Together Magazyn » Aktualności » Aktywna mama to szczęśliwa mama !

Aktywna mama to szczęśliwa mama !

Małe dziecko i czas na ćwiczenia? Większość Mam może tylko o tym pomarzyć. Marka Nuna rozpoczęła kampanię promującą aktywność wśród Mam, a co najważniejsze, aktywność na wyciągnięcie ręki… A dokładniej dwóch, bo wszystkie treningi opracowano tak, aby ich głównym atrybutem był dziecięcy wózek.

Historia jednej mamy

Magda, mama 2-miesięcznego Franka. Z wykształcenia architekt, pracuje we wziętym biurze projektowym (obecnie na urlopie macierzyńskim). Magda uwielbia długie spacery, aktywność fizyczną w każdej możliwej formie i gotowanie. Jej ostatnia specjalność to przetwory, wekuje chyba wszystko, co wpadnie w jej ręce. Magda jest zorganizowana, terminowa i skrupulatna, a właściwe była… Bo oto pojawił się on, Franek! Wyczekany synek jest spełnieniem marzeń, ale nie da się ukryć, że macierzyństwo wprowadziło w życie Magdy nieco zamętu. Nagle okazało się, że połączenie karmienia, przewijania, usypiania, bycia w ciągłym zasięgu ręki, nieprzespanych nocy i codziennych obowiązków domowych z aktywnością fizyczną (inną niż długie spacery z wózkiem), jest znacznie trudniejsze, niż Magda zakładała. I tu z odsieczą przychodzi Nuna.

Nuna dla aktywnych Mam

Takich Mam jak Magda są miliony. Wstają razem ze swoim maleństwem, po czym wpadają w wir codziennych obowiązków. Znalezienie czasu na ćwiczenia, nie mówiąc już o regularnych treningach, graniczy z cudem. Ale cuda się zdarzają. marka Nuna zaprosiła do współpracy jedne z najpopularniejszych blogujących Mam sportsmenek, które stworzyły serie treningów wykonywanych podczas spaceru z dzieckiem, a głównym atrybutem wykorzystywanym do ćwiczeń są wózki Nuna. Kampania okazała się wielkim sukcesem, nie tylko dlatego, że rzeczywiście zachęciła do aktywności rzesze Mam, ale przede wszystkim dlatego, że dzięki niej powstała cała społeczność wspierających się i wzajemnie motywujących do działania kobiet.

Liczby nie kłamią

Kampania zorganizowana przez Nuna jest odpowiedzią na dzisiejsze czasy. W raporcie z 2021 roku w Narodowym Teście Zdrowia Polaków przeprowadzonym na zlecenie Medonet, czytamy, że aż 58% Polaków zmaga się z problemem nadwagi, a 19% cierpi na otyłość. Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej alarmuje, że w Polsce problem nadwagi i otyłości dotyczy już około 10% dzieci między 1 a 3 rokiem życia. W 2018 roku w magazynie Science Daily opublikowano badania, które jasno ukazują ścisły związek między stylem życia matki a nadwagą u dziecka. Dzieci mam, które prowadzą aktywne życie w oparciu o zdrową dietę, mają o 75% niższy czynnik ryzyka zachorowania na otyłość. Kampania organizowana przez Nuna to nie tylko sposób na piękną sylwetkę, ale przede wszystkim sposób na zdrowie.

Inspirujące mamy

olga ig

Olga Lipczyńska, wózek Nuna Tavo

@olga_lipczynska_trener

„Jako ambasador akcji #beactivewithnuna przygotowałam trening z wózkiem Nuna Tavo, który można wykonać podczas spaceru, warto ten czas poświęcić również dla siebie. Doskonale wiem, jak to wspaniale poprawia samopoczucie, bo od wielu lat prowadzę zajęcia be fit mom w Poznaniu.”

natalia ig

Natalia Kopera, wózek Nuna Triv

@biegajaca_mama

„Drogie mamuśki, dobrze wiem, że będąc mamą, czasami ciężko jest znaleźć chwilę na trening. W macierzyństwie nic nie jest oczywiste. Wiem, że często bywa tak, że mówimy «dziś o 17 idę poćwiczyć, a w rzeczywistości 17. godzina może nigdy nie nadejść 😃». Dlatego właśnie wraz z marką @nuna_pl pokazujemy, jak być aktywną mamą na zwykłym spacerze i jak taki spacer zamienić w ten niezwykły.”

Marta ig

Marta Sosińska, wózek Nuna Mixx next

@marta_sosinska

„Nie mam czasu na trening, bo mam małe dziecko? Oooho kto mnie zna, ten wie, że nie ze mną te wymówki. Załóż wygodny strój! Weź dużą butlę wody! Włóż dziecko do wózka! I wyjdź na INTENSYWNY SPACER! Wykonaj 15 min szybkiego truchtu w ramach rozgrzewki i w tym czasie znajdź dla Was komfortowe miejsce na przystanek do wykonania ćwiczeń!”

Magda ig

Magdalena Budzińska, wózek Nuna Mixx next

@od_prosiaka_do_szczupaka

„Wykonuj ćwiczenia w swoich zakresach i wykonuj tak obszerny ruch, na jaki pozwala Ci ciało. Tutaj liczy się jakość. W ćwiczeniach z wymachami nogi nie liczy się to, jak wysoko ją uniesiesz, ale to, czy napniesz odpowiednio pośladek przy równoczesnym zachowaniu neutralnej pozycji lordozy lędźwiowej.

Karolina ig

Karolina Kordowska, wózek Nuna Mixx next

@fit_endorfinka

„Zapewne jako młoda mama wielokrotnie spotkałaś się z radą «Śpij, kiedy dziecko śpi. Sprzątaj, kiedy dziecko sprząta». A co jeżeli w swoim napiętym planie dnia chciałabyś wygospodarować dodatkowy czas dla siebie? Czas na aktywną regenerację połączoną ze wzmocnieniem ciała. Teraz możesz wykorzystać do tego Wasze codzienne spacery i urozmaicić je o dawkę dodatkowej aktywności. Nie masz odpowiedniego sprzętu? Masz wszystko, czego potrzebujesz! Wózek – to on będzie naszym głównym narzędziem treningowym.”

Ida IG

Do akcji dołączyła również Ida Nowakowska, która z własnej inicjatywy zaprezentowała układ taneczny przy wózku Nuna Mixx™ next

„Wybrałam model MIXX™ NEXT, bo jest lekki, zwrotny, a przede wszystkim bezpieczny! Bardzo spodobał mi się w nim system składania axle™, który pozwala kołom wsunąć się pod ramę i złożyć do kompaktowych rozmiarów. Przedłużana, wodoodporna budka z filtrem UPF 50+, panelem wentylacyjnym, okienkiem i wysuwaną osłoną przeciwsłoneczną oraz automatyczna blokada po złożeniu, dzięki której wózek można ciągnąć jak torbę na kółkach, to świetne rozwiązanie. I kolejna rzecz, która ułatwi życie to wytrzymałe, wypełnione pianką opony gotowe na każdy teren”.

Trening z wózkami Nuna

Marka Nuna tworząc swoje wózki, nie zapomina o tym, że komfort ich użytkowania jest tak samo ważny dla dziecka, jak i matki. A przecież każda mama jest inna i ma swoje potrzeby, również te związane z aktywnością. Dlatego wózki zaprojektowano tak, aby spełniały wszelkie możliwe oczekiwania.

Mixx™ next umożliwia płynne operowanie wózkiem, nawet jedną ręką. Dzięki systemowi składania axle™ koła wózka gładko wsuwają się pod ramę, co pozwala złożyć wózek do kompaktowych rozmiarów, a tym samym łatwo zmieścić go nawet w małym bagażniku i trenować, gdzie tylko dusza zapragnie.

Siedzisko wózka Triv™ można montować w obydwu kierunkach. Jeśli dziecko woli być w kontakcie wzrokowym w czasie ćwiczeń Mamy, to rozwiązanie właśnie to umożliwia. Dodatkowo niska waga tego modelu sprawia, że użytkuje się go z ogromną łatwością. Opony z technologią odporną na przebicia sprawiają, że z Triv™ łatwo pokonać każdy teren.

Tavo™ to wózek, który dorasta wraz z dzieckiem, wszystko dzięki dużej ilości przestrzeni, zaprojektowanej tak, aby każdy maluch mógł się nią cieszyć od samej główki aż po stopki. Mówiąc o przestrzeni, nie można nie wspomnieć o pojemnym koszu pod siedziskiem wózka. Zmieszczą się tam nie tylko wszystkie potrzebne rzeczy malca, ale również jego mamy, chociażby takie jak ręcznik, woda czy inne rzeczy przydatne podczas ćwiczeń.

https://nunababy.com/
5/5 – (1 głosów)