Kochasz muzykę i nie możesz doczekać się ulubionego festiwalu? Nie zapomnij zabrać ze sobą praktycznego smartfona – niezbędnego wyposażenia każdego festiwalowicza.

Lato – czas festiwali muzycznych

W ostatnich latach festiwale muzyczne wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Niebywały sukces największych z nich, które odbywają się co roku, jednoznacznie potwierdził ogromne zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Dlatego też wydarzeń dotyczących niemal wszystkich gatunków muzycznych, nawet tych z najbardziej alternatywnego nurtu, stale przybywa.

W ciepłe miesiące właściwie każdy weekend można spędzić na festiwalu, gdzie z pewnością nikt nie będzie narzekał na wrażenia muzyczne oraz znakomitą atmosferę. To drugie szczególnie zależy od uczestników. Muzyka dla wielu jest pasją, dlatego na festiwalu poznasz również wiele osób o podobnych do Twoich zainteresowaniach i hobby. A takie znajomości nierzadko kwitną potem przez lata, nawet jeżeli spotkacie się tylko na tym wydarzeniu.

Dni spędzone na festiwalu mogą być rozpatrywane w kategoriach relaksu czy swoistego oderwania od trudów żmudnej rzeczywistości. Z pewnością jednak pewien element łączy codzienność z czasem spędzonym na festiwalu, a do tego jest właściwie niezbędny – to funkcjonalny telefon komórkowy.

Telefon Samsung Galaxy A5 – do czego się przydaje na festiwalu?

Nie bez powodu akurat ten model znalazł się w podtytule – jego wykonanie oraz funkcjonalność sprawiają, że znakomicie sprawdza się właśnie w festiwalowych warunkach. A trzeba przyznać, że wymagania z tym związane są specyficzne. Zazwyczaj bowiem festiwalowicze noce spędzają na polu namiotowym, gdzie komórkę dosyć łatwo można uszkodzić – ot chociażby upuszczając ją na piasek. Trwała i wytrzymała obudowa A5 zapobiega dostawaniu się zabrudzeń do środka, wydłużając w ten sposób życie urządzenia. Jakby tego było mało, spełnienie przez producentów normy IP68 jest gwarancją odporności także na wilgoć i wodę.

Często nie lada kłopotem jest także ładowanie telefonu. O ile miejsc do tego przeznaczonych jest coraz więcej, to zazwyczaj są do nich spore kolejki, a pozostawienie tam urządzenia wiąże się również z wydatkiem co najmniej kilku złotych. Telefon Samsung Galaxy A5 ma efektywną baterię o pojemności aż 3000 mAh. Zgodnie z zapewnieniami producenta pozwala na to czas ciągłych rozmów wynoszący aż 960 minut. Warto w tym miejscu wspomnieć o specjalnym systemie ładowania baterii, dzięki któremu uzupełnienie akumulatora nie zajmuje wiele czasu. Tak więc, nawet będąc na festiwalu, nie musisz ograniczać korzystania z telefonu ani rozstawać się z nim na kilka godzin z powodu konieczności jego naładowania.

To tym ważniejsze, że telefon Samsung Galaxy A5 pozwala na zachowanie emocji festiwalowych na dłużej. Klasowy aparat główny na tylnej obudowie posiada matrycę o rozdzielczości aż 16 Mpix, co jest absolutną czołówką na rynku. Co więcej, dokładnie taką samą matrycę ma również aparat… przedni. Dzięki temu wykonasz nie tylko klasowe i ostre fotografie (nawet przy słabych warunkach oświetlenia), ale także przeprowadzisz wideokonferencję ze znajomymi, którzy nie mogli wybrać się razem z Tobą. A jakby tego było mało, Galaxy A5 wyposażono w liczne funkcje dodatkowe, jak autofocus czy tryb panoramiczny. Nie można zapominać o możliwości nagrywania wideo w jakości HD.

A na koniec trzeba wspomnieć o opcji, którą wprowadza coraz więcej festiwali. Chodzi o aplikacje mobilne, w których w dowolnym momencie sprawdzisz program koncertów czy informacje praktyczne. Wobec powyższego nie da się zaprzeczyć, że smartfon to kluczowe urządzenie podczas każdego festiwalu muzycznego.

Smartfon festiwalowy dla każdego melomana
Oceń ten post

Polacane:

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany