Together Magazyn » Aktualności » Pomoc godna olimpijskiego medalu

Pomoc godna olimpijskiego medalu

Gdy w sierpniu emocjonowaliśmy się jeszcze olimpiadą w Rio, na stadionie lekkoatletycznym AWF w Warszawie rozegrano inną, bardzo ważną imprezę. Chodzi o VI Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada 2016”, które odbyły się w dniach 18–21 sierpnia br. Na starcie zawodów stanęli dzieci i młodzież dotknięta chorobą nowotworową. Warto powrócić pamięcią do tej szczególnej imprezy.

Fundacja Spełnionych Marzeń” powstała z potrzeby niesienia pomocy, ale także z osobistych przeżyć jej założycieli, którzy po długiej walce z chorobą nowotworową stracili 11-letniego synka. Już od 14 lat organizacja wspiera swoich małoletnich podopiecznych, którzy właśnie stają do konfrontacji z tym trudnym przeciwnikiem, starając się urzeczywistnić ich marzenia o powrocie do zdrowia. Głównym celem organizacji jest prowadzenie wielokierunkowych działań, które mają łagodzić psychologiczne skutki leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. „Onko-Olimpiada 2016”, już szósta w historii, była jedną z inicjatyw, które dają siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.

rd_bud_onko_olimpiada_2016_04

Podobnie jak w świecie sportu zawodowego, rywalizację poprzedziła tradycyjnie ceremonia otwarcia, a jej punktem kulminacyjnym było rozpalenie znicza olimpijskiego. Podczas dwóch dni rozgrywek młodzi pacjenci ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz wybranych z Litwy, Słowacji, Ukrainy i Rumunii próbowali swoich sił w takich dyscyplinach, jak m.in.: biegi, skoki, pchnięcie kulą, pływanie, łucznictwo, piłka nożna, badminton, tenis stołowy czy wyścig na wózkach inwalidzkich. W sumie wręczono 280 medali. Polska reprezentacja z dorobkiem 180 „krążków” może mieć powody do dumy. Jednak to nie tytuły i nagrody były w tych dniach najważniejsze. Te niezwykłe zawody stanowiły dla wszystkich uczestników okazję do wspólnej zabawy, rozmów i celebrowania zwycięstwa nad chorobą.

Wyjątkowych sportowców w rozgrywkach mocno dopingowała plejada polskich gwiazd, m.in.: Małgorzata Foremniak, Szymon Majewski, Agata Młynarska, Katarzyna Glinka czy Otylia Jędrzejczak. Ich zadaniem było także wręczanie medali zwycięzcom poszczególnych kategorii. Podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń aktywnie wspierała w zmaganiach również spółka RD bud, która trzeci raz z rzędu zaangażowała się w ten projekt.

To dla nas zaszczyt i ogromna satysfakcja, że kolejny raz możemy dokładać swoje cegiełki do sukcesu Onko-Olimpiady, nie tylko jako jeden ze sponsorów, ale i aktywny uczestnik – mówiła Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud. Po czym dodała – Każdego roku w ramach wolontariatu pracownicy naszej firmy występują na zawodach w charakterze team-leaderów, roztaczając opiekę nad biorącymi udział w olimpiadzie dziećmi z różnych regionów Polski. Zainteresowanych taką formą pomocy w naszym zespole nie brakuje, bo wszyscy wierzymy, że warto spełniać nadzieje najmłodszych, szczególnie tych, którzy zostali zmuszeni przez los do podjęcia najcięższej z walk – walki o zdrowie. To od nich tak naprawdę uczymy się radości i doceniania każdej chwili życia.

Foto: RD bud/Fundacja Spełnionych Marzeń

rd_bud_onko_olimpiada_2016_05

Oceń