Together Magazyn » Dom » Rolety na dzień dobry i dobranoc

Rolety na dzień dobry i dobranoc

Praktyczne i atrakcyjne rolety dzień i noc

Rolety od lat cieszą się popularnością i coraz częściej pojawiają się w oknach – przede wszystkim dlatego, że łączą w sobie walory funkcjonalne i estetyczne. Rolety wewnętrzne wykonywane są z materiałów w różnym stopniu przepuszczających światło, dlatego sprawdzają się i w salonach, i w sypialniach. A ponieważ dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych i w różnych wzorach, dają ogromne możliwości aranżacji wnętrz.

Pomysłowe rolety dzień-noc

Działanie rolet dzień-noc opiera się na regulowaniu ilości światła zewnętrznego poprzez manipulowanie dwoma warstwami materiału. Może ono wpadać do pomieszczenia swobodnie przez przeźroczyste pasy materiału z jednej warstwy rolety lub napotkać na przeszkodę w postaci pasów przeźroczystych przesłoniętych pasami materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych – wtedy uzyskujemy efekt całkowitego zaciemnienia.

Jeżeli planujemy wieczór filmowy, a za oknem wciąż jest zbyt jasno, możemy całkowicie zaciemnić pomieszczenia. Jeśli rano chcemy obudzić się w promieniach wschodzącego słońca, pozostawiamy odsłonięte pasy. Taką roletę można podnieść w górę, aby naturalne światło docierało do środka całą szerokością okna.

Ich funkcjonalność wynika także z dogodnego, niekłopotliwego montażu – umieszcza się je na ramie okiennej, co nie wymaga wiercenia żądnych otworów; posiadają one wbudowany mechanizm samohamujący a prowadzenia żyłkowe utrzymują je przy szybie nawet wtedy, kiedy okno jest uchylone.

Alternatywa dla prania, prasowania

1. Stylowe i piękne rolety dzień-noc

Oczywiście, firany i zasłony potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat, stanowią efektowną i szykowną ozdobę okna, ale na przykład życie alergika mogą zmienić w prawdziwy koszmar – są idealnym miejscem gromadzenia się kurzu i rozwoju roztoczy, szczególnie, że odświeżamy je tylko kilka razy w roku. Alternatywą dla tradycyjnych zasłon i firanek, kłopotliwych szczególnie w przypadku dużych okien, są właśnie rolety. Poza tymi dzień-noc dostępne są tez rolety rzymskie, austriackie, plisowane czy mini rolety. Ich wybór jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie model, który najlepiej wkomponuje się w jego wnętrza – i to nie tylko te domowe, ale także w biurze czy poczekalni.

Nowe trendy kontra tradycja

Rolety to propozycja nie tylko dla tych, którzy mieszkają nowocześnie i minimalistycznie. Urządzając mieszkanie czy dom w stylu klasycznym, warto odważyć się i przełamać tradycyjny wystrój nowoczesnym akcentem, na przykład roletami dzień-noc. Wyglądają bardzo elegancko i niezależnie od stylu naszego wnętrza, będą wspaniałą ozdobą okna, ochronią naszą prywatność i wpuszczą do pomieszczenia tyle światła, ile będziemy chcieli.

Rolety mają jeszcze jedną ważną cechę – ilość ich wzorów i kolorów rolet jest ogromna. Jeżeli cenimy klasykę, wybierzemy stonowane beże i odcienie brązu. Jeśli chcemy się wyróżnić, postawmy na głębokie i soczyste kolory – fuksje i limonki są w zasięgu ręki, a dokładniej – oczu.

Doskonałą propozycją dla tych, którzy tak samo jak estetykę cenią wygodę, będą rolety dzień i noc. Warto z nich korzystać – to rozwiązania praktyczne, funkcjonale i trudno im odmówić zalet estetycznych.

Oceń