Together Magazyn » Art. zewnętrzny » 3 typy akcesoriów kuchennych, które potrzebujesz podczas Wielkanocy

3 typy akcesoriów kuchennych, które potrzebujesz podczas Wielkanocy

Każde rodzinne spotkanie to czas wzmożonej kuchennej aktywności. Nie inaczej jest w przypadku Wielkanocy, która zbliża się przecież wielkimi krokami. Przygotowanie tego, co kochamy najbardziej, czyli pysznego jedzenia, wymaga nie tylko sporych umiejętności, ale także odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Zajrzyj do dzisiejszego artykułu i przekonaj się, bez jakich akcesoriów kuchennych nie obędziesz się w te święta!

Krajalnice, siekacze i wyciskacze

W okresie świątecznym mało kto ma czas na zbędne czynności. Z tego powodu warto ułatwić sobie nawet najprostsze aktywności, decydując się na proste i skuteczne akcesoria kuchenne. Te, które przydadzą się w Wielkanoc to bez wątpienia krajalnice, siekacze i wyciskacze. Będą one nie tylko skuteczną pomocą, ale także sporą oszczędnością czasu.

Trudno wyobrazić sobie święta bez domowej szarlotki czy jabłecznika. Te nieziemskie ciasta często wymagają niemałego zachodu i oznaczają konieczność borykania się ze sporą liczbą owoców. Cały proces można sobie ułatwić, posługując się na przykład siekaczem do jabłek, który znacznie skraca czas przygotowania słodkiej przyjemności.

Warto także rozejrzeć się za różnego typu krajalnicami i wyciskaczami, które są na tyle uniwersalne, że pomogą przygotować niemal dowolne danie. Mowa tu szczególnie o sałatkach i surówkach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dać się porwać kuchennej fantazji!


Silikonowe przybory i akcesoria kuchenne

Wysokojakościowe garnki i patelnie kosztują całkiem niemało, dlatego kluczowym dla kuchennych sukcesów (i portfela kucharza) jest odpowiednia troska o ich stan. Można ich doglądać na kilka sposobów, jednak wszyscy możemy się zgodzić, że najlepszym wyjściem jest dbanie o stan powłoki podczas eksploatacji.

Właśnie do tych celów zostały stworzone akcesoria kuchenne w postaci silikonowych przyborów. Można wśród nich wymienić między innymi takie narzędzia jak: łyżki, łopatki, szpatuły i szumówki. Korzystanie z nich jest zupełnie bezpieczne i skutecznie minimalizuje uszkodzenia, które powstają podczas codziennego gotowania.

Kuchenna moda – fartuch i rękawice

Fartuch i rękawice to oczywiście nie tylko sposób na fantastyczną prezentację w każdych warunkach, ale także skuteczna metoda ochrony przed kuchennymi przypadkami. Temperatura panująca w kuchni osiąga niekiedy imponujące wartości, zwłaszcza w czasie świąt. Z tego powodu dbanie o bezpieczeństwo dłoni dzięki rękawicom do gotowania jest absolutną koniecznością.

Sprawa wygląda odrobinę inaczej w przypadku fartucha, którego zadaniem również jest zabezpieczanie, ale nie naszego ciała, a odzieży. Trafiony dekor to także fantastyczny sposób na podkreślenie specyficznej atmosfery świąt Wielkiej Nocy.

Podsumowanie

Zestaw akcesoriów kuchennych to absolutny must have każdego kucharza w okresie świątecznym. Dobór odpowiednich przyborów nie tylko ułatwi pracę czy zapewni bezpieczeństwo, ale nawet pomoże zadbać o inne, droższe sprzęty kuchenne.

5/5 – (6 głosów)