Together Magazyn » Rodzic » Laboratorium Pana Kleksa – propozycja dla najmłodszych w Centrum Hewelianum

Laboratorium Pana Kleksa – propozycja dla najmłodszych w Centrum Hewelianum

Które dziecko nie chciałoby przenieść się do świata bajek, przeżywać ciekawych przygód, zwiedzić magicznej krainy, lecieć w Kosmos lub poprzez manualne zajęcia poznawać otaczający świat – jego barwy, kształty i żyjące
w nim zwierzęta…? Te wszystkie atrakcje znajdują się na wyciągnięcie ręki – w „Laboratorium Pana Kleksa” w gdańskim centrum nauki!

Na Górze Gradowej w Gdańsku Pan Kleks wyczarował dla najmłodszych cztery fantastyczne krainy. Na początek trafiamy na terytorium Bajdocji – krainy baśni i bajek, w której można poprzez zabawę nauczyć się np. zasad działania zegara, ułożyć puzzle, posłuchać śpiewu ptaków i wziąć udział w grach pamięciowych. To wszystko oczywiście w towarzystwie najbardziej znanych wierszy Jana Brzechwy.

????????????????????????????????????Kolejną przestrzenią jest Kraina Sennych Lusterek. Tutaj można poznać świat dzięki aplikacjom multimedialnym, sterowanym gestami. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć siebie na Księżycu i to w najprawdziwszym kombinezonie astronauty, to trafił do odpowiedniego miejsca! Kosmiczna podróż to nie wszystko. Gdyby nasze dziecko zapragnęło także wcielić się w rolę kryptologa, to czeka na nie ekscytujące zadanie – odszyfrowanie wiadomości, którą Pan Kleks napisał tajemniczym atramentem.

A co z małymi naukowcami?

Dla nich również przygotowano coś specjalnego w kolejnej krainie – Kuchni Pana Kleksa. Przy użyciu najprawdziwszych mikroskopów obserwować można skałę księżycową, namalować własną kulę ziemską lub stworzyć modele zwierząt i grzybów.

6Ostatnią krainą jest podwodny świat Abecji. Tutaj najmłodsi zapoznają się ze stworzeniami, które żyją w morskich odmętach.

Od niedawna wszystkie dzieci odwiedzające „Laboratorium Pana Kleksa” mogą dołączyć do kolejnej, pasjonującej zabawy – udając się w PODRÓŻ NA WYSPY BERGAMUTA! Poznają tam bajkowe stworzenia, które występują w nieprawdopodobnych aranżacjach. Na sam koniec zabawy, każdy z nich założy własnoręcznie zrobioną maskę wybranego zwierzątka.

 

hewelianum2„Laboratorium Pana Kleksa” w Centrum Hewelianum to fantastyczno-naukowy świat przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 9 lat. W ofercie stałej znajduje się siedem tematów zabaw edukacyjnych: „Kleksografia”, „Pan Kleks w Kosmosie”, „Ptasie plotki”, „Podróże Pana Kleksa”, „Hej grzyby, grzyby”, „Cząsteczka według Pana Kleksa” i „Na wyspach Bergamutach”.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie hewelianum.pl

Oceń