Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Popularne operacje plastyczne i medycyna estetyczna

Popularne operacje plastyczne i medycyna estetyczna

Poprawianie natury jest dziś normą. Młody, atrakcyjny wygląd dla wielu osób stał się nadrzędną sprawą. Zdecydowane na wszystko poddają się coraz to nowszym zabiegom upiększającym i operacjom plastycznym. Medycyna estetyczna to dziedzina, która rozwija się dynamicznie na całym świecie. Ten niezwykle szybki rozwój spowodowany jest ogromnym zainteresowaniem osób, które chcą nadążyć za ideałem i współczesnymi kanonami piękna.

Medycyna estetyczna miała swój początek w starożytności. Powszechny kult piękna w tych odległych czasach sprawiał, że z zabiegów korygujących defekty i poprawiającym urodę korzystały już starożytne cywilizacje. Dzisiaj operacjom plastycznym poddają się nawet nastolatki. Zabiegi u nastolatków poniżej 18 roku życia przeprowadzane są za zgodą rodziców. Najczęściej wykonywane zabiegi u nastolatków to zabiegi korygujące np. korekta zbyt odstających uszu (otoplastyka), korekta nosa, deformacje niedorozwój piersi u dziewcząt itp.

Operacje plastyczne – najczęściej wykonywane zabiegi

• Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej jest zabieg powiększania piersi. Operacje plastyczne korygujące i powiększające biust od lat cieszą niesłabnącym zainteresowaniem.

• Korekta nosa (rhinoplastyka) – zabieg poprawiający kształt nosa poprzez wymodelowanie i nadanie nowego wyglądu. Korekta nosa wpływa na poprawę wyglądu całej twarzy.

• Korekta uszu (otoplastyka) – to zabieg, któremu najczęściej poddają się osoby młode. Zabieg koryguje zbyt odstające uszy i nadaje im nowy ładniejszy kształt poprzez wymodelowanie chrząstki usznej.

• Plastyka powiek – popularny i często wykonywany zabieg u kobiet po 35–40 roku życia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, po zabiegu oczy i twarz nabierają młodego, świeżego wyglądu.

• Liposukcja – to zabieg, który polega na odsysaniu tłuszczu z różnych (wybranych) partii ciała. Zabieg ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem i popularnością. Odsysanie tłuszczu połączone z masażami i gimnastyką nadaje nowego wyglądu sylwetce.

• Lifting twarzy – popularny odmładzający zabieg przywracający skórze młody i naturalny wygląd.

Medycyna estetyczna to dziedzina zajmująca się poprawą wyglądu bez używania skalpela. Szybkie, bezinwazyjne zabiegi poprawiają wygląd skóry i owal twarzy, usuwają zmarszczki i korygują kształt ust. Botox, peeling chemiczny, mikrodermabrazja, wypełnianie kwasem zyskują coraz szersze grono zwolenniczek. Szybki i utrzymujący się kilka miesięcy efekt sprawia, że z ww. zabiegów korzysta regularnie coraz większe grono osób. Nieinwazyjne i szybkie poprawianie wyglądu to skuteczne rozwiązania dla wszystkich osób, które chcą wyglądać dobrze i młodo.

Więcej informacji dotyczących medycyny estetycznej zdobędą Państwo zapisując się na jeden z kursów na stronie: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-medycyny-estetycznej

Oceń