Together Magazyn » Sport » Ruszyła jesienna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska

Ruszyła jesienna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska

Biegacze po raz kolejny pokazali swoją siłę oraz zapał do biegania i w sporej ilości zjawili się na kolejnym biegu z cyklu Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Na starcie stawiło się ponad 400 biegaczek i biegaczy z całego Gdańska i Trójmiasta. W samych biegach młodzieżowych wzięło udział ponad 200 dzieci w wieku od niespełna roku do lat 16.

Bieg w Parku Oruńskim z dniem 20.09 przeszedł do historii, a zawodnicy cyklu Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska mają na swoim koncie kolejny już bieg z tej imprezy. Podczas tej edycji, organizator Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańska wraz z Radą Oruni św. Wojciech Lipce przygotowali dla biegaczy, zwłaszcza tych najmłodszych, sporo atrakcji.

Zawodnicy stawili się na starcie równo w południe, a start poprzedzony był rozgrzewką, którą poprowadził czołowy zawodnik w konkurencji rzutu oszczepem- Paweł Rakoczy.

Frekwencja była również miłym zaskoczeniem nawet dla organizatorów. W samym biegu dzieci do lat 6 wzięło udział ponad 80 zawodników. Na trasie często towarzyszyli im rodzice, którzy sami czerpali z tego powodu niemałą frajdę.

W tej edycji organizatorzy postanowili włączyć program „Lekkoatletyka dla każdego!”, do którego udziału na sprzęcie Kids Athletic użyczonym przez POZLA, zachęcali nasi najlepsi pomorscy lekkoatleci. Dodatkowo dzieci mogły również zagrać z czołowymi zawodnikami SPR Wybrzeże Gdańsk, którzy również aktywnie włączyli się w promowanie sportu, tym razem piłki ręcznej.

Atrakcją były również stanowiska podologiczne, na których można było uzyskać darmową poradę i konsultację w sprawach profilaktyki oraz leczenia chorób i schorzeń związanych ze stopami- częstym problemem biegaczy.

Na mecie każdy zawodnik dostał pakiet regeneracyjny, a dodatkowo w losowaniu do wygrania było mnóstwo nagród, m.in. zaproszenia do LOOPY’S WORLD, JUMP CITY, MK BOWLING oraz na pizzę do Capone, koszulki „Jestem z Gdańska, gadżety sportowe ze Sklepu Biegowego, kubki z Radia Gdańsk, pakiety z odżywkami od Sportowe Suple.pl oraz bony z firmy POLAR.

Jak zawsze biegaliśmy i spełnialiśmy marzenia wraz z Fundacją Mam Marzenie. W części jesiennej naszego cyklu będziemy zbierać dla marzenie Małgosi. W dniu wczorajszym zebraliśmy 411 zł. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Koordynatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację biegu, całemu Biurowi Zawodów oraz Wolontariuszom.

Już dziś organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się dnia 27.09 i będzie to edycja GP Strzyża- Brętowo.

Pełne wyniki GP Orunia św. Wojciech Lipce dostępne na stronie bieginadzielnicach.pl

 

Organizatorzy:

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce

Partner:

Dział ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, SPR Wybrzeże Gdańsk

Patronat Honorowy:

Prezydent Gdańsk Pan Paweł Adamowicz

 Zdjęcia:

Słodkowski Fotografia

Sponsorzy:

MK Bowling, Polar,  Sportowe Suple, Acel, Primavera, Loopy’s World, Lilu, Jump City, Sklep Biegowy, FootComfort, PediKos

Patroni medialni:

Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk. Pomorska TV oraz Magazyn Together

Partnerzy logistyczni :

Zarząd Dróg i Zieleni,  Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk , Good Time – profesjonalny pomiar czasu

 

Oceń