Together Magazyn » Aktualności » Ruszyły zgłoszenia do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2016!

Ruszyły zgłoszenia do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2016!

fot. Żeglarski Puchar Trójmiasta 2016.

Tegoroczna edycja trójmiejskich regat odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja. Po trzech latach rola gospodarza pierwszego dnia wraca do Gdańska, drugiego dnia załogi zacumują w Gdyni, natomiast dekoracja zwycięzców odbędzie się w Sopocie. Zgłoszeń można dokonywać już od dziś!

Jachty rywalizować będą w klasach KWR, ORC oraz OPEN dla jednostek, które nie posiadają świadectw pomiarowych. Jak co roku wręczona zostanie również nagroda specjalna – puchar dla załogi, która wygra największą liczbę wyścigów. W ubiegłym roku żeglarski puchar trójmiasta trafił w ręce Siergieja Pavlenko kapitana jachtu Blagodarnost2.

Zawiadomienie o regatach oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na  stronie: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl  

Serdecznie zapraszamy załogi jachtów morskich i kabinowych, zarówno doświadczonych armatorów, jaki i amatorów, bo Żeglarski Puchar Trójmiasta to przede wszystkim wyjątkowe spotkanie wszystkich miłośników żeglarstwa u progu nowego sezonu – podkreśla Bogusław Witkowski, Prezes Zarządu Pomorskiego Związku Żeglarskiego, organizatora regat.

Ponieważ dla wielu uczestników są to pierwsze regaty w sezonie, w trosce o bezpieczeństwo
i odpowiednie przygotowanie, organizatorzy zapowiadają realizację treningu poprzedzającego regaty, do udziału w którym zaproszone będą wszystkie zgłoszone załogi.

Szczegółowe informacje dotyczące nadchodzącej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta oraz aktualności publikowane są na bieżąco na stronie www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz facebook.com/ZeglarskiPucharTrojmiasta

Oceń