Together Magazyn » Aktualności » MARKA WSPIERA MARKĘ

MARKA WSPIERA MARKĘ

Nawet najpotężniejsi gracze przyznają, że nie byłoby biznesu bez współpracy. To dzięki umiejętności łączenia i współdziałania mogły powstać giganty. Projekt Marka Wspiera Markę podąża tym śladem łącząc we współpracy polskich twórców.

Kreatorka projektu Marka Wspiera Markę Anna Szubert oraz kierowany przez nią zespół Personal Branding Polska od dawna pracują z polskimi markami. Obserwując ich rozwój i niesamowitą kreatywność zrodziła się idea połączenia marek w jednym wspólnym projekcie. Wszystko po to, by jeszcze pełniej pokazać nasz rodzimy potencjał. W idei multibrandingu zawarta jest również myśl wzajemnej pomocy – każdy uczestnik projektu daje, ale również i otrzymuje ogromne wartości. Wieczór łączy marki już rozpoznawalne z tymi, które na tą rozpoznawalność dopiero pracują.

Polski design stanowi nasz ogromny wyróżnik na świecie. Tkwi w rodzimych twórcach ogromny potencjał i pokłady kreatywności, o których świat powinien usłysze. Jednak nie tylko modą możemy zawojować świat. Mamy również niesamowitych artystów, restauratorów, architektów wnętrz, czy twórców sztuki użytkowej. Stąd pomysł wielkiego pokazu mody, który ewoluuje odkrywając polską sztukę w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu i pokazując ją w jej najpiękniejszej formie.

Wieczór otworzył wernisaż wystawy niezwykle utalentowanej malarki D.O.M. Dominiki Żurawskiej, który odbyła się w Gdyńskim Centrum Filmowym o godzinie 18.00. Otwarcie wystawy poprzedziło wystąpienie marszanda, znawcy i mecenasa sztuki Artura Krajewskiego, który przedstawi ł twórczość artystki w szerszym kontekście i odpowiedział na pytanie, jaka jest rola artysty na rynku sztuki.

Następnie Gości zaproszono do Muzeum Miasta Gdyni, gdzie o godzinie 19.30 rozpoczął się niezwykły pokaz modowych stylizacji pod tytułem „Trzy Ulice”. Nad jego artystyczną częścią czuwali: topowy stylista Tomasz Gąsienica-Józkowy, mistrzyni fryzjerstwa i członkini Wielkiego Fryzjerstwa Francji Teresa Opiała oraz wizażystka i charakteryzatorka teatralna Marzena Niewiarowska. To właśnie dzięki nim przenieśliśmy się na tytułowe trzy ulice światowych metropolii – Pekinu, Londynu i oczywiście Gdyni.

Trzy Ulice to symbole trzech krajów, w których pracowałem i tworzyłem w ostatnich latach – Chiny, Wielka Brytania i oczywiście Polska. Wszystkie tętniące życiem, poruszające się swoim własnym rytmem, wszystkie podążające za modą, jednak każda w swoim własnym stylu.

W każdej z trzech części pokazu postaram się pokazać to, co w tych krajach zwróciło moja szczególną uwagę, co uważam za godne naśladowania. Bo w moim rozumieniu moda to przede wszystkim zabawa… oczywiście utrzymana w klimacie najnowszych trendów. Więcej nie zdradzę – opowiada Tomasz Gąsienica-Józkowy, stylista pokazu.

Wśród marek modowych zobaczyliśmy światowej klasy projektantkę Natashę Pavluchenko, finalistę drugiej edycji programu Project Runway Patryka Wojciechowskiego, siostrzany duet La Metamorphose, Furelle, Taranko, TRUE COLOR by Ann, MaraSimSim, Boccoo, Michał Starost, Łukasz Dopieralski i Magya.Unikalne buty KASI OSTAPOWICZ dopełniły stylizacje, a biżuteria oraz dodatki marek Anja Coraletti, Gioiello oraz AggaShe wydobyły z nich ukryte piękno.

O aranżację przestrzeni muzealnej zadbała projektantka wnętrz Karolina Łuczyńska z Carolines Design, dopełnieniem jej projektu były szklane instalacje Darth Blondi.

Partnerami wydarzenia były marki: Oceanic – producent kosmetyków AA, Audi Centrum Gdynia, Holistic Clinic, Farm Frites Poland, Instal Progres, Komers, Drink Masters, Nell Court, Browar Miejski, Tawerna Orłowska, Cukiernia Więcej, Piekarnia Paryska oraz Pracownia Florystyczna Narcyz.

Organizatorem multibrandowego wieczoru artystycznego Marka Wspiera Markę jest Personal Branding Polska

fot. Piotr Żagiell

Oceń