Together Magazyn » Aktualności » Który styl cię definiuje? Rustykalny, glamour czy ultranowoczesny?

Który styl cię definiuje? Rustykalny, glamour czy ultranowoczesny?

Rok 2020 różni się od wszystkich poprzednich lat. Jest jednak coś, co na pewno się nie zmienia – Polaków zamiłowanie do dekorowania domów oraz mieszkań i przemeblowywań pod koniec roku. Ponieważ długie i gorączkowe poszukiwania dekoracji i nowych mebli warto teraz ograniczyć w czasie do minimum, polecamy ogromny wybór wszystkich potrzebnych elementów w jednym miejscu. Koniec roku to najlepszy czas na zmiany. Zrób to szybko i bez kłopotu.

Wszystko, co potrzebne do wnętrzarskich metamorfoz, a nawet więcej, niż oczekujemy, znajduje się pod dachem największej galerii wnętrz w Polsce Północnej – City Meble w Gdańsku To tu zaczynają się zarówno wielkie, jak i te całkiem małe, ale zawsze istotne, przemiany.

Style wprost idealne do zestawienia na zasadzie kontrastu to: rustykalny, glamour i loft. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim trzem. Co ciekawe, każdy z nich może być elementem przełamania stylistyki pozostałych. Każdy może też odzwierciedlać ludzką zróżnicowaną naturę.

Wnętrza w stylu loftowym

Zaczniemy od tego, co jeszcze nie tak popularne i oczywiste – industrialne klimaty. Ci, którzy lubią zaskakujące rozwiązania, będą zachwyceni takimi połączeniami. Loftowe wnętrza to przede wszystkim stal, żeliwo i drewno.
Pojawiają się więc betonowe szarości, ciepłe odcienie drewna, a także tonacje rdzawe czy ziemiste. Nieodzowna jest też czerń, która szczególnie dobrze wygląda na stalowych elementach mebli, ale również w tekstyliach, a nawet na ścianach.
Sprawdź ofertę betonu architktonicznego na kosbud.com.pl Czy jest tu miejsce na kontrast i zaskoczenie? Oczywiście. Szukaj inspiracji w dalszej części naszego przeglądu.
Sklepy: Flader Art, This is Wood, Dewro, Pro-Invest, P3Studio

Wnętrza w stylu rustykalnym

Najłatwiej wyobrazić sobie rustykalną przestrzeń jako swoistą przeciwwagę dla surowości aranżacji loftowych. Projektanci wystrojów rustykalnych garściami czerpią z wiejskiej sielanki. Najważniejsze są dla nich ciepło, przytulność i wygoda, ale również harmonia i niespieszne życie w zgodzie z naturą. Czego chcieć więcej dla rodzinnego romantyka? 

Wielbiciele eklektyzmu, czyli zestawiania różnych stylów, mogą sielską atmosferę przełamać właśnie kontrastowym elementem loftowym lub „stonować” ją czymś z klasycznego zestawu dodatków.
Sklepy: Rad-Pol, Meble Matkowski, Mandallin, Miloo Home, This is Wood, Garden Space

Wnętrza w stylu glamour

Projekty w stylu glamour można by streścić w dwóch słowach: „amerykański sen”, głównie ze względu na niesamowity przepych, blichtr i bogactwo takiego wystroju. Wnętrza glamour pełne są intensywnych barw, blasku i wybujałych, efektownie zdobionych form. Przywodzą na myśl luksusowe wille gwiazd Hollywood, a najważniejsze są w nich komfort i aura bogactwa. 

Dekorując lub meblując w ten sposób swój dom, nie musisz się kryć z potrzebą czegoś bardziej luksusowego. Czym przełamać skrzący się, aksamitny i bogaty w pikowania glamour? Może kontrastową matową teksturą elementów wystroju?

Sklepy: Novelle, Acero, Rad-Pol, Top Materace, Kler

Jeśli Twoje myśli krążą wciąż bardziej wokół klasyki i nowoczesności, wróć do pierwszego odcinka naszej podróży po modnych wnętrzach. 

5/5 – (2 głosów)