Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czarny żyrandol do salonu – nowoczesne aranżacje
lampyhome.pl-Czarny-żyrandol-do-salonu-–-nowoczesne-aranżacje

Czarny żyrandol do salonu – nowoczesne aranżacje

Kolory odgrywają niemałą rolę w naszych wnętrzach. Ich odpowiednie dobranie może całkowicie zmienić charakter danej aranżacji. Z tego też względu często boimy się eksperymentów i stawiamy najlepiej na jasne i monochromatyczne wnętrza. Takim sposobem unikniemy tego, czego boi się wielu z nas, a więc optycznego pomniejszenia dostępnej przestrzeni. Ciemne kolory faktycznie potrafią zadziałać w tak niekorzystny sposób. Jednak tylko wtedy gdy się nimi nieumiejętnie posłużymy. Szczególnie dotyczy to lampy wiszącej, która potrafi znacząco wpłynąć na klimat wnętrza. Jeśli więc chcieliście zdecydować się na czarny żyrandol, ale nie wiecie jak podejść do tego tematu, to zapraszamy do lektury dalszej części artykułu!

Czarny żyrandol – kolory we wnętrzu i ich rola

Warto znać pewne podstawowe zasady, które towarzyszą odpowiedniemu dobieraniu kolorów do danego wnętrza. Dzięki tej wiedzy będziemy mogli pozwolić sobie na więcej i czerpać satysfakcję z uzyskanego efektu. Czerń w pomieszczeniach jest bowiem nie do końca bezpiecznym kolorem. Oczywiście wygląda bardzo estetycznie, natomiast łatwo jest przesadzić, a jej nadmiar potrafi sprawić, że z pozoru przestronne wnętrze zamienia się w ciasną klitkę. Umiejętnie dobrane do aranżacji żyrandole czarne są w stanie wprowadzić sporo szyku i elegancji do wnętrza. Czerń dodaje pomieszczeniom eleganckiego, luksusowego klimatu. Stosuje się ją w każdych aranżacjach, w szczególności w tych loftowych i industrialnych.

Żyrandol czarny loft

Czerń świetnie odnajdzie się w wielu aranżacjach, szczególnie gdy kontrastuje z innymi kolorami takimi jak biel, złoto czy srebro. Chodzi o to, aby wyróżniała się ona na tle ściany. W innym wypadku zginie na jej tle, a całość będzie wydawała się dosyć mroczna. Dlatego stylem idealnym dla czarnych żyrandoli jest loft. Ceglaste ściany, liczne miedziane lub złote elementy, biel i czerń – to wszystko sprzyja tak prostym rozwiązaniom, jak jednokolorowa, ciemna lampa. Aranżacje loftowe są minimalistyczne, ale najczęściej niemonochromatyczne. Łączy się w nich kilka podstawowych kolorów. W takich aranżacjach szczególnie dobrze sprawdzają się żyrandole pająki. Składają się one z dowolnej ilości żarówek zawieszonych na kablach podczepianych na suficie. Całość faktycznie przypomina pająka. Taka lampa z pewnością nie utonie wśród dominującej czerni. We wnętrzach loftowych ściany są bardzo często ceglaste, szare lub białe.

Nowoczesny żyrandol do salonu

Czarny to kolor, który bardzo pasuje do nowoczesnych wnętrz. Nie muszą one koniecznie być wzorowane stylem fabrycznym. Typowo nowoczesne rozwiązania również lubią się z czarnymi żyrandolami. Kilkupunktowa lampa z prostym abażurem świetnie sprawdzi się w białym, nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu. Takie lampy możemy dobrać jednakowo do kuchni, salonu czy sypialni. Jednak nie jest to jedyny styl, który polubi się z czarną lampą. Całkiem odmienny wystrój klasyczny również może do niej pasować. Czarny żyrandol to ciekawe rozwiązanie także do wnętrz glamour, w których panuje przepych, oraz atmosfera pewnego luksusu. Bardzo często takie wnętrza są w dużej mierze monochromatyczne, utrzymane w szaro-białych barwach. Czarna lampa wisząca zdecydowanie odznaczy się w takim pomieszczeniu. Jeśli natomiast chodzi o sam styl, to tutaj idealnie pasować będą żyrandole świecznikowe z odsłoniętymi, ozdobnymi żarówkami.

Oceń