Together Magazyn » Aktualności » Sylwester bez dzieci? To jeszcze może się udać!

Sylwester bez dzieci? To jeszcze może się udać!

Święta za nami, czas więc szykować się do sylwestrowej zabawy. W tę wyjątkową noc problemem wielu rodziców jest odpowiedź na pytanie: komu powierzyć opiekę nad dziećmi? Podpowiadamy, gdzie w Trójmieście są jeszcze wolne miejsca na całonocną zabawę sylwestrową dla najmłodszych.

W natłoku świątecznych obowiązków nie trudno zapomnieć o nadchodzącym sylwestrze. Propozycji, jak hucznie spędzić ten wyjątkowy wieczór w gronie dorosłych, nie brakuje. Co jednak z dziećmi, których nie możemy zabrać ze sobą? Z pomocą przychodzą centra rozrywki i niektóre prywatne przedszkola, które oprócz zabawy i różnych atrakcji oferują całonocną opiekę z wyżywieniem i noclegiem. O to, czy jest jeszcze szansa na zapisanie pociechy na taką zabawę sylwestrową, zapytaliśmy Agatę Jakób, kierownika Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World w Gdańsku:

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na całonocną zabawę sylwestrową dla dzieci. Tego typu imprezę organizujemy już czwarty rok z rzędu. Ponieważ zainteresowanych za każdym razem przybywa, nasza oferta jest coraz bogatsza – mówi. – W ostatnią noc w roku na dzieci czeka przebierana impreza – będziemy świętować w stylu superbohaterów, a prócz tego będą tematyczne animacje, sesja zdjęciowa i wiele innych atrakcji – dodaje.

Dziecięcy bal to świetne rozwiązanie dla starszych dzieci (przynajmniej pięcio-, sześciolatków), które rozumieją już znaczenie sylwestrowej zabawy i same chcą się bawić. Co jednak, gdy szukamy opieki na sylwestra dla maluszka?

Szczęśliwi ci, którzy mogą liczyć na dziadków

Nierzadko ostatnią deską ratunku okazują się dziadkowie. Jeśli wykażą chęć zaopiekowania się wnukami, rodzice mogą być spokojni. Maluchy z pewnością znajdą się pod dobrą opieką i co najważniejsze – z chęcią spędzą u nich noc. Gdy jednak najbliżsi krewni mają swoje plany na ten wieczór lub po prostu są daleko, trzeba pomyśleć o innym rozwiązaniu. Może to być wynajęcie opiekunki. Przed sylwestrem pojawia się wiele ofert niań chętnych, aby zaopiekowania się dzieckiem w tę wyjątkową noc. Przed podjęciem decyzji o powierzeniu dziecka obcej osobie konieczne jest skrupulatne sprawdzenie referencji i zainwestowanie w kilka godzin opieki wcześniej, aby dziecko mogło poznać swoją „sylwestrową nianię”. Mniej ryzykowne jest wynajęcie fachowej opiekunki, aczkolwiek ta propozycja nie kwalifikuje się do najtańszych. Decydując się na taką opcję na kilka dni przed sylwestrem trzeba się liczyć ze zdecydowanie wyższymi od tradycyjnych stawkami godzinowymi.

Organizując zabawę dla gromadki dzieci zaoszczędzisz

Równie dobrze niania zaopiekować się może dwójką, trójką, a może nawet większą gromadką maluchów. To znacznie obniży koszty. Dlatego warto zapytać znajomych z kilkuletnimi dziećmi, czy nie chcą wejść do takiej spółki. Na podobnej zasadzie można negocjować cenę wysyłając całą grupkę starszych dzieci na zorganizowaną zabawę sylwestrową.

Przy rezerwacji biletu dla co najmniej dwójki dzieci przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki. Co więcej, wcale nie musi to być rodzeństwo. Rabat przysługuje także niespokrewnionym ze sobą dzieciom, wystarczy wspólna rezerwacja biletu – dodaje Agata Jakób z Loopy’s World.

Jeśli więc jeszcze nie wiecie co zrobić z dziećmi w sylwestra spieszcie się z decyzją.

Oceń