Together Magazyn » Aktualności » Podziel się kilometrem!

Podziel się kilometrem!

Ile może kosztować przebiegnięcie jednego kilometra? Dorosłej osobie zajmie to przeciętnie 6 – 7 minut, pochłonie około 62 kalorie i wymagać będzie uzupełnienia około szklanki wody. Czy taki wysiłek możemy podjąć, aby pomóc nieuleczalnie chorym?

Biegamy, żeby wzmocnić swoją kondycję, poprawić sylwetkę, zgubić zbędne kilogramy. Biegamy również dla zdrowia, żeby ustrzec się przed chorobą, a czasami żeby z nią walczyć. 14 i 15 maja br., podczas 2. PZU Maratonu w Gdańsku, wszyscy, którzy wezmą udział w akcji „Podziel się kilometrem”, pomogą w tej walce chorym z Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Organizatorzy biegu zapewniają, że za każdy kilometr przebyty na bieżni, rowerze stacjonarnym lub orbitreku, wypłacą Fundacji 10 złotych na zakup sprzętu medycznego dla hospicyjnych podopiecznych. Jest o co (za)biegać!

Wśród pacjentów Hospicjum są zarówno dorośli, jak i dzieci, wymagające pomocy wykwalifikowanego zespołu: lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, wolontariuszy i duchownych. Poświęcając kilka minut swojego treningu, możesz stać się częścią tego zespołu. Do udziału w akcji zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci, dla których przygotowane zostały specjalne urządzenia. Strefa „Podziel się kilometrem” działać będzie w hali AmberExpo w sobotę 14 maja, w godz. 10:00 – 20:00, oraz w niedzielę 15 maja, w godz. 9:00 – 14:30.

Do zobaczenia!

Więcej o działaniach Fundacji Hospicyjnej możesz znaleźć na stronie www.fundacjahospicyjna.pl oraz śledząc nasz profil na facebooku:

https://www.facebook.com/FundacjaHospicyjna

Oceń