Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Bezpieczeństwo transakcji i spokój właściciela

Bezpieczeństwo transakcji i spokój właściciela

Rozmowa z Łukaszem Browarczykiem i Pawłem Grabowski, pośrednikami w obrocie nieruchomościami – właścicielami BIG Property

Dlaczego przy sprzedaży nieruchomości warto skorzystać z usług pośrednika?

Łukasz Browarczyk: Nieruchomości stanowią jeden z najcenniejszych elementów majątku każdej rodziny, a często wręcz dorobek całego życia. Ładunek emocji związany z ich sprzedażą jest więc ogromny, a przy takiej operacji nie ma miejsca na błędy. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego pośrednika, który zadba o bezpieczeństwo transakcji i spokój właściciela.

Paweł Grabowski: Trzeba pamiętać, że obecnie działa bardzo wielu tzw. łowców okazji, którzy szczycą się tym, że kupują nieruchomości poniżej ceny rynkowej. Często do obniżenia ceny wykorzystują kruczki prawne, tworząc rzekome problemy tam, gdzie wcale ich nie ma. Naszą rolą jest eliminowanie takich manipulacji.

Na czym polega wasza praca?

ŁB: Zajmujemy się przeprowadzeniem całej transakcji sprzedaży, począwszy od analizy stanu prawnego nieruchomości, przygotowania atrakcyjnej oferty, jej pozycjonowania i pozyskania klienta, poprzez prowadzenie negocjacji i zawarcie umowy sprzedaży, aż po protokolarne przekazanie nieruchomości nowemu właścicielowi.

PG: Jesteśmy razem z właścicielem na każdy etapie transakcji i w każdej chwili służymy naszą wiedzą i doświadczeniem.

Jak długo się tym zajmujecie? I z jakim efektem?

PG: Działamy na rynku nieruchomości od 12 lat, a pod marką BIG Property od 2014 roku. Uzyskaliśmy państwowe licencje pośredników w obrocie nieruchomościami. Należymy jeszcze do tej grupy pośredników, która by wykonywać zawód, musiała uzyskać państwowe uprawnienia.

ŁB: Sprzedaliśmy ponad 1000 nieruchomości – mieszkań, domów, działek, lokali usługowych, kamienic, biurowców i magazynów.

Co was wyróżnia?

PG: Robimy dla klientów więcej niż inni. Nie zajmujemy się tylko znalezieniem kupca. Obecnie lista dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia transakcji sprzedaży np. mieszkania w centrum miasta liczy kilkanaście pozycji, w tym m.in. zaświadczenie, że nieruchomość nie jest ujęta w „planie urządzania lasu” czy wypis z rejestru gruntów – pomagamy naszym klientom kompletować takie dokumenty lub robimy to za nich. Pomagamy również wykreślać hipoteki z ksiąg wieczystych, w tym przygotowywać i składać do sądów wnioski liczące kilkadziesiąt stron. Wielokrotnie spotykaliśmy się z wadami prawnymi nieruchomości, takimi jak ostrzeżenie o niezgodności treści ksiąg wieczystych czy brak dostępu nieruchomości do drogi publicznej. Pomagamy klientom rozwiązać te problemy, co wiąże się z licznymi wizytami w sądach, urzędach i kancelariach notarialnych.

ŁB: Oszczędzamy czas, stres i pieniądze naszych klientów.

ul. Uphagena 27

80-237 Gdańsk

tel. 58 345 37 75

e-mail: kontakt@bigproperty.pl

5/5 – (3 głosów)