów nie wliczają się kwoty pobierane w ramach Kindergeld i Wohngeld Jego wysokość to 170 Euro miesięcznie. Może być wypłacane do 25 roku życia dziecka pod warunkiem zamieszkiwania z nim i utrzymywania przez rodzica pobierającego świadczenie.

Skoro wiesz już, jak uzyskać Kindergeld i znasz możliwość dodatkowego uzupełnienia tego świadczenia o Kinderzuschlag, pamiętaj, że w razie pytań może skorzystać z profesjonalnej pomocy. Nie musisz obawiać się, że formalności i papierologia będą dla Ciebie zbyt trudne. Otrzymasz od specjalistów profesjonalne wsparcie, skompletowany zestaw dokumentów i instrukcje krok po kroku, co należy zrobić, by otrzymać świadczenia.

Co, jeśli nie wiedziałeś o możliwości uzyskania środków do domowego budżetu? Możesz wnioskować o wyrównanie Kindergeld za pół roku wstecz. Niegdyś okres ten wynosił aż 4 lata, lecz niedawno został zmieniony. Nie warto więc zwlekać z wnioskowaniem o przyznanie świadczeń.

Oceń