Together Magazyn » Aktualności » Krótko, długo i pomiędzy – średnioterminowy wynajem aut

Krótko, długo i pomiędzy – średnioterminowy wynajem aut

Zazwyczaj wypożyczalnię samochodów kojarzymy z krótkoterminowymi usługami wynajmu lub swoistą alternatywą dla leasingu. Tymczasem istnieje również możliwość średnioterminowego wynajmu aut, który może wynosić od dwóch do dwudziestu czterech miesięcy. Jest to propozycja szczególnie korzystna dla przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodów przez okres kilku miesięcy w roku lub tych firm, które opierają się na okresowych zleceniach. Usługa ta z racji na swoją elastyczność staje się coraz bardziej popularna.

Sezonowe zapotrzebowanie na auto

Oszczędności dla twojej firmy dzięki możliwości średnioterminowego wynajmu samochodów

Sezonowość dotyczy nie tylko turystyki i związanego z nią ruchu w branży gastronomicznej i hotelarskiej, ale również sektora budowlanego i remontowego. Bardzo często we wszystkich powyżej wymienionych przypadkach inwestowanie własnych środków we flotę samochodów wiązałoby się z nadwerężeniem płynności finansowej firmy. Świetnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji średnioterminowy wynajem aut, który opiera się na umowie dopracowanej względem potrzeb potencjalnego najemcy.

Bezpieczeństwo i wygoda

Korzystając z usługi średnioterminowego wynajmu auta nie trzeba martwić się o ubezpieczenie, przegląd samochodu czy badania techniczne. Wypożyczający auto nie jest również zobowiązany do ponoszenia kosztów serwisu technicznego. W przypadku awarii na drodze nie powstałej z winy wynajmującego, uniemożliwiającej dalszą jazdę, wypożyczalnia odpowiada za przywrócenia auta do stanu funkcjonalności. Zapewnia ona holowanie i naprawę samochodu, zaś klient nie ponosi żadnych kosztów. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to wypożyczalnia dostarcza również samochód zastępczy.

Zróżnicowana oferta aut – luksus wyboru

Wzrost zainteresowania wynajmem aut dla celów firmowych

Wypozyczalniaszczecin.pl jedną z firm, która posiada bardzo zróżnicowaną ofertę aut dostępnych w opcji wynajmu średnioterminowego. Znajdziemy w niej samochody najpopularniejszych klas w doskonałym stanie technicznym i wizualnym:

– auta ekskluzywne – takie jak Audi S8,
– prestiżowe SUV – Mercedes Benz ML,
– funkcjonalne auta dostawczo-osobowe – ekonomiczny Renault Trafic czy wyposażony w zaawansowany system multimedialny Opel Vivaro.

Możemy również wynająć wiele praktycznych i ekonomicznych aut osobowych z segmentu Economy+, takich jak Toyota Yaris czy Ford Focus MK3. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również klasyczny Volkswagen Passat kombi, z oszczędnym spalaniem ON na poziomie 6,3 l/100 km w mieście i dużym bagażnikiem o pojemności aż 603 litrów.

Średnioterminowy wynajem aut jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla firm.Często z usługi tej korzystają branże budowlana oraz outsourcingowa. Nierzadko ta forma wynajmu cieszy się zainteresowaniem również w branży ubezpieczeniowej, finansowej czy chociażby farmaceutycznej. Największą zaletą wynajmu aut na okres średnioterminowy jest fakt, że firmy mogą bez zakłóceń prowadzić swoją działalność i realizować swoje cele, nie tracąc przy tym środków finansowych na kupno własnej floty, która realnie byłaby regularnie użytkowana tylko przez kilka miesięcy w roku.

Oceń