Together Magazyn » Aktualności » Co to jest sufit napinany? Jak wybrać sufit?
Co to jest sufit napinany? Wyjaśniamy jak wybrać i zamontować napinany sufit.

Co to jest sufit napinany? Jak wybrać sufit?

Jeśli chodzi o remont, wszyscy staramy się wybrać najbardziej piękne, ekonomiczne i praktyczne opcje dekoracji pomieszczenia. Ze względu na ogromny wybór faktur i kolorów oraz łatwość konserwacji, sufity napinane stały się doskonałą opcją do dekoracji każdego pomieszczenia.

Sufit napinany co to jest?

Sufit napinany to podwieszana konstrukcja montowana poniżej poziomu stropu głównego. Materiałem do tego jest folia PVC lub tkanina poliestrowa naciągnięta na specjalny profil aluminiowy lub plastikowy.

Co to jest sufit napinany? 2 główne elementy:

  • Szyna, która jest instalowana w ścianach obwodowych pomieszczenia kilka cali poniżej linii sufitu.
  • Folia na bazie PVC, która wpina się w listwę obwodową i rozciąga się, tworząc idealnie płaską, nieskazitelną powierzchnię sufitu.

Profesjonalny montaż sufitu napinanego zajmuje tylko kilka godzin, częściowo dlatego, że nie jest wymagane przygotowanie istniejącego sufitu. Po zainstalowaniu sufit napinany całkowicie ukryje: stary sufit; niedoskonałości sufitu; legary stropowe piwnicy; odsłonięte kanały, rury i przewody; lub poprzedni betonowy strop.

O ile początkowo sufity napinane służyły wyłącznie celom praktycznym do ukrywania nierówności i defektów posadzek betonowych, to teraz stały się jednym z elementów dekoracyjnych, które można wykorzystać do realizacji najśmielszych rozwiązań projektowych.

Podstawą przyszłego sufitu są folie lakierowane, matowe i satynowe lub tkanina impregnowana specjalnymi rozwiązaniami. To najpopularniejsze opcje. Ale na indywidualne zamówienie można wykonać bardziej oryginalne odmiany: perforowane, z efektem rozgwieżdżonego nieba, wielopoziomowe, z nadrukiem fotograficznym, teksturowane itp.

Kreatywne możliwości sufitów napinanych

Praktyczność sufitu napinanego jest jednym z aspektów, który przyciąga do niego właścicieli mieszkań, ale głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na montaż sufitu napinanego, są prawie nieograniczone możliwości twórcze, jakie daje. Ponieważ Sufity napinane Warszawa są wykonane z PVC (rodzaj winylu), mogą być produkowane w setkach kolorów i wykończeń, w tym: połysk, mat, satyna, metaliczny, lustrzany i półprzezroczysty.

Na PVC można również drukować, co oznacza, że ​​sufit napinany może być obrazem wszystkiego, od krajobrazu lub nocnego nieba po zdjęcia lub niestandardowe kształty. Innymi słowy, sufit napinany jest czystym płótnem dla każdego artystycznego obrazu, jakie chcesz zrobić.

Podobnie jak w przypadku płyt kartonowo-gipsowych lub podwieszanych sufitów, montaż oświetlenia, żyrandoli etc jest całkowicie bezpieczny.

Trwałość i praktyczność

Sufity napinane posiadają certyfikat odporności ogniowej, co oznacza, że ​​są w 100% ognioodporne. Ponadto są wodoodporne, antybakteryjne, hipoalergiczne i nie pylą. Jeśli chodzi o trwałość sufitów napinanych, nigdy nie będą się łuszczyć, łuszczyć, plamić, pękać ani rozwijać glonów lub pleśni. Nie blakną, w rzeczywistości 20-letni sufit napinany będzie wyglądał dokładnie tak, jak w dniu, w którym został zainstalowany.

W jakim pomieszczeniu zainstalować sufit napinany?

Dzięki trwałości folii PVC i wszechstronności wzornictwa, sufit napinany jest idealną opcją dla sufitu w każdym pomieszczeniu w domu. Pomyśl o możliwościach! Dodaj szyku, instalując sufity napinane Łódź z połyskiem w kuchni, jadalni lub salonie. W dziecięcej sypialni możesz stworzyć nadrukowany sufit napinany, który przedstawia ulubione animowane postacie Twojego syna lub córki. Sala kina domowego może mieć napinany sufit przedstawiający nocne niebo wraz z migoczącymi gwiazdami, które świecą za pomocą światłowodów. A w piwnicy, gdzie wysokość sufitu jest ograniczona, możesz umieścić sufit napinany z muralem, takim jak błękitne niebo i stworzyć iluzję dodatkowej przestrzeni nad głową.

Oceń