Kochasz muzykę i nie możesz doczekać się ulubionego festiwalu? Nie zapomnij zabrać ze sobą praktycznego smartfona – niezbędnego wyposażenia każdego festiwalowicza.

Lato – czas festiwali muzycznych

W ostatnich latach festiwale muzyczne wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Niebywały sukces największych z nich, które odbywają się co roku, jednoznacznie potwierdził ogromne zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Dlatego też wydarzeń dotyczących niemal wszystkich gatunków muzycznych, nawet tych z najbardziej alternatywnego nurtu, stale przybywa.

W ciepłe miesiące właściwie każdy weekend można spędzić na festiwalu, gdzie z pewnością nikt nie będzie narzekał na wrażenia muzyczne oraz znakomitą atmosferę. To drugie szczególnie zależy od uczestników. Muzyka dla wielu jest pasją, dlatego na festiwalu poznasz również wiele osób o podobnych do Twoich zainteresowaniach i hobby. A takie znajomości nierzadko kwitną potem przez lata, nawet jeżeli spotkacie się tylko na tym wydarzeniu.

Dni spędzone na festiwalu mogą być rozpatrywane w kategoriach relaksu czy swoistego oderwania od trudów żmudnej rzeczywistości. Z pewnością jednak pewien element łączy codzienność z czasem spędzonym na festiwalu, a do tego jest właściwie niezbędny – to funkcjonalny telefon komórkowy.

Telefon Samsung Galaxy A5 – do czego się przydaje na festiwalu?

Nie bez powodu akurat ten model znalazł się w podtytule – jego wykonanie oraz funkcjonalność sprawiają, że znakomicie sprawdza się właśnie w festiwalowych warunkach. A trzeba przyznać, że wymagania z tym związane są specyficzne. Zazwyczaj bowiem festiwalowicze noce spędzają na polu namiotowym, gdzie komórkę dosyć łatwo można uszkodzić – ot chociażby upuszczając ją na piasek. Trwała i wytrzymała obudowa A5 zapobiega dostawaniu się zabrudzeń do środka, wydłużając w ten sposób życie urządzenia. Jakby tego było mało, spełnienie przez producentów normy IP68 jest gwarancją odporności także na wilgoć i wodę.

Często nie lada kłopotem jest także ładowanie telefonu. O ile miejsc do tego przeznaczonych jest coraz więcej, to zazwyczaj są do nich spore kolejki, a pozostawienie tam urządzenia wiąże się również z wydatkiem co najmniej kilku złotych. Telefon Samsung Galaxy A5 ma efektywną baterię o pojemności aż 3000 mAh. Zgodnie z zapewnieniami producenta pozwala na to czas ciągłych rozmów wynoszący aż 960 minut. Warto w tym miejscu wspomnieć o specjalnym systemie ładowania baterii, dzięki któremu uzupełnienie akumulatora nie zajmuje wiele czasu. Tak więc, nawet będąc na festiwalu, nie musisz ograniczać korzystania z telefonu ani rozstawać się z nim na kilka godzin z powodu konieczności jego naładowania.

To tym ważniejsze, że telefon Samsung Galaxy A5 pozwala na zachowanie emocji festiwalowych na dłużej. Klasowy aparat główny na tylnej obudowie posiada matrycę o rozdzielczości aż 16 Mpix, co jest absolutną czołówką na rynku. Co więcej, dokładnie taką samą matrycę ma również aparat… przedni. Dzięki temu wykonasz nie tylko klasowe i ostre fotografie (nawet przy słabych warunkach oświetlenia), ale także przeprowadzisz wideokonferencję ze znajomymi, którzy nie mogli wybrać się razem z Tobą. A jakby tego było mało, Galaxy A5 wyposażono w liczne funkcje dodatkowe, jak autofocus czy tryb panoramiczny. Nie można zapominać o możliwości nagrywania wideo w jakości HD.

A na koniec trzeba wspomnieć o opcji, którą wprowadza coraz więcej festiwali. Chodzi o aplikacje mobilne, w których w dowolnym momencie sprawdzisz program koncertów czy informacje praktyczne. Wobec powyższego nie da się zaprzeczyć, że smartfon to kluczowe urządzenie podczas każdego festiwalu muzycznego.

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany