Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Co założyć na siebie w trwającym sezonie narciarskim

Co założyć na siebie w trwającym sezonie narciarskim

Neonowe lata 80.

Zimą już od kilku sezonów narciarskich na stoku dostrzec można niemal całą gamę kolorów. Widoczne są one zwłaszcza na kurtkach, spodniach, butach oraz czapkach narciarzy i snowboardzistów. Wyraziste kolory strojów są nie tylko modne, ale także sprawiają, że będziesz lepiej widoczny, a co za tym idzie – bardziej bezpieczny na stoku. W tym sezonie do różnych odcieni czerwieni, różu, zieleni czy błękitu dołączają wyraziste neonowe kolory. Najczęściej obecne są one na:

  • długich sięgających za kolano kurtkach-puchówkach,
  • ciepłych kamizelkach z dużym kapturem,
  • wygodnych kombinezonach z grubymi szelkami,
  • spodniach narciarskich z dużą liczbą przydatnych na stoku kieszeni.

Takie fluorescencyjne barwy to powrót do lat 80. Dodatkowo rządzą się one swoimi prawami – w łączeniu neonowych elementów stroju narciarskiego nie obowiązują żadne zasady. Im bardziej Twój strój będzie kolorowy, tym lepiej.

Połączenie klasyki i elegancji

Nie przepadasz za kolorowymi ubraniami? Nie chcesz wyróżniać się neonową kurtką na stoku narciarskim? Zawsze możesz zdecydować się na ponadczasową klasykę, czyli ubrania w stonowanych kolorach. Mogą to być kurtki z tak zwanej pianki lub spodnie z paskiem przy nogawce, który możesz zahaczyć o piętę. Takie ubrania są ciepłe, wygodne i nieprzemakalne. Połączeniem mody i klasyki będzie wybór strojów w kolorze czarnym, białym, szarym, granatowym lub beżowym. Dobrym pomysłem na kolorowy akcent mogą być na przykład gogle narciarskie lub czapka sportowa z kolorowym pomponem. Przy jej wyborze kieruj się nie tylko designem, ale również jej funkcjonalnością oraz swoim komfortem. Ciepłe czapki sportowe kupisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Możesz sprawdzić czapki w Adventure Sports: https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Akcesoria-pl-14,Czapki-pl

Holograficzny kosmos

Holograficzne i galaktyczne połączenia kolorów królują już od dłuższego czasu na ubraniach czy paznokciach. Teraz przeniosły się także na stroje narciarskie. Metaliczne czy złote kurtki są hitem obecnego sezonu narciarskiego. To propozycja dla osób odważnych, które lubią wyróżniać się z tłumu. Jeżeli nie chcesz ubierać się w połyskujące ubrania od stóp do głów, może zdecydujesz się jedynie na niewielki akcent? Może to być czapka, szalik lub rękawiczki.

Dodatki – niekoniecznie na drugim planie

Najważniejsze elementy stroju narciarskiego to oczywiście ciepła kurtka, dopasowane spodnie, wygodne buty oraz modna kolorowa czapka. Pamiętać jednak należy o mniej widocznych, ale równie ważnych elementach. Jednym z takich jest bielizna termiczna uszyta z oddychającego materiału. Jej podstawowym zadaniem jest regularne odprowadzanie pary wodnej z organizmu przy zwiększonej aktywności fizycznej na stoku. Drugim ważnym elementem są rękawiczki sportowe. Dobrze dopasowane ochronią Twoje dłonie przed szkodliwym działaniem mrozu. Wysokiej jakości rękawice sportowe nie tylko na stok narciarski znajdziesz w sklepie internetowym Adventure Sports: https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Akcesoria-pl-14,Rekawice-pl

Nie zapominaj o jakości

Trendy są ważne, ale nie należy zapominać o jakości poszczególnych elementów stroju narciarskiego. Jakie ubrania na stok najlepiej kupić?

  • Nieprzemakalne.
  • Odporne na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, deszcz czy wiatr.
  • Niekrępujące Twoich ruchów.
  • Dopasowane do Twoich umiejętności narciarskich, ale również wieku oraz wzrostu.
  • Dopasowane do warunków panujących na stoku, na który planujesz się wybrać.

Wybór różnego rodzaju strojów narciarskich pasujących do mody obowiązującej w tym sezonie jest ogromny. Wystarczy, że wybierzesz takie motywy, które podobają Ci się najbardziej. Pamiętaj, że na stoku możesz szaleć nie tylko na nartach czy desce, ale również z ubiorem.

Oceń