Together Magazyn » Aktualności » Basen na Oruni rośnie w oczach

Basen na Oruni rośnie w oczach

Mieszkańcy Oruni będą niebawem cieszyć się z nowej pływalni. Do końca maja ma zakończyć się budowa basenu przy ul. Smoleńskiej w Gdańsku.

Budowa obiektu rozpoczęła się w maju 2017 roku. Przez ten czas została postawiona bryła obiektu wraz z fundamentami, zakończono także montaż pokrycia dachowego. Obecnie prace koncentrują się w środku pływalni, gdzie trwa profilowanie niecki dużego basenu, montowany jest system wentylacji oraz instalacje sanitarne i elektryczne. Podwieszane są również sufity w dużej sali basenowej. Wykonawca – firma EBUD – Przemysłówka jest także w trakcie układania elewacji zewnętrznej budynku. Niebawem ma zakończyć się montaż okien.

Zgodnie z umową zakończenie realizacji robót planowane jest na koniec maja 2018 r. Termin zakończenia prac nie jest jednak tożsamy z otwarciem obiektu. Po zakończeniu robót rozpoczną się odbiory techniczne od których uzależnione jest uruchomienie pływalni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w okresie wakacji basen powinien być już gotowy do użytkowania.

Jakie atrakcje czekają na basenie na Oruni?

Obiekt przy Smoleńskiej został wykonany na podstawie projektu pływalni, która powstała przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. Na miejscu znajdziemy basen o długości 25 metrów z podziałem na strefę rekreacyjną i pływacką. Na basenie nie zabraknie także brodzika dla najmłodszych dzieci. Użytkowników może ucieszyć także jacuzzi, urządzenie do masażu głowy czy gejzer. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budowa basenu na Oruni pochłonie 13,4 mln złotych.

W Gdańsku przybywa pływalni


Liczba gdańskich pływalni rośnie z każdym rokiem. Ogromną popularnością cieszy się basen na Stogach, który został udostępniony mieszkańcom na początku 2018 roku. W ciągu pierwszych sześciu dni na basenie pojawiło się ponad 2,6 tysiąca mieszkańców. Basen na Stogach kosztował 11 mln złotych.

W marcu 2017 roku Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska oddała do użytku basen przy ul. Siedleckiego na Osowej. Koszt inwestycji to ponad 11 mln złotych. W sierpniu 2016 roku DRMG zakończyło modernizację pływalni na gdańskiej Zaspie. Prace przy ul. Pilotów trwały rok. Remont kosztował niemal 6 mln złotych. Od lata 2015 roku funkcjonuje pływalnia w szkole podstawowej przy ul. Azaliowej. Znajduje się w nim ogólnodostępny basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie.

5/5 – (1 głosów)