Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Skoki spadochronowe w Gdańsku – rezerwuj już teraz!

Skoki spadochronowe w Gdańsku – rezerwuj już teraz!

Szukasz rozrywki na weekend? A może pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? Pomyśl o skokach spadochronowych w tandemie!

Tandemowe skoki spadochronowe są obecnie coraz bardziej popularne. To kapitalna propozycja dla każdego, kto lubi dobrą zabawę w połączeniu z niezwykłymi emocjami. Skok spadochronowy w tandemie jest dostępny niemalże dla każdego – to możliwe, ponieważ skoki tego rodzaju odbywają się razem z instruktorem. Teraz można skorzystać z nich również w okolicy Gdańska, dlatego jeśli masz ochotę na podniebną rozrywkę, możesz wykonać rezerwację nawet teraz.

 

Jak skacze się w tandemie?

Skoki tandemowe stały się możliwe dzięki opracowaniu nowej konstrukcji spadochronu, tak zwanego tandemu. W porównaniu ze standardowymi spadochronami tandem jest większy, ponieważ ma za zadanie unieść jednocześnie dwie osoby.

Spadochrony tego rodzaju zaczęły być używane na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Teraz spotykany są na całym świecie. Tandem składa się z dwóch części, a mianowicie z zestawu spadochronowego, a także z uprzęży, która łączy skoczków. Skok w tandemie odbywa się z instruktorem spadochroniarstwa, którego zadaniem jest zadbanie o techniczną stronę wydarzenia. Pasażer nie musi mieć żadnego doświadczenia w spadochroniarstwie, dlatego to korzystna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chce zaznać emocji towarzyszących skokom bez potrzeby wcześniejszych przygotowań.

 

Kto może skoczyć w tandemie?

Do skoku w tandemie nie potrzeba żadnego wcześniejszego szkolenia. Nie musimy też brać udziału w badaniach lekarskich oraz w treningach. Dzięki temu tandemy stały się tak popularne – także jako pomysł na niezwykły upominek. Skakać mogą zarówno osoby dorosłe, jak i niepełnoletnie za zgodą rodzica lub opiekuna. Najstarsza osoba, która skoczyła w Polsce w tandemie, miała 82 lata!

Główne przeciwskazania to skoku dotyczą ciężaru pasażera – maksymalna waga wynosi 100-110 kilogramów zależnie od używanego sprzętu, a także wybranych jednostek chorobowych – ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego, niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, epilepsja.

 

Skok w tandemie – poczuj swobodne spadanie!

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów skoku spadochronowego jest swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania jeszcze bez otwartej czaszy spadochronowej. To właśnie wtedy skoczkowie spadają z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę bez żadnych ograniczeń!

Czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku. W przypadku skoku tandemowego z wysokości 3000 metrów to około 30 sekund, z kolei dla skoku z 4000 metrów, który jest nieco droższy, to około 60 sekund. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości pilot tandemu otwiera spadochron – od tego momentu zaczyna się kilkuminutowe opadanie w kierunku lądowiska. W skoku tandemowym lądowanie jest miękkie – nie trzeba bać się o jakiekolwiek urazy.

Warto też wskazać, że skoki spadochronowe w tandemie mogą być nagrywane. Najlepiej, aby materiał był zebrany przez jeszcze jednego skoczka, na którego kasku będzie zamontowana kamera – wtedy ujęcia są naprawdę niesamowite, a pamiątka jedyna w swoim rodzaju.

 

Ile musimy zapłacić za skok w tandemie?

Jeśli także zaciekawiły cię skoki tandemowe, możesz skorzystać z tej okazji również w okolicy Gdańska. Są one organizowane między innymi w Pruszczu Gdańskim, gdzie organizuje je ośrodek szkolenia spadochronowego Skydive. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: skacz.pl.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie rozpoczynają się od około 550 złotych w przypadku wyskoku z 3000 metrów i od około 700 złotych dla skoku z 4000 metrów. Jeśli chcemy wykupić dodatkową usługę wideofilmowania, musimy zapłacić za nią około 200-300 złotych. To większy koszt, ale warto się na niego zdecydować – pamiątka będzie jedyna w swoim rodzaju.

Rezerwację na skoki spadochronowe w Gdańsku można wykonać już teraz przez internet. Wybierz odpowiadający ci termin albo kup voucher upominkowy i podaruj skok bliskiej osobie w prezencie!

5/5 – (2 głosów)