Strona główna » Art. zewnętrzny » Czy rolety tekstylne sprawdzą się na poddaszu?

Czy rolety tekstylne sprawdzą się na poddaszu?

Poddasze to niezwykle klimatyczne miejsce, które ma jednak kilka wad. Jedną z nich jest na pewno rozmieszczenie okien i brak możliwości zastosowania tradycyjnych firan czy zasłon. Alternatywą okazują się rolety tekstylne z prowadnicami. Nie tylko dobrze przylegają do szyby, ale też są łatwe w obsłudze. Ponadto w estetyczny sposób uzupełniają aranżację wnętrza, aby było ono jeszcze bardziej przytulne oraz funkcjonalne.

Umieszczone pod skosem okna dachowe pozwalają Ci cieszyć się podziwianiem nieba i wypoczywać w ciepłych promieniach słońca. Czasem jednak bywają źródłem dyskomfortu — przepuszczają duże ilości światła, co prowadzi do szybkiego nagrzewania się pomieszczeń. Na szczęście rozwiązaniem tego problemu są dobrze dopasowane rolety tekstylne.

Jakie rolety materiałowe wybrać na poddasze?

Poddasze nagrzewa się szybciej niż większość pomieszczeń, dlatego roleta, którą tu zamontujesz, powinna stanowić skuteczną barierę dla promieni słonecznych. Wybieraj przesłony:

  • o gęstszym splocie, które zapewnią przepuszczalność światła na poziomie przynajmniej 70-80%. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów warto postawić na wersje podgumowane,
  • w prowadnicach z mechanizmem sprężynowym, dzięki czemu materiał idealnie przylega do szyby. W tej roli najlepiej sprawdzą się szyny metalowe, które szczelnie wypełniają przestrzeń między roletą a ramą okna.
  • w wersji termicznej, które mają dodatkowe funkcje odbijania promieni słonecznych.

Rolety materiałowe dedykowane oknom dachowym są skonstruowane w taki sposób, aby umożliwiały dostęp do klamek. Jeżeli ich otwieranie nie jest możliwe ręcznie, bo np. znajdują się na wysokości kilku metrów nad ziemią, to wówczas należy rozważyć sterowanie elektryczne.

Rolety materiałowe na poddaszu

Montaż rolet materiałowych na poddaszu to dobra opcja, jeśli lubisz minimalistyczne elementy wyposażenia i chcesz w pełni kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła.  Za pomocą przesłon umieszczonych w prowadnicach zyskasz swobodę w zakresie regulowania stopnia zaciemnienia pomieszczenia, a tym samym wpłyniesz na panującą w nim temperaturę. To wszystko sprawia, że w wielu przypadkach stanowią one pierwszy wybór kupujących. Estetyczne i nowoczesne rolety oraz fachowy montaż można znaleźć na https://wolakrakzal.com.pl/

Zaletą tego rozwiązania są także relatywnie niskie koszty inwestycji oraz mnogość dostępnych wersji montażowych i kolorystycznych. Musisz jednak pamiętać, że finalna cena za wyprodukowane i zamontowanie przesłony zazwyczaj ustalana jest indywidualnie. Wszystko zależy od wybranej gramatury materiału czy tworzywa, z jakiego wykonane są prowadnice, a także rozmiaru okien.

5/5 – (2 głosów)