Together Magazyn » Aktualności » Rowerem po basenie

Rowerem po basenie

Aquacycling, czyli zajęcia na rowerze stacjonarnym odbywające się w basenie, to aktywność fizyczna, która przez swą intensywność bliższa jest spiningowi niż zajęciom aqua aerobicu. Korzystają z niej jednak zarówno triatloniści, jak i osoby z nadwagą.

Istotą aquacyclingu jest bardzo intensywna praca mięśni, podczas której odczuwamy jednak dużo mniejsze zmęczenie fizyczne niż podczas klasycznego spiningu – mówi Adam Mikołajewski, trener z firmy ActivWay. W dużo mniejszym stopniu obciążone są także stawy ćwiczących, a wirująca woda, którą uczestnicy zajęć napędzają siłą mięśni, ma także działanie ujędrniające i pozwala pozbyć się celulitu.

Podobnie jak wszystkie inne zajęcia prowadzone w wodzie, aquacycling wpływa na wzmocnienie mięśni, poprawę gibkości ciała i wzrost zakresu ruchomości w stawach. W naturalny sposób poprawia także krążenie, oddychanie oraz przyczynia się do wysmuklenia lub utrzymania smukłej sylwetki, nie wspominając już o znanej wszystkim sportowcom poprawie samopoczucia oraz zastrzyku energii. Udział w zajeciach nie wymaga umiejętności pływania.

Uczestnicy naszych zajęć odczuwają poprawę kondycji, wydolności, koordynacji ruchowej – wymienia Adam Mikołajewski. Ćwiczenia te przynoszą także ulgę w bólach kręgosłupa oraz stawów.

Wszystkie odbywające się w Gdańsku zajęcia aquacyclingu prowadzone są przez doświaczonych trenerów – sportowców i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego. Zajęcia prowadzone są na różnym stopniu zaawansowania, co związane jest także z intensywnością treningu. Każdy program poprzedzony jest krótką rozgrzewką, a uczestnicy wyposażeni są w pulsometry, dzięki którym mogą na bieżąco monitorować poziom pracy serca oraz ilość spalanych kalorii.

Oceń