Rok 2020 różni się od wszystkich poprzednich lat. Jest jednak coś, co na pewno się nie zmienia – Polaków zamiłowanie do dekorowania domów oraz mieszkań i przemeblowywań pod koniec roku. Ponieważ długie i gorączkowe poszukiwania dekoracji i nowych mebli warto teraz ograniczyć w czasie do minimum, polecamy ogromny wybór wszystkich potrzebnych elementów w jednym miejscu. Koniec roku to najlepszy czas na zmiany. Zrób to szybko i bez kłopotu.

Wszystko, co potrzebne do wnętrzarskich metamorfoz, a nawet więcej, niż oczekujemy, znajduje się pod dachem największej galerii wnętrz w Polsce Północnej – City Meble w Gdańsku To tu zaczynają się zarówno wielkie, jak i te całkiem małe, ale zawsze istotne, przemiany.

Style wprost idealne do zestawienia na zasadzie kontrastu to: rustykalny, glamour i loft. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim trzem. Co ciekawe, każdy z nich może być elementem przełamania stylistyki pozostałych. Każdy może też odzwierciedlać ludzką zróżnicowaną naturę.

Wnętrza w stylu loftowym

Zaczniemy od tego, co jeszcze nie tak popularne i oczywiste – industrialne klimaty. Ci, którzy lubią zaskakujące rozwiązania, będą zachwyceni takimi połączeniami. Loftowe wnętrza to przede wszystkim stal, żeliwo i drewno.
Pojawiają się więc betonowe szarości, ciepłe odcienie drewna, a także tonacje rdzawe czy ziemiste. Nieodzowna jest też czerń, która szczególnie dobrze wygląda na stalowych elementach mebli, ale również w tekstyliach, a nawet na ścianach.
Sprawdź ofertę betonu architktonicznego na kosbud.com.pl Czy jest tu miejsce na kontrast i zaskoczenie? Oczywiście. Szukaj inspiracji w dalszej części naszego przeglądu.
Sklepy: Flader Art, This is Wood, Dewro, Pro-Invest, P3Studio

Wnętrza w stylu rustykalnym

Najłatwiej wyobrazić sobie rustykalną przestrzeń jako swoistą przeciwwagę dla surowości aranżacji loftowych. Projektanci wystrojów rustykalnych garściami czerpią z wiejskiej sielanki. Najważniejsze są dla nich ciepło, przytulność i wygoda, ale również harmonia i niespieszne życie w zgodzie z naturą. Czego chcieć więcej dla rodzinnego romantyka? 

Wielbiciele eklektyzmu, czyli zestawiania różnych stylów, mogą sielską atmosferę przełamać właśnie kontrastowym elementem loftowym lub „stonować” ją czymś z klasycznego zestawu dodatków.
Sklepy: Rad-Pol, Meble Matkowski, Mandallin, Miloo Home, This is Wood, Garden Space

Wnętrza w stylu glamour

Projekty w stylu glamour można by streścić w dwóch słowach: „amerykański sen”, głównie ze względu na niesamowity przepych, blichtr i bogactwo takiego wystroju. Wnętrza glamour pełne są intensywnych barw, blasku i wybujałych, efektownie zdobionych form. Przywodzą na myśl luksusowe wille gwiazd Hollywood, a najważniejsze są w nich komfort i aura bogactwa. 

Dekorując lub meblując w ten sposób swój dom, nie musisz się kryć z potrzebą czegoś bardziej luksusowego. Czym przełamać skrzący się, aksamitny i bogaty w pikowania glamour? Może kontrastową matową teksturą elementów wystroju?

Sklepy: Novelle, Acero, Rad-Pol, Top Materace, Kler

Jeśli Twoje myśli krążą wciąż bardziej wokół klasyki i nowoczesności, wróć do pierwszego odcinka naszej podróży po modnych wnętrzach. 

Jedna odpowiedź

  1. IGA

    Bardzo ciekawy artykuł, style takie jak loft czy glamour rzeczywiście cieszą się coraz większą popularnością i znajdują wielu zwolenników.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany