Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak urządzić i udekorować sypialnię?

Jak urządzić i udekorować sypialnię?

Subtelne kolory do sypialni

Zamiast śmiałych kolorów, wybierz kojące odcienie z palety barw monochromatycznych. Delikatne odcienie niebieskiego, lawendy lub zieleni są uważane za spokojne i pogodne. Kolejną opcją jest wybór barw klejnotów, które pomagają stworzyć atmosferę przytulności oraz komfortu. Należą do nich głębokie brązy, granat lub topaz. Sypialnie w kolorze szmaragdowym albo szafirowym wymagają jednak starannego udekorowania, tak aby barwa ścian nie przytłoczyła i nie zdominowała pokoju. Używaj stonowanych wersji swoich ulubionych kolorów w sypialni. Może to oznaczać wybór fiołkoworóżowego zamiast bakłażanowego oraz dyniowego zamiast koloru mandarynki.

Sufit w sypialni. Barwy i ozdabianie

Jeśli posiadasz wysokie ściany warto pomalować sufit jaśniejszą wersją koloru ściany. Dzięki temu, optycznie obniżymy wnętrze i nadamy przestrzeni intymności. Inne rozwiązania polegałyby na szablonowaniu oraz tapetowaniu sufitu oraz  dodawaniu elementów architektonicznych w postaci belek, listew lub stosowaniu dekoracyjnego malowania.

Prostota w sypialni

Sypialnia powinna wyglądać przytulnie oraz charakteryzować się elegancją. Aby ułatwić ruch, należy pozostawić minimum 0,9 m między łóżkiem a ścianami bocznymi lub meblami oraz co najmniej 0,6 m między łóżkiem, a niskimi meblami, takimi jak stół czy komoda. Umebluj swoją sypialnię tylko tym, co niezbędne. Łóżko, stolik nocny lub dwa, komoda oraz siedzisko to konieczność. Wszystko inne może wprowadzić chaos i niepotrzebny bałagan. Sypialnię mogą urozmaicić również pufy np. z owczej skóry. Po szeroki wybór puf zapraszamy do sklepu internetowego Pufy.pl. Dodatkowe akcesoria również ogranicz do minimum – wybierz jedno dzieło sztuki, powieś rodzinne zdjęcie, dodaj kwiaty oraz świece.

Meble w odpowiednich wymiarach do sypialni

Kiedy będziesz gotowy kupić meble do sypialni, zacznij od przygotowania planu pomieszczenia wraz z wymiarami poszczególnych elementów. Nie wybieraj ciężkiego, dużego łóżka oraz olbrzymiej komody, gdy masz małą sypialnię. Jeśli sufit jest wysoki, wysokie wezgłowie pomoże w zmniejszeniu go. W przypadku gdy Twoja sypialnia jest duża, wybierz meble, które do niej pasują. Pamiętaj, że meble i akcesoria, które są zbyt małe, zgubią się w dużym pokoju.

Dobrze zorganizowana sypialnia

Aby zwiększyć poczucie spokoju i porządku w sypialni, przechowuj drobiazgi poza zasięgiem wzroku – pokój będzie wówczas bardziej przestronny. Umiejętnie wybieraj meble, tak by móc schować balsam, okulary do czytania, czy książki poza zasięgiem wzroku. Specjalnie zaprojektowany system organizacji może maksymalnie wykorzystać przestrzeń szafy.

Prywatny kącik w sypialni

Zrób sobie prezent i podaruj sobie kącik z cichym miejscem do siedzenia i czytania. Stwórz intymną przestrzeń do czytania i odpoczynku z wygodną pufą lub krzesłem i podnóżkiem. Niech Twoja sypialnia stanie się ucieczką od codziennych trosk. Postaraj się nie korzystać z telewizora, komputera i telefonu komórkowego w sypialni. Stwórz cenne miejsce na relaks, odnowienie oraz relaks.

Oceń