Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Tablica kredowa czy magnetyczna – jaką tablicę ścieralną wybrać?
tableo.eu-–-Tablica-kredowa-czy-magnetyczna-–-jaką-tablicę-ścieralną-wybrać

Tablica kredowa czy magnetyczna – jaką tablicę ścieralną wybrać?

Tablice kredowe dobrze znamy ze szkolnych lat. Nie da się ukryć, że jest coś nostalgicznego w tej ciemnozielonej powierzchni, która dzisiaj przypomina stare dzieje, ale jeszcze parę lat temu patrzyliśmy na nią z przerażeniem, bo sprawiała, że nogi uginały się pod nami, gdy szliśmy na odpowiedź ustną. Wybrańcy wysyłani przez nauczyciela z odpowiedzialną misją wypłukania gąbki do ścierania albo przyniesienia nowej kredy poznali smak wolności na pustych szkolnych korytarzach. Coraz częściej na szkolnych ścianach zawisają tablice suchościerlano-magnetyczne, które także mają swoje zalety. Jaką tablicę wybrać i czym kierować się w trakcie zakupu? Podpowiadamy!

Tablica szkolna kredowa czy suchościeralna?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaka tablica będzie lepsza do szkoły, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie czego dokładnie od niej oczekujemy.

  • Tablica szkolna do nauki pisania i czytania – w pierwszych klasach szkoły podstawowej najczęściej korzysta się z klasycznych tablic kredowych o właściwościach magnetycznych. Tablica o ciemnej barwie świetnie kontrastuje z gruba kreską białej kredy, co umożliwia wygodne czytanie nawet z większych odległości. Dodatkowe materiały naukowe w postaci kolorowych magnesów, a nawet specjalnych plansz z powodzeniem można zawiesić na tablicy, korzystając z jej magnetycznych właściwości.
  • Tablica w liceum – w szkole ponadpodstawowej z tablicy korzysta się dużo rzadziej. Na większości przedmiotów notatki są po prostu dyktowane. Na zajęciach typowo ścisłych takich jak matematyka, fizyka, chemia, czy biologia świetnie sprawdzają się natomiast tablice suchościeralne, które pozwalają na użycie wielu kontrastowych kolorów, oraz wygodne ścieranie pomyłek bez konieczności moczenia gąbki.

Tablica magnetyczna do biura

Nowocześnie wykończone pomieszczenia biurowe zaprojektowane są tak, zapewnić pracownikom dużo swobody. Otwarte przestrzenie, pokoje do wypoczynku, wygodne stanowiska pracy sprzyjają wydajności, a duża ilość tablic dostępnych dla wszystkich pozwala na zapisywanie wszystkich pomysłów. Tablice suchościeralno-magnetyczne często goszczą także w salach konferencyjnych, gdzie prezentowane są nowe rozwiązani i projekty. Mniejsze wersje tablic umieszczane przy stanowiskach pracy mogą pełnić funkcję prywatnych plenerów pracowników, gdzie łatwo zapiszemy ważne nadchodzące wydarzenia, zaznaczymy terminy rozliczeń oraz użyjemy magnesów to przypięcia ulubionych zdjęć lub dokumentów. Tablice kredowe rzadziej wykorzystywane są w miejscach pracy. Ich charakterystyka wymaga ścierania na mokro, a kredowy pył szybko osadza się na wykładzinach i meblach. Pomimo wielkiej sympatii do klasycznych rozwiązań, tablice suchościeralne są biurowymi liderami.

Tablica magnetyczna dla dzieci

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że dzieciaki najlepiej uczą się przez zabawę. Tablice dla dzieci są świetnym rozwiązaniem na wprowadzanie najmłodszych do świata nauki pisania, czytania, a nawet liczenia. Dzięki magnetycznym właściwościom tablicy kredowej i suchościeralnej, do wspólnej zabawy można wykorzystać kolorowe magnesy w kształcie cyferek i liter. Pisanie i rysowanie na powierzchniach o większych formatach jest prostsze, dlatego dzieciaki tak uwielbiają korzystać z wielkich kartek, a w skrajnych przypadkach także podług i ścian. Zaopatrzenie się w tablicę pozwoli naszym małym artystom wyżyć się twórczo, przy okazji sprzyjając nauce i koordynacji ręka-oko.

Oceń