Together Magazyn » Więcej » Spotkanie z Denisem Urubko na Kolosach

Spotkanie z Denisem Urubko na Kolosach

Jeden z najwybitniejszych współczesnych himalaistów będzie gościem 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Przez dwa dni (14 i 15 marca) nie zabraknie okazji do spotkania ze świeżo upieczonym posiadaczem obywatelstwa polskiego, posłuchania o jego legendarnych już przejściach w górach najwyższych i zdobycia książek „Skazany na góry” i „Czekan porucznika” z podpisem autora.

Denis Urubko, zdobywca Korony Himalajów bez użycia butli tlenowych, autor nowych dróg wspinaczkowych na Broad Peak, Manaslu, Czo Oju czy Lhotse, uczestnik zakończonych sukcesem zimowych wypraw na ośmiotysięczniki Makalu i Gasherbrum II, a od niedawna obywatel polski, to bez wątpienia jedna z najciekawszych osobowości współczesnego himalaizmu.

W dniach 14 i 15 marca będzie gościem 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni, czyli tzw. Kolosów (od nazwy przyznawanych w ich czasie nagród za dokonania eksploracyjne – przyp. autora).

Z wybitnym himalaistą będzie można spotkać się w sobotę, 14 marca, już w godz. 16:00 – 17:00 w specjalnej strefie marki The North Face, która wspiera jego wyprawy i jest też sponsorem głównym tegorocznych Spotkań. Będzie tam podpisywał swoje książki „Skazany na góry” i nowy zbiór autobiograficznych opowiadań pt. „Czekan porucznika”.

Tego samego dnia, o godzinie 19:50, w Hali Gdynia Arena opowie o swojej karierze, próbie wytyczenia nowej drogi na Manaslu oraz wyprawie zakończonej zdobyciem Kanczendzongi od północy. Wstęp na prezentację jest bezpłatny. Przez godzinę przed i godzinę po prezentacji będzie można zdobyć egzemplarze książek Denisa z podpisem autora na I piętrze Hali Gdynia Arena.

Na tych, którzy w sobotę nie zdołają dotrzeć na spotkanie czy prezentację, czeka jeszcze jedna okazja by zamienić kilka słów z Denisem. W niedzielę w godz. 11:00 – 12:00 znów będzie on gościem w strefie The North Face.

Chociaż Kolosy to od początku wydarzenie, obejmujące swoim zakresem wszystkie formy działalności eksploracyjnej z himalaistami zawsze było nam po drodze. I nic dziwnego, bo od lat przecież Polacy odnoszą w tej dziedzinie ogromne sukcesy. Zresztą, by daleko nie szukać, członkami Kapituły Kolosów są Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki. Bardzo się cieszymy, że do polskiej szkoły himalaizmu dołączył w tym roku „nowy uczeń”. O Denisie Urubko, od niedawna obywatelu polskim, głośno było na Kolosach już kilka lat temu, gdy naszym gościem był Simone Moro. Opowiadał wtedy o swoim pierwszym zimowym wejściu na Gaszerbruma II, którego dokonał przecież właśnie z Denisem oraz z Cory Richardsem. Teraz nasza publiczność pozna Denisa osobiście. Jego wysokogórska historia jest arcyciekawa i inspirująca, dlatego dobrze będzie jej posłuchać na żywo w Gdyni.” – mówi Piotr Tomza, rzecznik prasowy Kolosów.

Więcej informacji na temat Denisa Urubko znaleźć można na stronach:

http://www.thenorthface.eu/blog/eu/en/denis-urubko

http://urubko.blogspot.it

Informacje na temat 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów:

http://kolosy.pl

Oceń