Together Magazyn » Więcej » Rosjanie nas lubią

Rosjanie nas lubią

Trójmiasto, jak i całe Pomorze, to teren bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym i handlowym. Swój wkład w popularyzację naszego regionu wnosi portal internetowy 3gsg.ru, który zachęca rosyjskojęzycznych czytelników do odwiedzania Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic.

 

Od lipca 2012 roku mieszkańcy strefy przygranicznej mogą przekraczać granicę z obwodem kaliningradzkim na nowych zasadach, już bez wiz, a jedynie na podstawie pozwolenia, które znacznie łatwiej zdobyć. Wszyscy mieszkańcy regionu zapewne zauważyli, że od tego czasu coraz częściej można było usłyszeć język rosyjski na ulicach czy w sklepach i obserwować samochody na tamtejszych tablicach rejestracyjnych. Umowa o małym ruchu granicznym otwiera szerokie możliwości kontaktów w zakresie turystyki, biznesu czy zwykłych kontaktów międzyludzkich. Aby kontakty te ułatwić obu stronom powstał portal 3gsg.ru.

Pierwszym miejscem, gdzie w dzisiejszych czasach szukamy informacji o miejscu, w którym jesteśmy lub do którego się wybieramy jest Internet. Stąd pomysł powstania portalu informacyjnego na temat Trójmiasta, ale pisanego w języku rosyjskim. Założeniem twórców portalu było rozpowszechnienie wiedzy o Trójmieście, pokazanie jak ciekawy i rozwinięty jest to region. Portal bardzo szybko przypadł do gustu mieszkańcom nie tylko obwodu kaliningradzkiego, ale nawet całej Rosji. Znajdują oni tam informacje na temat bieżących wydarzeń, kalendarium najważniejszych imprez, relacje z nich oraz katalog firm i instytucji, który pomaga w znalezieniu noclegu, restauracji czy sklepów.

Portal prężnie się rozwija i podejmuje współpracę z lokalnymi organizacjami. Redakcja jest otwarta na sugestie i porady. Celem projektu jest tworzenie przewodnika, który ułatwi poruszanie się po Pomorzu. W katalogu firm można znaleźć dokładne adresy, a nawet mapki lokalizacyjne poszczególnych instytucji. Nieustannie trwają prace nad aktualizowaniem informacji i zachęcaniem do współpracy firm, których usługi mogą zainteresować rosyjskich turystów. Zachęcamy do zaglądania na stronę i zapraszamy do współpracy.

 

Kontakt:

redakcja@3gsg.ru, tel. 514 670 078

reklama@3gsg.ru, tel. 507 554 079

Oceń