Together Magazyn » Aktualności » Jakie dekoracje stołu wybrać na wesele?
stół weselny

Jakie dekoracje stołu wybrać na wesele?

Planowanie wesela to wyjątkowy moment w życiu, pełen ekscytacji i oczekiwań. Jednym z kluczowych elementów tego wydarzenia jest dekoracja stołu, która tworzy niepowtarzalny klimat i nadaje charakter całej uroczystości. Wybór odpowiednich dekoracji stołu może wpłynąć na wrażenia gości i sprawić, że ten dzień będzie wyjątkowy i jeszcze bardziej udany. Jakie dekoracje stołu wybrać na wesele?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dekoracji stołu na wesele?

Przy wyborze dekoracji stołu należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  1. Styl wesela. Pierwszym krokiem jest określenie stylu wesela, jaki chcecie osiągnąć. Czy to będzie wesele klasyczne, rustykalne, nowoczesne, czy może tematyczne? Dodatki powinny być dopasowane do stylu wesela. Jeśli uroczystość ma być w stylu klasycznym, warto wybrać eleganckie dekoracje stołu na wesele, takie jak świece, kwiaty, świeczniki czy biały obrus. Jeśli wesele jest w stylu rustykalnym, można postawić na akcesoria z naturalnych materiałów, takich jak drewno, len czy wiklina.
  2. Kolorystyka wesela. Dekoracje powinny być dopasowane do kolorystyki wesela. Jeśli wesele jest w kolorach pastelowych, warto wybrać dekoracje w podobnych odcieniach. Można zastosować również zasadę kontrastu, zestawiając ze sobą kolory, leżące naprzeciwko siebie w kole barw.
  3. Rozmiar sali. Pod uwagę weź także wielkości sali. Jeżeli sala jest mała, to nie przesadzaj z ilością elementów dekoracyjnych, aby nie przytłoczyć przestrzeni. W dużej sali możesz pozwolić sobie na bardziej okazałe dekoracje.
  4. Budżet. Przed zakupami wspólnie ustalcie budżet. To z pewnością ułatwi wam wybór dekoracji.

Jakie dekoracje stołu na wesele warto wybrać? Top 6

Dekoracje stołu to jeden z najważniejszych elementów aranżacji sali weselnej. Odpowiednio dobrane mogą podkreślić charakter uroczystości i stworzyć wyjątkową atmosferę. Jakie wybrać? Poznaj nasze top 6:

  • świece – to elegancki i uniwersalny wybór niezależnie od stylu wesela czy wielkości sali. Można je ustawić na stole w wazonach lub świecznikach,
  • kwiaty – nie ma najmniejszej wątpliwości, że to właśnie kwiaty stanowią obowiązkowy element dekoracji stołu weselnego. Można wybrać kwiaty cięte lub doniczkowe. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji,
  • serwetki – pełnią nie tylko element dekoracyjny, ale i praktyczny. Można je złożyć w ciekawe kształty lub ozdobić je dodatkami, takimi jak kokardki czy wstążki.
  • zastawa stołowa – na weselnym stole nie może zabraknąć zastawy stołowej (sztućce, talerze, miski itd.), która jest ciekawą dekoracją. Można wybrać zastawę w ładnym wzorze lub z ciekawym wykończeniem. Do talerzy w
  • obrusy – to klasyczny sposób na udekorowanie stołu. Można wybrać obrus w jednolitym kolorze lub ze wzorem,
  • dekoracje personalizowane – bardzo ciekawym i niebanalnym pomysłem są dekoracje personalizowane np. winietki z imionami gości,

Oczywiście możliwości jest znacznie więcej. Najważniejsze, aby dekoracje stołu były spójne z ogólną aranżacją sali weselnej, podkreślały charakter uroczystości, a także były zgodne z waszymi upodobaniami.

5/5 – (1 głosów)