Together Magazyn » Aktualności » Wykwintna porcelana Rococo z Ćmielowa
Zestaw CM Koneser Rococo Anna

Wykwintna porcelana Rococo z Ćmielowa

Porcelana z serii Rococo jest pełna delikatności oraz misternych zdobień, a jej okazałe serwisy to odpowiedź na potrzeby osób o najbardziej wysublimowanym smaku. Wśród ćmielowskiej porcelany nie brakuje fasonów odważnie nawiązujących do stylu rokoko. Finezyjne i pełne wdzięku, nie ustępują pierwowzorom wywodzącym się z tego pełnego wdzięku nurtu.

Rokoko i ćmielowska porcelana

To, co charakteryzowało nurt rococo to bogata ornamentyka, wysublimowane, łagodne i subtelne kształty ukryte w niewymuszonych formach. Dzisiejsze nawiązania do tego stylu odpowiadają potrzebom osób ceniących prawdziwą elegancję. Współcześni artyści czerpiący z rococo chętnie sięgają do inspiracji sprzed lat, ale i nie boją się wprowadzać również własnych interpretacji nurtu. Przykładów nie trzeba szukać daleko, ćmielowska porcelana z serii Rococo jest tego najlepszym przykładem.

Zestaw obiadowo-kawowy dla 12 osób 131 el. Rococo Maria białe 0001
Zestaw obiadowo-kawowy dla 12 osób 131 el. Rococo Maria białe 0001

Rococo Anna

Rococo Anna to wyjątkowa porcelana marki Ćmielów z linii Koneser. Wykonywana jest na specjalne zamówienie, a jej wyszukane zdobienie przykuwa uwagę i zachwyca. Relief przypominający muszlę oraz zdobienie malowane złotem, nadają jej niepowtarzalnego, wykwintnego charakteru. Projekt narodził się w XIX wieku pod nazwą Rococo Sevres. Dziś wzór ten jest rozpoznawalny niemal na całym świecie i śmiało, można zaliczyć go do ikon wśród porcelanowego wzornictwa.

Garnitur do kawy dla 6 osób 15 el. Rococo Anna 7830
Garnitur do kawy dla 6 osób 15 el. Rococo Anna 7830

Rococo Fiołki

Subtelna, kobieca i pełna wdzięku linia Rococo Fiołki to swego rodzaju ikona stylu, ponadczasowa i pełna gracji. Delikatna forma i harmonijna linia z roślinnymi motywami i złotymi wykończeniami pozwala poczuć sielską atmosferę i radość z chwil, zarówno tych spędzonych z najbliższymi, jak i z samym sobą.

Serwis obiadowy dla 12 osób 44 el. Rococo Fiołki G559
Serwis obiadowy dla 12 osób 44 el. Rococo Fiołki G559

Wszystkie kolekcje można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym www.porcelana.pl.

Ćmielów, porcelana z tradycją

Fabryka porcelany w Ćmielowie może pochwalić się długą historią, bo początki jej działalności przypadają na 1790 rok. Wysoka jakość produkowanej porcelany, dbałość o najmniejszy szczegół, piękne i niepowtarzalne wzornictwo, to między innymi te czynniki wpłynęły na sukces, jakim dziś może szczycić się ćmielowska fabryka cienkościennej porcelany.

Kontakt dla mediów:

Małgorzata Szymków
pr@grupa-porcelanowa.pl
tel. 797 333 770Oceń