Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kursy językowe dla dzieci – co warto wiedzieć?
dziewczynka czyta książkę

Kursy językowe dla dzieci – co warto wiedzieć?

Kursy językowe to świetna inwestycja w rozwój i przyszłość każdego dziecka. W dalszym ciągu najchętniej wybieranym przez rodziców językiem pozostaje angielski, którym można porozumieć się niemal wszędzie. Kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie nauki angielskiego?

Jeśli chcesz, by Twoja pociecha swobodnie posługiwała się językiem angielskim, to kursy językowe dla dzieci z pewnością okażą się pomocne. Współcześnie znajomość języków obcych warunkuje powodzenie nie tylko w szkole czy na studiach, ale także przyszłej pracy. Dowiedz się, jaką szkołę językową dla dziecka wybrać i jak zrobić to mądrze!

Dlaczego nauka języków obcych jest tak ważna?

Nauka języka obcego wpływa korzystnie na ogólny rozwój dziecka – poszerza horyzonty, kształtuje świadomość społeczną i kulturową, a przede wszystkim jest kluczem do lepszej przyszłości. Biegłe posługiwanie się językiem angielskim jest niebywale cenną umiejętnością, która umożliwia naukę, pracę i podróżowanie po całym świecie!

Sprawdź – jak nauczyć się języka obcego?

Kiedy zapisać dziecko na kurs języka angielskiego?

Odpowiedź brzmi: im wcześniej, tym lepiej. Zdaniem ekspertów okres pomiędzy 2. a 7. rokiem życia sprzyja nauce języka obcego. W tym czasie rozwój umiejętności językowych dziecka jest najintensywniejszy – umysł nastawiony jest na przyswajanie języka ojczystego, dzięki czemu nauka angielskiego przychodzi znacznie łatwiej i szybciej.

Jak wybrać dobry kurs językowy dla dziecka?

Znalezienie dobrej szkoły językowej to nie lada wyzwanie dla rodzica. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, w tym: formę prowadzenia zajęć, metodę i program nauczania, sposób informowania o postępach czy optymalny czas trwania kursu.

Ważna jest też atmosfera panująca w szkole oraz aktywności urozmaicające kurs. Poznawanie nowego języka powinno być dla Twojej pociechy fajną przygodą, a nie przykrym obowiązkiem. Dzieci, którym nauka angielskiego sprawia przyjemność, lepiej przyswajają wiedzę, chętniej udzielają się na zajęciach, a co za tym idzie – czynią większe postępy.

Angielski dla dzieci metodą Teddy Eddie

Szkoła języków obcych Master oferuje nowoczesne i ciekawe sposoby nauczania dopasowane do potrzeb najmłodszych słuchaczy. Teddy Eddie to licencjonowana metoda polegająca na uczeniu się języka angielskiego poprzez świetną zabawę. Zajęcia obejmują: gry i zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, opowiadanie angażujących historyjek, słuchowiska oraz ćwiczenia z wykorzystaniem kart obrazkowych.

Kurs angielskiego Teddy Eddie dedykowany jest dla dzieci w wieku 2-7 lat. Ta ambitna i niebanalna metoda pozwala na przyswojenie bardzo dużej ilości słówek i zwrotów w stosunkowo niedługim czasie. Ogromne znaczenie ma również kontakt i współpraca lektora z rodzicami, którzy otrzymują informacje na temat przerobionego materiału oraz postępach dziecka. Dodatkowo mogą oni uczestniczyć w zajęciach otwartych. Po ukończeniu kursu każdy uczeń otrzymuje dyplom potwierdzający zdobytą wiedzę.

5/5 – (2 głosów)