Together Magazyn » Rodzic » Prezenty dla miłośników dinozaurów
lego dinozaur

Prezenty dla miłośników dinozaurów

Dinozaury to nadzwyczajny temat fascynujący bardzo różne grupy ludzi. Naukowcy nadal prowadzą nad nimi badania. Tajemnice szkieletów i skamielin to temat ciągle znajdujący się na topie. Nowe odkrycia pozwalają nam na poznanie istniejącego przed ludźmi świata, a samo istnienie dinozaurów pokazuje nadzwyczajną różnorodność gatunków współegzystujących ze sobą na ziemi. Na jakie upominki zdecydować się dla młodszych i starszych fanów prehistorycznych stworów?

Coś dla najmłodszych

Wybierając prezent dla dzieciaków, musimy połączyć ze sobą przede wszystkim dwie rzeczy: edukację i zabawę. Jest wiele książek z ilustracjami starodawnych stworów. Warto pokazać najmłodszym takie albumy, rozbudzić trochę ich wyobraźnię. Dla czytających dzieciaków możemy znaleźć książki z opowieściami, albo typowo fikcyjnymi, albo takimi, które między wierszami przemycają trochę wiedzy historycznej. Możemy też zainteresować się figurkami do zabawy. W zależności oczywiście od wieku naszych pociech. Najmłodszy fan dinozaurów może dostać na przykład miękką przytulankę z podobizną T. Rexa bez małych elementów, które mogłyby zagrażać jego zdrowiu. Starszym dzieciakom mogą spodobać się plastikowe albo drewniane figurki z różnymi gatunkami dinozaurów. Od gadów, po morskie i latające. Maluchy często wykorzystują figurki do tworzenia historyjek. Jeśli w swoim gronie mają innych pasjonatów prehistorycznych stworzeń, mogą próbować wymieniać się z innymi i w ten sposób zebrać swoją osobistą armię dinozaurów. Popularne są również zestawy do tworzenia dinozaurów, na przykład Lego Jurassic World, który łączy słynne klocki i kultowy film o prehistorycznych stworach. Jeśli zainteresowanie naszych pociech jest na tyle duże, możemy zrobić im prezent w postaci udekorowania pokoju. Naklejki naścienne to bardzo popularny, szybki i przyjazny wynajmującym sposób na spersonalizowanie przestrzeni. Jeśli dziecku znudzi się temat dinozaurów, możemy bardzo sprawnie wymienić go na coś innego. Ozdabiając pokoje naszych najmłodszych, pokazujemy im, że poważnie traktujemy ich zainteresowania. Edukacyjnym prezentem dla trochę starszych może być też wyjście do muzeum. Wiele instytucji proponuje atrakcje interaktywne, gdzie dzieciaki mogą wykopywać zabawkowe skamieniałości.

Dinozaury jako edukacyjne zainteresowanie

Zagadki archeologiczne to często popularne zainteresowanie młodych chłopców i dziewczynek. Dużo książek dla dzieciaków opowiada o prehistorii i ciekawymi obrazkami starych stworów wciąga w temat najmłodszych. To pierwsze ich zetknięcie z historią. Niezwykle interesujący jest fakt, że kiedyś po naszej planecie chodziły ogromne stwory. Jeszcze ciekawsze okazuje się, że niektóre zwierzęta żyją prawie tyle, co dinozaury. Przykładowo taki krokodyl ma pochodzić od prehistorycznego aligatora. Małymi dinozaurami określa się czasami śmiesznie wyglądające jaszczurki. A znacznie starsze od dinozaurów okazują się rekiny! Ich ewolucja doprowadziła do powstania wielu istniejących nadal gatunków. Jest to fascynujący temat, który swoje odzwierciedlenie ma nawet w popkulturze. O dinozaurach usłyszymy w popularnych filmach, serialach i grach komputerowych. Czasami wczesne hobby przechodzi razem z nami w dorosłość.

Upominki dla starszych miłośników dinozaurów

Niektóre proponowane upominki dla najmłodszych nadadzą się również dla dorosłych pasjonatów. W Internecie znajdziemy bardziej skomplikowane zestawy klocków z większą ilością elementów, repliki skamieniałości, realistyczne rzeźby czy zabawne pamiątki, takie jak skarbonki. Możemy zabrać naszych bliskich na kultowy film o dinozaurach albo sprezentować zestaw dokumentów omawiających prehistorię i to jak żyły starodawne stworzenia. Odpowiednikiem książek dla młodszych będą publikacje w temacie paleontologii czy prenumeraty czasopism naukowych. Wycieczka do muzeum z przewodnikiem to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i dowiedzenie się czegoś nowego. Jak widać, oferta prezentowa dla starszych jest równie ciekawa i bogata, co dla dzieciaków. Warto rozwijać i angażować się w zainteresowania naszych bliskich niezależnie od wieku.

5/5 – (1 głosów)